ajaxlife SV AJAX -f Q 12-08-2016 J.ÏJ UITGELICHT Aanvalsleider: m OPROEP IN BLESSURETIJD Ajax speelt aanstaande dinsdag tegen FK Rostov zijn eerste duel van een ongetwijfeld pittig tweeluik. De groepsfase lonkt. Of niet? DANNY VAN WELIE (20) JORG VAN LOKVEN (29) AREND HEEMSKERK (68) Naam: Twan Corsten Leeftijd: 29 jaar Woonplaats: Sint-Oedenrode, een plaatsje tussen Eindhoven en 's Hertogenbosch. Beroep: Ik verdien mijn geld in de varkensindustrie. Voor de Van Rooi Group maak ik calculaties, rapportages, dat werk. Lid SV Ajax: Ik ben al zo'n tien jaar lid van de vereniging. Toen ik mijn seizoenkaart opzegde, heb ik me gelijk aangemeld. Niet alleen voor de voorrang bij de kaartverkoop, maar ook voor het krantje dat ik iedere keer met veel plezier lees. Mooiste Ajaxherinnering: Ik denk nog vaak terug aan de Europese uitwedstrijd tegen Celtic, vorig jaar. We wonnen met 2-1 door een laat doelpunt van Vaclav Cerny. Ik was erbij. Hij kwam na de wedstrijd naar de supporters toe en zette het Ajaxlied 'negentig minuten lang' in. Dat filmpje is ook op Youtube terug te vinden. Wat een moment was dat. 2016/2017: Aan het begin van het seizoen ben ik altijd hoopvol. Wat ik in ieder geval verlang, is dat Ajax weer vol op de aanval gaat spe len onder de nieuwe trainer Peter Bosz. Onder Frank de Boer was het toch wat pover allemaal. Ik zie Ajax liever met 5-3 winnen dan met 2-0. We missen op dit moment een speler in de punt van de aanval die het voortouw neemt. Ik hoop daarom dat Marc Overmars op zoek gaat naar een ervaren spits. Met Kasper Dolberg en Mateo Cassierra hebben we al genoeg talent voorin rondlopen. Ik las dat Klaas-Jan Huntelaar in ieder geval uitgesloten is. Maar Mario Gomes zou vanwege de onrust weg willen uit Turkije. Zo'n spe ler is financieel moeilijk te halen, maar wat mij betreft hoeft Ajax niet altijd vast te houden aan het salarisplafond. Davinson Sanchez: Ik ben erg benieuwd hoe deze Colombiaanse verdediger het gaat doen. Ik denk dat hij een goede aankoop is. Hij is wend baar, sterk en snel. Die andere aankoop Heiko Westermann beleefde een ongelukkig debuut, maar met zijn ervaring kan hij hopelijk ook wat extra's brengen dit seizoen. Systeem: Ik vond het een opvallende keuze van Bosz om in de wedstrijd tegen PAOK opeens voor een ander systeem te kiezen. In de thuis wedstrijd zag het er gewoon goed uit vond ik, dus ik snap dan niet dat Bosz een week later de boel helemaal omgooide. Mitchell Dijks kon het op de linkerflank nog wel bolwerken, maar de kwa liteiten van Kenny Tete liggen bij het verdedigen. Dat is nu wel duidelijk. FK Rostov: Een pittige loting voor Ajax in de play-offs voor de Champi ons League. Ajax heeft het altijd moeilijk om dit soort stugge ploegen kapot te spelen. Daar naast schakelde de Russische club Anderlecht uit in de vorige ronde. Rostov is vorig jaar boven clubs als Spartak Moskou en Zenit Sint-Petersburg geëindigd, dus het is zeker een ploeg om rekening mee te houden. Wil jij ook in deze rubriek komen? Dat kan! Mail je gegevens naar redactie@svajax.nl en wellicht sta jij dan op deze plek in het volgende nummer. Vraag n. portersreis naar Düsseldorf in 19' n op heen gesig- Vraag 3: Welk sTemanja Gudelj, Edwin van der S nde vragen goed antiekhandel or Jaargang 24, nummer 2 Vrijdag 12 augustus 2016 Uitgever: Supportersvereniging Ajax i.s.m. ZPRESS Sport BV Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Hoofdredactie: Sander Zeldenrijk s.zeidenrijk@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Eindredactie: Mike van Damme Aan dit nummer werkten mee: Joep Bertrams, Erol Erdogan, Mark van den Heuvel, Kevin Van Nunen, Niels Pach, Sam Porskamp, Hennie Schuurman Advertentieverkoop: Berry van der Tas, Lambert van Waardenburg ZPRESS Sport BV (Tel: 078-63 97 070) Opmaak: Jerrold Agterberg, ZPRESS Studio BV Drukkerij: De Persgroep Nederland Ajax Life online Site: ajaxlife.nl Twitter: @ajaxlife Facebook: facebook.com/ajaxlife Instagram: instagram.com/ajaxlife Ledenadministratie Service SV Ajax Site: Ajaxlife.nl/service Telefoon: 0900 - 232 25 29. Optie 5. 0,35 per gesprek) Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten: Ajaxlife.nl/service Ajax Life Ajax Jonge Schare Lid worden? Dat kost 27.50 euro per seizoen voor Ajax Life, 26,50 euro voor Ajax Jonge Schare (13 t/m 17 jaar). Kijk voor de voordelen op ajaxlife.nl/wordlid Een buitenlands lidmaatschap kost 36,50 euro (Europa) of 58,50 (rest van de wereld) Geen krant ontvangen? Ajaxlife.nl/geenkrant Ajax Life 3 verschijnt op vrijdag 2 september Copyright 2016: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever ZPRESS SPORT BV. "Rostov is een vrijwel onbekende en moeilijke tegenstander. In de vorige ronde hebben ze Ander- lecht uitgeschakeld. Voor ons zou het gunstig moeten zijn dat het onrustig is binnen die club. De trainer nam ontslag en dat speelt een grote rol in de voorbereiding. Daarom gaat Ajax de groepsfase halen. Daar heb ik alle vertrou wen in, maar gemakkelijk wordt het niet. Het begint bij ons aardig te lopen. Het is nog even wennen aan het nieuwe spel, maar dat komt wel goed." "Ajax haalt de groepsfase, al speelt het nog wisselvallig. Tegen Sparta ging het prima, maar kwam dat door de kracht van Ajax of de zwakte van Sparta? PAOK-thuis was een helft goed en een helft minder en PAOK-uit was gewoon heel slecht. Wat betreft de loting had ik liever Steaua Boekarest gehad. Tegen die club moeten we nog wat goedmaken. Het is wel een voordeel dat de succestrainer van Rostov weg is. Ik voorspel een 3-0-thuiszege en een 1-1-gelijkspel in Rusland." "Natuurlijk gaat Ajax de groeps fase halen. Ajax heeft genoeg klasse om zich te plaatsen. De groep bleef vooralsnog grotendeels intact, los van het vertrek van Arek Milik. Ik hoop dat er nog een spits komt en een verdediger. De spelers moeten het dinsdag in de Arena gewoon meteen afmaken. Dat moet lukken nu Riechedly Bazoer weer fit is. Dat 3-5-2-systeem vind ik met deze backs trouwens hele maal niets. Doe mij maar gewoon 4-3-3. Van Rostov weet ik hele maal niets." (SZ)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 19