izisso m iaes° ajaxlife SV AJAX -f Q 09-09-2016 J.ÏJ Dit seizoen kun je in iedere editie van Ajax Life een gesig neerd shirt winnen. Het enige wat je daarvoor moet doen, is deze krant goed lezen en de vragen beantwoorden. UITGELICHT RAYMOND DE ZWART (43) FLORIS JANSEN (23) MARCO VAN HOOFT (48) H OPROEP IN BLESSURETIJD We hebben hem! Hakim Ziyech is Ajacied. Gaat hij Ajax naar een hoger niveau tillen? Het Ajax Life Panel geeft zijn mening. SHIRTJE WINNEN? We hebben in deze krant geen uitgebreid interview met een Ajaxspeler, maar toch geven we gewoon een shirt weg. Natuurlijk van de nieuwste aankoop, Hakim Ziyech. Wil jij kans maken? Geef dan antwoord op de volgende vragen: Vraag 1: Ajax won in 1972 met 12-1 van Vitesse. Wie scoorde in dat duel Ajax' honderdste treffer van het seizoen? Vraag 2: Hoe vaak per week gaan de spelers in de bovenbouw op De Toekomst vanaf dit sei zoen trainen? Vraag 3Hoeveel Grieken speel den er onlangs bij Panathinaikos in de wedstrijd tegen Brondby IF? Zoek de antwoorden in de verha len in deze krant, ga naar ajaxlife. nl/shirtje en laat uiterlijk vrijdag 16 september de goede antwoor den en je gegevens achter. Onder de juiste inzenders verloten we het shirt. Met de winnaars wordt contact opgenomen. Ik ben ervan overtuigd dat Hakim Ziyech Ajax beter gaat maken. Hij weet de spits te vinden, kan goede passes geven, is technisch balvaardig. En ik denk persoonlijk dat hij een spits als Bertrand Traoré vaak in scoringspositie zal gaan brengen. Tevens heeft hij zelf ook een goede trap, en zal zeker een paar doelpunten meepakken tijdens het seizoen. Ziyech was afgelopen seizoen een van de smaakmakers van de eredivisie. Ik hoop echt dat hij dat ook bij Ajax kan laten zien. De meeste nieuwe spelers hebben flink wat tijd nodig om aan Ajax en de speelwijze te wennen, een groot deel lukt dat niet. Van de recente aankopen vind ik alleen Younes inmiddels geslaagd. Hopelijk kan Ziyech zich in korte tijd bewijzen. De tijd zal het leren. Ajax had genoeg middenvelders, maar wel een gebrek aan creati viteit. Ik vind Riechedly Bazoer een goede voetballer, maar hij zet misschien drie keer per seizoen iemand alleen voor de keeper. Ziyech doet dat waarschijnlijk elke week. Ajax moet zo'n crea tieve speler eigenlijk zelf kunnen opleiden. Appie Nouri is blijkbaar nog niet zover, dus is het goed dat Ziyech is gehaald. (MvD) Naam: Andries Lever Leeftijd: 30 jaar Woonplaats: Lexmond Beroep: Ik doe vrijwilligerswerk, onder andere bij de LFB, een organisatie voor en door mensen met een verstandelijke beperking. Lid SV Ajax sinds: drie jaar. Ik ben lid geworden omdat ik vind dat supporters elkaar moeten ondersteunen. Hakim Ziyech: Ik ben blij dat hij naar Ajax is gekomen. Hij kan de nodige rust brengen in het elftal. Je zag in de eerste wedstrijden toch dat de bal te gehaast naar voren werd geschoten. Ajax moet wat meer rondspelen. Niet zoals vorig jaar alleen maar achterin, maar juist op het middenveld. Heiko Westermann: Ik vind dat ook een goede aankoop. Er is veel kritiek op hem, maar hij brengt wel ervaring. En dat heeft de ploeg nodig. Er zitten al genoeg jonkies in het elftal. Jasper Cillessen: Jasper had tien jaar bij Ajax moeten blijven, minimaal. Hij is een goede keeper. Ik vind het jammer dat hij nu naar FC Barcelona is gegaan. Misschien is er te veel bij Ajax veranderd deze zomer - een nieuwe trainer, nieuwe spelers - waardoor hij een beetje de weg kwijt was. Hij maakte toch een paar foutjes. Panathinaikos: Als Ajax speelt zoals thuis tegen Rostov, met veel energie, dan geloof ik wel in een overwinning. De uitwedstrijd was natuurlijk niet zo goed. Ik verwacht ook dat Ajax thuis wint van Vitesse. Het is leuk dat het de oude ploeg van Peter Bosz en Bertrand Traoré is. Ook een mooi moment voor Traoré om zijn eerste doelpunt te maken. Verder: Ik wil nog wel iets kwijt. Ajax heeft leuke acties voor seizoenkaarthouders, samen met Ziggo en nu gratis naar de bekerwedstrijd, maar voor clubcardhouders doet de club weinig. Ik vind 25 euro betalen voor een kaartje best veel. Een paar jaar geleden kon ik voor 12,50 euro naar de Europa League, en zat ik vooraan. Dat is een leuke actie. Dat moet de club vaker doen. Wil jij ook in deze rubriek komen? Dat kan! Mail je gegevens naar redactie@svajax.nl en wellicht sta jij dan op deze plek in het volgende nummer. Jaargang 24, nummer 4 Vrijdag 9 september 2016 Uitgever: Supportersvereniging Ajax i.s.m. ZPRESS Sport BV Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Hoofdredactie: Sander Zeldenrijk s.zeidenrijk@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Eindredactie: Mike van Damme Aan dit nummer werkten mee: Joep Bertrams, David Endt, Erol Erdogan, Mark van den Heuvel, Kevin Van Nunen, Niels Pach, Floris Roos, Hennie Schuurman Advertentieverkoop: Berry van der Tas, Lambert van Waardenburg ZPRESS Sport BV (Tel: 078-63 97 070) Opmaak: Jerrold Agterberg, ZPRESS Studio BV Drukkerij: De Persgroep Nederland Copyright 2016: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakeljkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever ZPRESS SPORT BV. Ajax Life online Site: ajaxlife.nl Twitter: @ajaxlife Facebook: facebook.com/ajaxlife Instagram: instagram.com/ajaxlife Ledenadministratie Service SV Ajax Site: Ajaxlife.nl/service Telefoon: 0900 - 232 25 29. Optie 5. 0,35 per gesprek) Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten: Ajaxlife.nl/service Ajax Life Ajax Jonge Schare Lid worden? Dat kost 27.50 euro per seizoen voor Ajax Life, 26,50 euro voor Ajax Jonge Schare (13 t/m 17 jaar). Kijk voor de voordelen op ajaxlife.nl/wordlid Een buitenlands lidmaatschap kost 36,50 euro (Europa) of 58,50 (rest van de wereld) Geen krant ontvangen? Ajaxlife.nl/geenkrant Ajax Life 5 verschijnt op vrijdag 23 september 2016

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 19