19 UITGELICHT ajaxlife SV AJAX 14-10-2016 Dit seizoen kun je in iedere editie van Ajax Life een gesig neerd shirt winnen. Het enige wat je daarvoor moet doen, is deze krant goed lezen en de vragen beantwoorden. AJAX LIFE PANEL Eerst moet Ajax het opnemen tegen ADO Den Haag en Celta de Vigo, daarna wacht de kraker tegen Feyenoord. In Rotterdam. Kan Ajax de in vorm verkerende Rotterdammers pijn doen in De Kuip? Het Ajax Life Panel voorspelt. H| OPROEP Jaargang 24, nummer 6 Vrijdag 14 oktober 2016 Uitgever: Supportersvereniging Ajax i.s.m. ZPRESS Sport BV Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Hoofdredactie: Sander Zeldenrijk s.zeldenrijk@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Eindredactie: Mike van Damme Aan dit nummer werkten mee: Joep Bertrams, Menno Pot, David Endt, Erol Erdogan, Mark van den Heuvel, Kevin Van Nunen, Niels Pach, Hennie Schuurman Advertentieverkoop: Berry van der Tas, Lambert van Waardenburg ZPRESS Sport BV (Tel: 078-63 97 070) Opmaak: Jerrold Agterberg, ZPRESS Studio BV Drukkerij: De Persgroep Nederland Ajax Life online Site: ajaxlife.nl Twitter: @ajaxlife Facebook: facebook.com/ajaxlife Instagram: instagram.com/ajaxlife Ledenadministratie Service SV Ajax Site: Ajaxlife.nl/service Telefoon: 0900 - 232 25 29. Optie 5. 0,35 per gesprek) Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten: Ajaxlife.nl/service Ajax Life Ajax Jonge Schare Lid worden? Dat kost 27.50 euro per seizoen voor Ajax Life, 26,50 euro voor Ajax Jonge Schare (13 t/m 17 jaar). Kijk voor de voordelen op ajaxlife.nl/wordlid Een buitenlands lidmaatschap kost 36,50 euro (Europa) of 58,50 (rest van de wereld) Geen krant ontvangen? Ajaxlife.nl/geenkrant Ajax Life 7 verschijnt op vrijdag 28 oktober 2016 Copyright 2016: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever ZPRESS SPORT BV. SHIRTJE WINNEN? Sterker, dit keer kun zelfs twee shirts winnen, gezien het dub- belinterview met Davinson San chez en Mateo Cassierra. Beide Colombianen signeerden een Ajaxshirt (Cassierra maat M, Sanchez maat L) met hun eigen naam erop. Wil jij kans maken op een van deze shirtjes? Geef dan ant woord op de volgende vragen: Vraag 1: Wat had Ajax Vrouwen dit jaar in de voorbereiding voor het eerst? Vraag 2: Van welke dans is Davinson Sanchez een groot liefhebber? Vraag 3: Welke Amerikaan noemt Johan Cruijff in zijn auto biografie een 'supermanager'? Zoek de antwoorden in de ver halen in deze krant, ga naar ajaxlife.nl/shirtje en laat uiterlijk 21 oktober de goede antwoorden en je gegevens achter. Onder de juiste inzenders verloten we de shirts. Met de winnaar wordt contact opgenomen. Naam: Tigran van der Linden Leeftijd: 31 jaar Woonplaats: Alblasserdam Beroep: manager van een techni sche dienst in een (jawel) Rotter dams havenbedrijf Lid SV Ajax sinds: 2012 Davinson Sanchez: In mijn optiek is hij een recht streekse versterking voor het elf tal. Hij heeft wat een hoop van onze spelers nog missen: doortas tendheid. Soms gewoon hard erin gaan, zonder te weten of je echt balbezit krijgt. Hij creëert daar mee een beetje de 'Jaap Stam'-per- ceptie dat er voor de tegenstander niks te halen valt. Verder komt zijn fysiek ook heel goed van pas in de zestien bij standaardsituaties waarin hij ook koppend een ver schil maakt. Mateo Cassierra: Hij heeft in Jong Ajax al duidelijk laten zien van meerwaarde te kun nen zijn, echter heeft hij gewoon de pech dat hij moet concurreren met Kasper Dolberg, die voor zijn leeftijd gewoon absolute top is. HARMEN DE ROOS (53) Het moment dat Feyenoord in de competitie eens gaat verliezen, komt bijzonder snel naderbij. Wil Ajax het uitduel winnen, dan dient de slag op het middenveld te worden gewonnen. Vooral Lasse Schöne liet tegen FC Utrecht zien hoe dit dient te gebeuren. Onze Deen zwoegde en ploeterde en veroverde talloze keren de bal. De voortzettingen van Karim el Ahmadi en Tonny Vilhena richting de aanval dienen te worden ontregeld. En Ajax dient het gas vol open te trekken, want snel voetbal ligt Feyenoord niet. DENNIS SCHEER (29) Ja, Ajax gaat Feyenoord pijn doen. Ik ben nog nooit erg onder indruk geweest van De Kuip. Dat Feyenoord alles nog heeft gewonnen, zegt me ook niet veel. Bij Ajax staan de poppetjes nu op de juiste plek. Ajax draait goed. Ik denk dat maar weinig mensen denken dat Feyenoord echt voor de titel kan gaan dit seizoen. Ik denk dat het, net als afgelopen jaren, de strijd om het kampioenschap tussen Ajax en PSV gaat. Ajax deelt die eerste tik aan Feyenoord in De Kuip uit. AXEL TIETZE (27) Dit Feyenoord is niet echt ontketend, ondanks de vele zeges op rij. Ze hebben ook de laatste wedstrijd voor de interlands, tegen Willem II, niet bepaald super gespeeld, ondanks de 2-0- zege. Ik denk dat als wij gewoon voluit gaan en met veel creativiteit op het middenveld spelen, dat we laten zien in De Kuip wie de beste is. Wij Zijn Ajax, Wij Zijn De Beste. En ik denk dat met het 'beest' Davinson Sanchez achterin Feyenoordspits Nicolai Jorgensen ineens niks meer is. (MvD) Autobiografie Cruijff: Ik heb het boek natuurlijk direct besteld. Het is een vreselijk gemis dat Johan er niet meer is. Met zijn achtergrond en voorkomen was hij dé ambassadeur voor het Neder lands voetbal. Zo'n icoon zullen we, vrees ik, nooit meer hebben. Wat ik wel altijd heel jammer heb gevonden, is dat Cruijff en Louis van Gaal verschrikkelijk tegen over elkaar werden gezet door de media. Voor mij, als Ajacied, zijn het namelijk allebei heel belang rijke personen geweest voor de club. De klassieker: Die kost mij altijd weer tien jaar van mijn leven als ik die kijk. Leuk detail is dat ik voor een vorige werkgever regelmatig naar De Kuip moest met klanten, omdat we daar stoelen hadden. Als ik dan de kans had om naar Feyenoord - Ajax te gaan, liet ik die natuurlijk niet liggen. Zo ben ik in oktober 2012 geweest en maakte Christian Eriksen de openingstreffer. Ik denk dat ik vrijwel de enige Aja- cied in De Kuip was en mijn klant wees me daar gelukkig net op tijd op Celta de Vigo: Ik heb een passe-partout gekocht en ik verwacht dat dit een belang rijke pot gaat worden. Uiteindelijk zijn ze voor ons nog een serieuze concurrent in de poulefase, dus je moet thuis sowieso winnen van ze. Maar eerst uit goed presteren. Ik zag dat ze Pione Sisto hebben lopen en die stond natuurlijk ook in de belangstelling van Ajax. Verder las ik dat Celta een club is met hoge pieken, maar ook diepe dalen (degradaties gehad maar ook Europees succes). Dit alles in ogenschouw nemende, schat ik ons zeker niet minder in dan Celta. Favoriete Ajacied: Dat is een moeilijke vraag want ik heb er wel meer. Qua mentaliteit zijn dat Lasse Schöne en Davy Klaassen. Beide heren verkeren momenteel niet in de beste fase, maar hebben wel een ontzettend sterke mentaliteit, en geven 110 procent. Qua spel, hoewel het nog vroeg is, zijn Hakim Ziyech (alleen al die crosspasses zijn het bezoe ken van een wedstrijd waard) en Kasper Dolberg (ontzettend sterke spits met een neus voor de goal, een echte afmaker) mijn favorieten. En dan eigenlijk ook nog Sanchez, omdat hij een echte killer is achterin. Wil jij ook in deze rubriek komen? Dat kan! Mail je gegevens naar redactie@svajax.nl en wellicht sta jij dan op deze plek in het volgende nummer.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 19