Het verleden telt niet meer voor zelfverzekerde Amin Younes "I O INTERVIEW Xvf 02-09-2016 ajaxlife Amin Younes (23) heeft alles in zich om uit te groeien tot een publieks- speler. 'Als ik zo blijf doorgaan, komt het succes vanzelf.' Dankbare dribbelaar DOOR SANDER ZELDENRIJK "Poe...het meest verkochte shirt in de Ajax Fanshop? Die van Davy?" Amin Younes speelt de vermoorde onschuld als we hem vragen of hij zelf enig idee heeft welk tricot dit prille seizoen 'hot' is. Het juiste ant woord is uiteraard het rood-witte shirtje van Younes, samen met die van Bertrand Traoré, als we de ver kopers mogen geloven. Het feitje blijkt opnieuw reden om tijdens het interview - afgeno men voor de zeperds tegen Willem II en Rostov - te lachen. De drib belaar staat binnen Ajax bekend als een vrolijke snuiter. Zo kwam hij eerder ook al het trainingscomplex opwandelen. Duimpje hier, duimpje daar, een schouderklopje van John Heitinga, dolletje met keeperstrai ner René Stam en grijnzend naar de meeglurende Edwin van der Sar tij dens de fotoshoot voorafgaand aan het vraaggesprek. De kleine Duitser deed vorig seizoen een stapje terug vanuit de Bundes- liga naar de eredivisie, maar erkent meteen dat de transfer naar Ajax het beste is dat hem kon overkomen. In zijn debuutjaar keek hij goed rond op De Toekomst en zoog alle details van de grote voetbalnamen gretig op. Onder Peter Bosz lijkt de dribbe laar, mits wedstrijdfit, ook verzekerd van een basisplaats. Kortom, het leven lacht Younes momenteel toe. Aangeraakt Op weg naar de kantine komt zijn ongelooflijke misser in het thuis duel met Rostov ter sprake. Hij miste zo'n beetje op de doellijn en had Ajax in een luxe uitgangspositie kunnen brengen. "Wat veel mensen niet zagen, was dat de bal nog even werd aangeraakt." Hij baalt, maar maakt er verder geen punt meer van. Als voetballer krijg je meteen al de kans om het recht te zetten in de eerstvolgende wedstrijd, luidt zijn eigen medicatie. Het zit in zijn karakter om uit al het negatieve ook de positieve dingen te zien. Op die manier geeft hij de din gen een plekje. Neem die middag van 8 mei in Doetinchem. Je durft er bijna met geen enkele Ajacied meer over te beginnen, maar wil toch weten wat daarvan is blijven hangen. "Ik speelde voor het eerst om de lands titel en was nerveus," aldus de man die Ajax nog wel op voorsprong schoot met een bekeken schuiver in de verre hoek. De harde les die hij zelf leerde? Geconcentreerd blijven voetbal len tot het laatste fluitsignaal. "Je moet kalm blijven en spelen vanuit je specialiteit en kwaliteit. Normaal gesproken win je dan. Dat vergaten we daar in het laatste deel van de wedstrijd. Ik vind het moeilijk om te zeggen, maar soms leer je hier meer van dan van een over winning. Ik voel me er nog steeds rot over naar onze fans en Frank de Boer toe." De naam van Bosz' voorganger zal gedurende het interview vaker vallen. De Boer maakte in Younes' debuutseizoen grote indruk op de Duitser. "Frank is vanaf ons eerste gesprek belangrijk voor me geweest. Hij weet hoe verdedigers en aanvallers denken en hoe ze het verschil kun nen maken. Als je de kans hebt met hem te werken, kun je je eigen plan trekken, maar hij heeft zoveel mee gemaakt. Dan kun je alleen maar goed luisteren en zijn orders uitvoe ren. Ik heb veel van Frank geleerd en kan hem daar niet genoeg voor bedanken." Flair Zijn overgang naar Amsterdam omschreef hij tegenover Ajax Life in oktober nog als een 'goede stap op het juiste moment'. Hoewel hij nog niet tevreden is over zijn statistieken (acht treffers en vijf assists) toonde hij een speler te zijn voor wie je naar het stadion komt. Ogenschijnlijk onmogelijke passeeracties, duize lingwekkende dribbels, flair en durf. Natuurlijk mislukt een actie soms, maar Younes mag op die positie fou ten maken. Het belangrijkste is dat hij met zijn creativiteit gevaar sticht vanaf de linkervleugel.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 10