ajaxlife SV AJAX -fl Q 02-09-2016 XÏJ Dit seizoen kun je in iedere editie van Ajax Life een gesig neerd shirt winnen van de Ajacied die geïnterviewd is. Het enige wat je daarvoor moet doen, is deze krant goed lezen en de vragen te beantwoorden. UITGELICHT LEON SCHAAF (62) ROBIN OPDAM (29) JORDY TALEN (28) IN BLESSURETIJD Ajax maakt sportief gezien een valse start door. Wat is de oplossing? Het Ajax Life Panel spreekt. Lid SV Ajax: sinds 2009. Eerst als lid van Jonge Schare en daarna ben ik automatisch doorgegaan naar Ajax Life. (X| OPROEP SHIRTJE WINNEN? Dit keer geven we een gesigneerd shirt van Amin Younes weg. Wil jij kans maken, dan dien je de volgende vragen goed te beant woorden: Vraag 3: Hoeveel procent van de Arena moet na dit seizoen rood-wit gekleurd zijn? Zoek de antwoorden in de ver halen in deze Ajax Life, ga naar ajaxlife.nl/shirtje en laat uiterlijk vrijdag 9 september de goede antwoorden en je gegevens ach ter. Onder de juiste inzenders verloten we vervolgens het shirt. Met de winnaar wordt contact opgenomen. Vraag 1: Welk aspect van keepen moet Tim Krul waarschijnlijk beter onder de knie krijgen? Vraag 2: Hoeveel halve liters kun je in Rostov bestellen voor vijftien euro? Het is jammer dat Peter Bosz direct heeft verkondigd dat Ajax nu anders gaat spelen, met de vijfsecondenregel. Deze omschakeling kost tijd en de tijd had hij na het debacle van 8 mei niet, omdat hij meteen moest presteren tegen PAOK en Rostov. Het was beter geweest als hij Ajax geleidelijk naar zijn hand had gezet en de supporters tegen kerst zouden zeggen: 'Hey, Ajax speelt anders, aantrekkelijker'. Nu wordt hij meteen afgerekend op de uitspraak. De start van het seizoen is uitermate teleurstellend, wat eigenlijk al begon bij de oefenwedstrijden in de voorbereiding. We kunnen gaan zeiken op de trainer of Marc Overmars, maar je moet kijken naar de mentaliteit van de spelers. Die is momenteel om te huilen. Het is een talentvolle groep, alleen ze moeten eens achter de supporters gaan staan, zoals wij achter hun staan. Dan komt het goed. Wzawzdb! De valse start is voornamelijk te wijten aan de mentaliteit en communicatie binnen de spelersgroep. Laat ze elkaar maar wijzen op gemaakte fouten. Speel met lef, dan komt alles goed. Bosz moet spelers ook harder aanpakken. Wanneer er niks verandert in de mentaliteit wordt het zowel in de competitie als in de Europa League onmogelijk goed te presteren. Het is belangrijk dat we ondanks alles de selectie en staf blijven steunen, vooral Bosz. (SZ) Jaargang 24, nummer 3 Vrijdag 2 september 2016 Uitgever: Supportersvereniging Ajax i.s.m. ZPRESS Sport BV Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Hoofdredactie: Sander Zeldenrijk s.zeldenrijk@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Eindredactie: Mike van Damme Aan dit nummer werkten mee: Joep Bertrams, David Endt, Erol Erdogan, Kevin Van Nunen, Niels Pach, Herjan Pullen, Floris Roos, Hennie Schuurman Advertentieverkoop: Berry van der Tas, Lambert van Waardenburg ZPRESS Sport BV (Tel: 078-63 97 070) Opmaak: Jerrold Agterberg, ZPRESS Studio BV Drukkerij: De Persgroep Nederland Ajax Life online Site: ajaxlife.nl Twitter: @ajaxlife Facebook: facebook.com/ajaxlife Instagram: instagram.com/ajaxlife Ledenadministratie Service SV Ajax Site: Ajaxlife.nl/service Telefoon: 0900 - 232 25 29. Optie 5. 0,35 per gesprek) Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten: Ajaxlife.nl/service Ajax Life Ajax Jonge Schare Lid worden? Dat kost 27.50 euro per seizoen voor Ajax Life, 26,50 euro voor Ajax Jonge Schare (13 t/m 17 jaar). Kijk voor de voordelen op ajaxlife.nl/wordlid Een buitenlands lidmaatschap kost 36,50 euro (Europa) of 58,50 (rest van de wereld) Geen krant ontvangen? Ajaxlife.nl/geenkrant Ajax Life 4 verschijnt op vrijdag 9 september 2016 Copyright 2016: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever ZPRESS SPORT BV. Naam: Emiel van Gendt Leeftijd: 20 Woonplaats: Stevensweert Beroep: Ik werk als order verzamelaar (voicepicking) in het DC van de Plus supermarkten te Ittervoort. Zelf technisch directeur: Ik zou Hakim Ziyech en Ron Vlaar halen. Ziyech omdat hij de ploeg in een mindere periode op sleeptouw kan nemen. Hij is creatief, kan op '10' en als rechtsbuiten spelen en heeft scorend vermogen, wat Ajax enorm mist. Overmars had Vlaar transfervrij bij AZ kunnen ophalen. Hij staat zijn mannetje, wint duels, brengt veel routine met zich mee en is een echte aanvoerder. Ik zou echt voetballers halen die er vanaf de eerste minuut staan en zich meteen kapot voor je werken. Amin Younes: Het is moeilijk om hem na zijn blessure te beoordelen. Hij heeft gelukkig wel veel dreiging en ik vind hem een veel betere voetballer dan Anwar el Ghazi. De toekomst zal uitwijzen hoe goed hij echt is. Peter Bosz: Ik vraag me af waarom Lasse Schöne op de bank zit. Hij kan op 6, 10 en rechtsbuiten uit de voeten. We roepen om een routinier, maar hebben een goede op de bank zitten. Tevens begrijp ik niet waarom Kenny Tete, de beste rechtsback van Europa, momenteel ook op de bank zit. Hij is de enige die verdedigt en zijn duels wint. En waarom speelde Diederik Boer niet tegen Willem II? Ze hebben hem gehaald als stand-in voor Jasper Cillessen, nu stellen ze Andre Onana op. Als ik Boer was geweest, had ik dit niet gepikt, mijn auto gepakt, was ik weggereden en nooit meer teruggekomen. Zo behandel je iemand niet. Rostov-uit: Ik dacht dat ik tegen Willem II thuis de slechtste wedstrijd ooit had gezien, maar tegen Rostov was het spel nog vele malen erger. Ze scheten in hun broek van een club waar de meeste mensen nog nooit van gehoord hadden. Vroeger knipperde Ajax twee keer met zijn ogen en zou het tegen zo'n tegenstander al met 5-0 hebben voorgestaan. Nu konden ze niet eens een zuivere pass geven over drie meter, geen druk zetten en ze hadden geen drang naar voren. Een blamage. Ik heb er verder geen woorden voor. Poule G: Het is een mooie open loting met veel mogelijkheden voor alle clubs. Ik durf, zeker in deze aller slechtste Ajaxperiode in mijn bestaan, niet te zeggen wat de kansen zijn voor Ajax met betrekking tot de knock-outfase. Maar aan hun Wil jij ook in deze rubriek komen? Dat kan! Mail je gegevens naar redactie@svajax.nl en wellicht sta jij dan op deze plek in het volgende nummer. stand zijn ze verplicht om door te komen. Tim Krul: Hij is een goede keeper, maar heeft door blessureleed een jaar niet gekeept. Bovendien gaat hij na dit seizoen weer weg en hebben we nog geen vervanger. Zelf had ik Eloy Room aangetrokken. Ook toen Jasper nog onder de lat stond bij Ajax. Room is een zeer betrouwbare keeper, dit heeft hij bij Vitesse bewezen. Hij kan zo vijf jaar mee bij Ajax en hoort thuis in Oranje.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 19