MELD JE AAN VOOR DE AJAX KIDS TOUR! Supportersvereniging zet regiovertegenwoordigers in 12 oktober - De Toekomst 17 oktober - Hoofddorp 28 oktober - Arnemuiden 09-09-2016 ajaxlife De Supportersvereniging Ajax bestaat aan het eind van dit seizoen 25 jaar. We blikken terug op onze eigen levensloop. In deel 4: het in het leven roepen van de regio's. Aanpoten ajajufe Ben jij of ken jij iemand tussen de 6 en 12 jaar die helemaal gek is van Ajax en zin heeft om lekker te voetballen? Schrijf je dan in voor de Ajax Kids Tour! Tijdens deze fantastische Ajaxdag ga je leuke voetbalspelletjes doen, doe je mee met een Ajaxquiz en maak je kennis met niemand minder dan mascotte Lucky! De inschrijving start maandag 12 september om 11.00 uur op ajaxkidstour.nl. rrn SV AJAX Met Ajax vlag de regio in DOOR MIKE VAN DAMME De bestuurskamer van Ajax zit als vanouds vol. Dit keer echter niet met bobo's, maar met supporters. Ze zijn de nieuwe regiovertegen woordigers van de Supportersver eniging Ajax. De 27 fans worden welkom geheten door Ajaxvoorzit- ter Michael van Praag. Het is een zomeravond in 1993. SV Ajax heeft het land net in regio's opgeknipt, om op regi onaal niveau een passend aanbod te kunnen bieden en zo de afstand tussen de club en haar fans verder te verkleinen. Met trainer Louis van Gaal is overeengekomen dat elke regio een keer per jaar een speler ter beschikking krijgt voor een evenement. Verder moeten de regiovertegenwoordigers onder andere zorgen voor busreizen naar thuis- en uitwedstrijden en, niet onbelangrijk, het werven van nieuwe leden. Willie Hubers, die anno 2016 als ledenraadslid nog altijd nauw betrokken is bij de supporters- vereniging, wordt in 1993 ver tegenwoordiger van de regio Oost-Gelderland. "Ik wilde graag iets betekenen voor Ajax, en de supportersvereniging was daar voor een mooi middel," legt hij zijn beweegreden uit. "Daarnaast leek het me mooi om de vele supporters in onze regio bijeen te brengen." Regiovertegenwoordiger worden is niet slechts een kwestie van een formuliertje invullen. Hubers moet net als zijn 26 collega's een sollicitatiegesprek houden, in Amersfoort. "Ik weet nog dat het bestuur van SV Ajax graag 17.500 leden als doel had. Die hadden we binnen drie maanden al binnen. De vereniging groeide zeer snel, het was die eerste periode echt aanpoten om iedereen te registre ren." Dat weet Hubers nog niet als hij de eerste kwartaalmeeting bij woont, in De Meer. Tijdens de bij- 'fiisvï" AJAHIFE In Ajax Life worden de regiovertegenwoordigers voorgesteld aan de leden. eenkomst wordt een handboek uit gereikt aan de vrijwilligers, waarin staat wat wel en wat niet mag. Hubers nu: "Het was een dik boek, met vooral dingen die niet mochten. Zoals het gebruiken van het logo van Ajax, dat was ten strengste verboden. Je mocht je ook niet voordoen als de directeur van Ajax, haha. Zo letterlijk stond het niet in het handboek, maar daar kwam het wel op neer." De vrijwilligers krijgen een drietal vlaggen mee, met Ajaxlogo en de naam van de regio die ze vertegenwoordigen. "Ik heb er nog altijd één thuis liggen," aldus Hubers. "Die andere twee hangen vast boven het bed van iemand van wie die vlaggen niet zijn." Naast het organiseren van een avond waarop Van Praag de plan- nen voor de Arena komt uitleggen, staat het eerste jaar voor Hubers in het teken van organiseren van busreizen. "Bij thuiswedstrij den kregen we voor de terugweg altijd een videoband mee van de net gespeelde wedstrijd. Konden we even nagenieten. Als Ajax had verloren, was de band natuurlijk 'kapot'. Het mooie is: die busrei zen organiseren we nog steeds." .H»-. j f,

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 4