ajaxlife 14-10-2016 XX 'ALS VERDEDIGER MOET IK HET TEAM EEN GEVOEL VAN VEILIGHEID GEVEN' BOSZ: 'SANCHEZ ZIET GOED WAAR DE BRAND GAAT ONTSTAAN' Peter Bosz heeft uiteraard hoge verwachtingen van de Zuid-Amerikaanse aankopen. Hoe kijkt hij naar de ontwikkeling van de Colombianen? INTERVIEW -f -fl Sanchez (r) en Cassierra bekijken de foto's in Ajax Life. Ze krijgen nu eerst Engelse les. Daar waar Sanchez geen tegen treffers wil incasseren, hoopt Cas sierra uiteraard snel belangrijk te worden met doelpunten. "Ik ben een snelle aanvaller die de ruimte weet te benutten en vaak schuine, korte loopacties maakt. Soms laten we het na om een wedstrijd snel op slot te gooien. Ik denk dat ik op die momenten een rol van betekenis kan spelen," preekt hij voor eigen parochie. Vooralsnog staat hij in de pikorde echter achter Kasper Dol- berg. Net als vrijwel alle Zuid- Amerikaanse talenten hoopten Cassierra en Sanchez ooit de stap naar een mooie Europese club te maken en zich financieel onafhankelijk te spelen. Cassierra kwam van Deportivo Cali, dat hem als arm elfjarig jochie scoutte bij een voetbalschooltje in Barbacoas. De aanvaller doorliep in Cali alle selectieteams en debuteerde vorig jaar in het eerste elftal. Hij is nu kostwinner voor de familie. "Ik kijk met een goed gevoel terug op mijn opleiding. Ondanks de omstandigheden heb ik met motivatie en discipline mijn droom waargemaakt," zegt Cassierra. "Mijn grootouders en moeder zijn apetrots op me. Ze gaven me alles om mij goed op te voeden en ston den altijd voor me klaar. Ik ben God ook dankbaar voor de mooie kans die het leven me nu biedt bij zo'n grote club als Ajax, een club waar je altijd honderd procent moet geven. Dat is precies wat ik nu doe: alles geven." Leren Het levensverhaal van Sanchez begint in Caloto, een klein stadje ten zuiden van Cali. Hij voetbalde aanvankelijk omdat hij het leuk vond en kon elk stapje omhoog steeds aan. Zodoende pikte Ame rica de Cali hem op. Vanaf zijn vijftiende zat hij telkens bij de nati onale jeugdploegen van zijn leef tijdscategorie. Zijn talent viel op bij het grote Atlético Nacional uit Medellin. "Ik werd prof, debuteerde op mijn zeventiende en deelde ineens de kleedkamer met spelers die veel gewonnen hadden. Dat zag ik als een enorme kans om veel te leren en ervaring op te doen." Atlético Nacional is, net als Ajax, een club die jaarlijks alles moet winnen. Juan Carlos Osorio, de huidige bondscoach van Mexico, liet Sanchez er voor het eerst als centrale verdediger spelen. "Daar voor speelde ik als controlerende middenvelder, maar hij zei dat ik met mijn fysieke kracht in het cen trum kon uitgroeien tot een belang rijke speler." Onder Osorio's opvolger Rei- naldo Rueda beleefde Sanchez afgelopen seizoen zijn voorlopige hoogtepunt. Hij won als basisspeler de Copa Libertadores, zeg maar de Champions League van Zuid-Ame- rika. "De Copa Libertadores is een andere wereld: de passie, het fysieke voetbal, de stevige duels. Je moet het meemaken om te begrij pen. Ik bewaar mooie herinnerin gen aan de duels tegen Rosario en Sao Paolo. Steden waar voetbal met passie wordt beleefd en de thuis ploeg echt voordeel had. Maar ons team was sterk. We hadden de bal en onze tegenstanders bleven er maar achteraan rennen. In de play offs konden we de klus steeds thuis afmaken." Sanchez' naam stond inmiddels in menig notitieboekje en de clubs - namen noemt hij niet - begonnen zich te melden. "Het was zaak mijn hoofd koel te houden. Ik wilde naar een club waar ik wekelijks zou spe len. Ajax paste het best bij me en kwam ook met het meest serieuze bod. Ik moet hier nog veel leren, ben net twintig. Ik wil als mens en voetballer karakter tonen. Ik kreeg in Colombia veel steun van allerlei mensen, maar nu moet ik het zelf doen." Voetsporen Beide spelers kennen het rijtje met grote spelers die hun glo rieuze loopbaan in Amsterdam begon nen. Cassierra wil in hun voet sporen treden. Hij noemt Zlatan Ibrahimovic en specifieker Luis Suarez. "Ik bewonder hem om zijn spel, karakter en strijdlust. Op die manier wil ik hier ook de geschie denisboeken ingaan." Dat hij nu met Dennis Berg kamp mag samenwerken, ervaart de spits als een geschenk uit de hemel. Cassierra: "Hij is voor mij een enorme motivatie om te blijven groeien als voetballer en als mens. Ik probeer zoveel mogelijk van hem te leren." Cassierra droomt groot, zo blijkt als onze tolk Gonzalo zijn antwoord vertaalt. "Ik geloof dat ik in staat ben een grote voetballer te worden als ik alles geef wat ik in me heb. Als kind keek ik ook naar DAVINSON SANCHEZ Ronaldinho. Dat is mijn grootste droom: de allerbeste worden. Ik speel nu in een competitie waar ik veel ruimte heb om te groeien. Beetje bij beetje word ik beter en sta ik steviger in mijn schoenen. Ik moet nu de kansen benutten die de trainer me geeft." Sanchez had op zijn beurt als kind niet zo veel met aanvallers. Zijn grote voorbeelden speelden in Italië bij AC Milan, nog steeds zijn favoriete club. "Ik kijk graag naar oude beelden van Franco Baresi en Paolo Maldini. Ik bewonder hen om hun karakter. Ze gaven nooit op en wisten hun ploeg altijd te moti veren." Tegenwoordig kijkt hij naar col lega-verdedigers als Sergio Ramos en Thiago Silva. "Zeer complete spelers die altijd een hoog niveau halen. Echte winnaars, al verliezen ze soms hun hoofd en krijgen dan rood na een ste vige overtreding. Ik hoop voor Ajax net zo belangrijk te worden. Daarnaast hoop ik me met Colombia te kwali ficeren voor het WK in Rusland en wil ik de Champions League win nen," droomt hij even hardop. Taalles Eerst maar eens slagen bij Ajax. De twee volgen vanaf het begin Engelse taalles. "Essentieel om je snel aan te kunnen passen," stelt Cassierra. Tijd voor ontspanning is er uiteraard ook. "Het valt me op dat de tijd hier sneller gaat. Daarom wil ik het maximale uit elk moment halen: films kijken, gamen en chatten met het thuis front. Door het tijdsverschil met Colombia is het niet altijd gemak kelijk om een geschikt moment te vinden om te chatten. Als ze daar nog uit bed moeten komen, is het hier al avond." Sanchez' dagelijkse leven kent veel parallellen. De verdediger heeft echter wel een extra passie voor muziek. Op internet circuleer den enkele dansfilmpjes van hem. Als we hem daarmee confronteren, reageert hij enigszins betrapt. "Ik ben een groot liefhebber van de Cubaanse salsa," erkent hij. Mocht Ajax in mei met de schaal staan, dan is de eerste podi umartiest bij deze dus geboekt? "Zeker! Heel graag, geen pro bleem," verzekert hij met een gulle glimlach. De twee Colombianen hebben al een spandoek in de Arena hangen. Bosz is sinds zijn eerste kennis making erg tevreden over Mateo Cassierra. "Hij spreekt amper Engels en mijn Spaans is ook niet top, maar als ik zie hoe snel hij zaken oppakt, kan ik alleen maar tevreden zijn. Ik vind hem nu nog niet echt een diepe spits, maar dat gaat hij wel worden. Mateo heeft een goed gevoel voor positie. Hij kan goed uit de voeten tussen de linies, net onder de diepe spits. Hij heeft veel kwaliteit, is pas negen tien jaar. Daar gaat Ajax nog heel veel plezier aan beleven." Davinson Sanchez werd na FC Utrecht-thuis door de techni sche staf gekozen tot Ajacied van de wedstrijd. Drie dagen eerder, tegen Standard Luik, was Bosz kritischer over zijn centrumverde diger. "Davinson speelde niet zijn beste wedstrijd. Tegelijkertijd zie je hoe hard we hem nodig hebben, omdat hij centraal achterin veel voor ons weghaalt. Hij is jong, sterk, snel en ziet goed waar de brand gaat ontstaan. Hij manifes teert zich voetballend ook steeds beter. Punt is wel dat hij dat niet overdrijft. Maar goed, daar leert hij ook weer van."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 11