Voetbalvader bundelt ervaringen van twee jaar jeugdopleiding Ajaxshop.nl Ajax Fanshop ArenA lO 14-10-2016 ajaxlife PRIJSVRAAG Wat gebeurt er met een voetbalvader als hij hoort dat zijn zoontje bij Ajax mag voetballen? Hajo de Boer liep twee seizoenen in de kern van de kweekvijver en raakte er wel een beetje van in de war, zo blijkt uit zijn grappige boekje Mijn zoon, Ajacied. DE TOEKOMST Twee seizoenen binnen de beroemde Ajax-opïeidïng 'Ik was zelf de grootste mafketel' Wil jij kans maken op een exem plaar? Ga dan naar ajaxlife.nl/ mijnzoon en laat daar je gegevens achter. Reageren kan tot uiterlijk vrijdag 21 oktober. Hajo de Boer met zoon Felix. schrijven van dit boek zag ik zelf in dat ik me ook als een idioot heb lopen gedragen. Ik laat de dingen tegenwoordig wat meer gaan en sta daardoor bij AFC ook anders langs de lijn." In hoeverre kijk je nu anders tegen de jeugdopleiding aan? "Ik ben niet onverschilliger over Ajax geworden. De opleiding is een van de beste ter wereld. Dat kun je niet ontkennen. Ik heb wel het idee dat trainers zelf niet altijd weten wat ze goed doen. Er wordt wel over nagedacht en er zijn veel ideeën, maar ik denk dat hun invloed minder is dan ze zelf den ken. Het klimaat is duidelijk: Ajax zet de beste spelertjes van Neder land bij elkaar. Als je hen vervol gens laat samenspelen, komt het er volgens mij vanzelf wel uit." Vind je dat je Ajax met dit boek hebt beschadigd? "Nee, daar is de club te groot voor mag ik toch hopen." DOOR SANDER ZELDENRIJK Hajo, waarom schreef je een boek nadat je zoon Felix bij Ajax was vertrokken? "Het is een afgebakend verhaal met een kop en een staart. Daar naast vond ik het mooi om het proces van euforie naar angst te beschrijven. Bij Ajax hangt er constant een zwaard van Damo cles boven je hoofd." In het laatste hoofdstuk zeg je 'sorry' naar zo'n beetje ieder een die een rol speelt in het boek. Komen er veel negatieve reacties? "Via via hoor ik dat enkele trai ners niet blij zijn. Sommige ouders reageerden in eerste instantie ver bolgen. Als ik ze vervolgens uitleg dat ik zelf de grootste mafketel in het boek ben, valt het wel mee. Ik snap dat humor en zelfrelativering haaks staan op het aanwezige top sportklimaat, maar als je hier niet de humor van kunt inzien, moet je echt bij jezelf te rade gaan." Kan Ajax nog iets leren van dit boek? "Ik zou vereerd zijn als mijn boekje een rol kan spelen in het verbete ren van de jeugdopleiding, maar die illusie heb ik absoluut niet. Ze zijn goed bezig bij de club." Waarom moeten voetbalva ders dit boek lezen? "Ik denk dat veel vaders het leuk vinden om een kijkje in de keuken te nemen bij Ajax. Dat vond ik zelf al fascinerend voor Felix er ging voetballen. Of die fascinatie blijft? Dat denk ik wel. Als heel Neder land dit boek leest, misschien niet." Jouw vader zei dat Felix beter niet aan het Ajaxavontuur kon beginnen. Had hij achteraf gelijk? "Nee. Ik ben blij dat we het heb ben mogen meemaken. Felix is bij Ajax een betere voetballer geworden, en streetwise. Door het

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 16