EUROPA Kan de Champions League-hymne in het Ajaxmuseum worden gezet? LEAGUE KOOP NU EEN PASSE-PARTOUT ajaxlife EUROPA LEAGUE A AJAX LIFE PANEL Gemakkelijke lotingen lijken er voor Ajax niet meer te bestaan Euro pees. Toch stellen we de vraag maar aan het Ajax Life Panel: wat zijn Ajax' kansen in groep G? Ajax is er niet in geslaagd de Champions League te halen. Met de veranderingen die gaan plaatsvinden in het kampioenenbal moeten we ons afvragen hoe groot de kans is dat de hymne nog geregeld in de Arena is te horen. Winnen Opzet Doorstroom Speelschema Ajax 02-09-2016 Gapend gat groeit JOS TIGELAAR (30) De kansen schat ik op dit moment niet zo hoog in. Dat komt puur door het vertoonde spel van de laatste weken, met Rostov-uit als dieptepunt. Luik, Panathinaikos en Celta de Vigo zijn mooie clubs. Er is bij Ajax zelf weinig creativiteit, met name op het middenveld. En verdedigend zijn we zelfs in de eredivisie te kwetsbaar. Ik hoop van harte dat Bosz het alsnog aan de praat krijgt, anders kan het wel eens een heel moeilijk jaar gaan worden. DOOR MIKE VAN DAMME De Europa League heeft ook een hymne. En een center circle cere mony, zoals het zo heerlijk klinkt. Ofwel: het logo groots als doek in de middencirkel bij de opkomst van de spelers. Het is net de Champions League, alleen totaal anders. We zullen het er dit seizoen weer mee moeten doen. Het is een van de consequenties van de zeperd tegen FK Rostov (4-1-nederlaag) en de daaruit volgende uitschake ling voor het hoofdtoernooi van het lucratieve toernooi. Eerlijk is eerlijk; in de huidige vorm heeft de ploeg van Peter Bosz niet veel in het voormalige kampioenenbal te zoeken. Ajax neemt het in groep G - het klinkt in elk geval iets meer Cham pions League dan groep K of L - op tegen Celta de Vigo, Panathinaikos en Standard Luik. Celta en Stan dard plaatsten zich als bekerwin naars van Spanje en België direct voor de groepsfase, Panathinaikos versloeg in de voorronden AIK Solna en Brondby IF. De Grie ken moesten eind vorig seizoen nog PAOK voor zich dulden in de Griekse play-offs voor de Champi ons League. Inmiddels zijn de eerste analyses al gemaakt van de tegenstanders. Peter Bosz wil het echter naar buiten toe eigenlijk niet over die andere ploe gen hebben: Ajax moet naar zichzelf kijken. En wedstrijden winnen, zo stelde hij op de officiële website van de club. "De Champions League is natuurlijk het hoogst haalbare, maar ook dit soort wedstrijden in de Europa League zijn heel belangrijk voor de ontwikkeling van onze veelal jonge spelersgroep." Bosz verder: "Bij een loting van de Europa League verwacht je vaak toch wat clubs uit het voorma lig Oostblok te treffen. Dergelijke clubs ken je op voorhand vaak niet zo goed. Het tegenovergestelde is nu het geval met tegenstanders uit België, Spanje en een club uit Grie kenland. Het zijn in ieder geval allemaal bekende voetballanden. De Primera Division is wereldtop en België en Griekenland kun je qua niveau met Nederland meten. Kijk maar naar de Uefa-coëfficiën- tenranglijst." De loting van de Europa League vond vorige week vrijdag plaats, een paar uur nadat de Uefa bekend had gemaakt de opzet van de Champions League weer eens aan te passen. En net als in het verleden komt dit vooral ten goede aan de topclubs in Europa. De topvier van de Uefa-ranking mag vanaf het seizoen 2018/2019 in elk geval met vier ploegen deel nemen aan de groepsfase van de Champions League. Nu zijn dat er nog drie. De Uefa ging onder druk van de grote competities (Spanje, Duitsland, Italië en Engeland) akkoord met deze verandering. Diezelfde Europese voetbal bond stelt in een persbericht dat het echt mogelijk blijft voor alle landen om hun kampioen in de Champi ons League te krijgen. Feit is echter dat er vier potentiële plekken ver dwijnen voor de 'kleintjes' door de zekere deelname van de nummers vier uit de topvierlanden. Daarnaast plaatst de winnaar van de Europa League zich ook direct voor de groepsfase. Overi gens mogen er maximaal vijf ploe gen uit één land meedoen aan de Champions League. Wat dit voor consequenties heeft voor Nederland, en voor Ajax in het bijzonder, is verder nog afwachten. Hoe de veranderde plaatsingsroute - er is dus een mindere doorstroom vanuit de voorronden - eruit komt te zien, wordt later bekendgemaakt. Ook al zonder deze veranderin gen wordt het voor de Nederlandse clubs moeilijker zich te plaatsen. Reden: de vrije val op de Uefa-ran- king. Nederland behoorde tot nu toe tot de beste twaalf landen, waardoor de kampioen zich direct plaatst en de nummer twee het via de voorronden mag proberen. De alarmbellen rinkelen al lan ger, omdat 'we' zakken en zakken en momenteel vijftiende staan. Dat betekent dat de kampioen ook voor ronde-voetbal moet gaan spelen, tegen andere kampioensploegen uit de kleinere landen. Als Nederland nog een plek zakt, krijgt het nog maar één ticket: voor de kampioen. Er moeten punten worden gehaald door de vier ploegen die Europees spelen: Ajax, PSV, Feyenoord en AZ. Voor de eigen eer, en die voor het land. En in het geval van Ajax ook voor het weder horen van de Champions League hymne, dat geen museumstuk mag worden. RIK LEIJTENS (31) De volgende ronde moet haal baar zijn. Mits er nog een aantal transfers - verdediger, creatieve (aanvallende) mid denvelder en creatieve buiten speler - is bijgekomen. En dan wel directe versterkingen. Dus geen middelmaat. De clubs zijn voor de Ajaxsupporters goed te bereiken, dus wordt het ook eens tijd om Europees zowel uit als thuis de schroom van je af te gooien en resultaat te boeken. Daar hebben wij als supporters toch recht op?! RENE SIEBUM (48) Het recente verleden heeft geleerd dat je niemand mag onderschatten, ook niet in de Europa League. Zorg voor lage toegangsprijzen en communiceer naar buiten dat resultaat in de Europa League belangrijk is (volle Arena). De kwaliteit van de vier teams ligt niet ver uit elkaar. Met de juiste instelling komt de kwaliteit, die Ajax echt wel in de selectie heeft, boven en is overwinteren zeker mogelijk. (SZ) Wie naar alle drie de thuisduels van Ajax wil, kan weer een passe-partout kopen. Als lid van de Supportersvereniging Ajax hoef je niet tot maan dag te wachten, maar kun je nu al (vanaf 2 september, 9.00 uur) kaarten kopen. Per clubcard kun je vier passe-partouts bestellen. Deze kosten 45 euro. Omgerekend betaal je dus maar 15 euro per Europees thuisduel. 15-09 Panathinaikos - Ajax 21.05 uur 29-09 Ajax - Standard Luik 19.00 uur 20-10 Celta de Vigo - Ajax 19.00 uur 03-11 Ajax - Celta de Vigo 21.05 uur 24-11 Ajax - Panathinaikos 19.00 uur 08-12 Standard Luik - Ajax 21.05 uur

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 9