ajaxlife 12-08-2016 XX Nest 'DE PERSCONFERENTIE WAS GEEN TONEELSTUKJE. ALTHANS, DIE INDRUK HAD IK NIET' ACHTERGROND -f -fl die ontstaan was, deed mij geen goed, en ook mijn medespelers niet. Nu kan Ajax in alle rust toe werken naar de voorronden van de Champions League. Ik heb veel met de technische staf gesproken en nog een jaar met Ajax op het hoogste niveau is ook voor mij het beste," meldt hij de aanwezige pers. Een aantal van hen volgt het tafereel met fronsende wenkbrau wen. Terecht, zo blijkt. Real Madrid meldt zich alsnog met een bod van 24 miljoen euro. Ajax vraagt 30. Beide partijen vinden elkaar na stroeve onder handelingen uit eindelijk in het midden. De spel bepaler verkast drie dagen voor de eerste Champions Leaguevoorronde tegen Slavia Praag voor 27 miljoen euro naar de Spaanse hoofdstad. "Wesley wilde per se naar Real Madrid, nadat hij van het bod had gehoord. Het was voor hem een enorme sportieve eer om naar zo'n grote club te gaan en dan ook nog eens voor zo'n topbedrag. Ik heb mijzelf daarvan laten overtuigen in een persoonlijk telefoongesprek met Wesley. Hij vond dat hij deze transfer verdiende van Ajax," meldde club voorzitter John Jaakke destijds in Ajax Life. Middel Sneijder was niet meer te behou den. Hij zou niet bijtekenen en na het seizoen sowieso verkassen. "De vraag was niet of Wesley weg ging, maar wanneer en tegen welk bedrag. Geld is een middel om ons doel te bereiken, maar zeker geen doel op zich. Dat heeft niet de doorslag gegeven. Wel de vraag of het in Ajax' belang was om nog een jaar met Wesley te spelen die dat zelf niet wilde," vervolgt Jaakke. Het vertrek van Sneijder laat zich sportief gelden. Een maand later is Ajax al uitgeschakeld voor het Europese seizoen goed en wel begonnen is. Laagvliegers als Sla- via Praag en Dinamo Zagreb blij ken onneembare horden. Maarten Fontein kan zich MAARTEN FONTEIN het mediamoment met Sneijder in De Lutte goed herinneren. "Wesley besloot zelf die perscon ferentie te geven. Hij nam daarin het voortouw. Henk en ik zaten daar ook. De persconferentie was geen toneelstukje. Althans, die indruk had ik niet. Op dat moment speelde de interesse van Real Madrid ook nog niet," blikt de toenmalig algemeen directeur nu terug. De gepensioneerde voetbalbe stuurder begrijpt de parallel met Milik: toezeg gen dat je blijft en als nog vertrekken. "Ajax moet altijd de houding aannemen dat een goede speler niet te koop is. Zo'n state ment kan de rust bewaren en stra tegisch zijn. Voor Ajax is dit een fantastische deal, al vind ik het een absurd bedrag. Maar dat geldt voor alle toptransfers." Wanneer Ajax dit seizoen van Milik afscheid neemt, is nog onduidelijk. Sneijder kreeg zijn afscheid al vroeg in het seizoen. "Van Ajacieden neem je geen afscheid. Die zwaai je uit in de wetenschap dat ze ooit weer terug keren op het oude nest. Om verha len te vertellen over wat ze heb ben gezien," sprak Jaakke destijds het Ajaxpubliek toe. De inmiddels 32-jarige mid denvelder kon dat negen jaar geleden alleen maar beamen. "Ik hoop hier ooit terug te keren en mijn ervaring door te geven aan de jonge Ajacieden die er dan zijn." Sneijder terug naar Ajax: het zou veel fans een goed humeur bezorgen. Laten we voor hen hopen dat die belofte uit 2007 nog wel wat waard is. Milik is blij en laat zien hoeveel miljoen Ajax' bonus is bij goede prestaties. Toby Alderweireld, Daley Blind en Christian Eriksen verlieten Ajax allen op de slotdag van de transferperiode.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 11