Ajax Life Panel kiest mooiste Arenamomenten ajaxlife Ajax speelde tot toe meer dan vijf honderd keer in de Arena. Ieder duel nestelt zich op eigen wijze in de Ajaxziel. Welke Arenagevoe- lens overheersen in ons Ajax Life Panel? Zekerheid Meer kleur 'IK ZIE 15 MEI ALS DE GEBOORTEDATUM VAN DE ARENA ALS VOLWAARDIG AJAXSTADION' FANZONE Q 02-06-2016 DOOR SANDER ZELDENRIJK Vraag een willekeurige Ajacied naar zijn mooiste herinnering aan de Amsterdam Arena en de kans dat je op 15 mei uitkomt, is levens groot. Dat geldt in ieder geval voor Marten Visser. Hij maakte die dag voor het eerst bewust een titel mee. "De spanning voor en tijdens de wedstrijd, de ontlading bij de 1-0, de bevestiging dat het die dag echt ging gebeuren en de waanzinnige sfeer na afloop; ik ken geen andere wedstrijd die aan die zinderende, haast magische sfeer kan tippen," zegt de twintigjarige Amsterdam mer. "Ik zie 15 mei als de geboorte datum van de Arena als volwaardig Ajaxstadion," vervolgt hij. Al zijn er vijf jaar later nog steeds verbe- terpunten. "Wat nog ontbreekt zijn staantribunes, rood-witte stoeltjes en een naamsverandering. Hope lijk wordt de Arena vernoemd naar Johan Cruijff. Tot die tijd mogen Ajacieden best trotser zijn op hun stadion. Het is er zo slecht nog niet." Slalom Rik Schutten (28) beleefde de onvergetelijke 15 mei met 'hartslag 150' thuis voor de buis. Vraag je hem naar hoogtepunten waar hij zelf getuige van was, blijkt kiezen lastig. "De eerste is Ajax-NAC uit 2002. De slalom van Zlatan. Dat was zijn doorbraak. De omhaal van Klaas-Jan Huntelaar tegen Roda JC in de halve finales van de KNVB-beker in 2006 smaakte ook fijn. Ik woon zelf in Kerkrade en zat bij veel Roda-fans in de klas. De dag erna waren ze allemaal 'ziek'." De Limburger hoopt dat de beleidsbepalers op korte termijn werk maken van de rood-witte stoeltjes. "De Arena hoort nog meer rood-wit gekleurd te zijn. Alle stoeltjes moeten door die kleuren De omhaal van Huntelaar ontgaat veel fans. Ze zijn al weg. Voor Gideon de Koning (29) is de kampioenswedstrijd tegen Willem II in 2013 een van de hoogtepunten in het twintigjarige Arenabestaan. "Ajax won met 5-0. Bij de twee Siem de Jong scoort, de Arena kolkt op 15 mei 2011. worden vervangen. Ik hoop ook dat de verbouwing aan de buitenkant het Ajaxgevoel niet teniet doet." Peter Witkop heeft sinds de opening van de Arena in 1996 een seizoenkaart voor vak 421. "Ik zit exact op de middenlijn en heb sindsdien slechts een enkele wedstrijd gemist. 15 mei is zonder enige concurrentie het allermooiste moment van de afgelopen twintig jaar. Zoiets vergeet je nooit meer." Een ander hoog tepunt beleefde Witkop tijdens een onderonsje met Jari Litmanen in de persruimte van het stadion. "Hij nam alle tijd om een speciaal voor hem gemaakt shirt in ontvangst te nemen. Aan het einde van het gesprek vroeg hij nog om de foto's die een vriend van me had gemaakt." Volgens de 53-jarige Delftenaar is de Arena inmiddels op weg een Ajaxstadion te worden. Ook hij hoopt op meer rood-witte stoeltjes. "Daarnaast zou er een verbod moe ten komen op het vroegtijdig ver laten van het stadion bij Ajaxwed- strijden." Marcel Dodeman uit Almere wil dat de Arena vanaf de buitenkant nog meer een Ajaxstadion wordt. "Onze kleuren zijn rood en wit. Dat wil ik terugzien. Het gaat de goede kant op, maar kan nog veel beter. Aan de buitenkant kan nog veel meer kleur komen. Of uitingen die laten zien dat dit het stadion van Ajax is, zoals de levensgrote poster van Johan Cruijff aan de noord- en MARTEN VISSER zuidzijde. Ook op de overloop kan nog veel meer worden gedaan met kleuren, posters en foto's." Jos Tigelaar had er op 15 mei natuurlijk graag bij willen zijn tegen FC Twente, maar keek de wedstrijd met een vriendengroep uit Hoogeveen in een Amsterdamse kroeg. Zelf was hij getuige van het bekerkunstje van Huntelaar, dat ook opvallend vaak genoemd wordt als hoogtepunt. "Hij scoorde in de 94ste minuut. De helft van de sup porters stond al buiten. Ik was er nog. Wat een sfeer hing er daarna in die verlenging. Uiteindelijk won nen we nog met 4-1." Ivo Scholten deelt Tigelaars mening. "Ajax leek tegen Roda JC dood en begraven. Het bekeravon- tuur was zo goed als voorbij tot die omhaal in de laatste seconden. Wat een ontlading," zegt de 32-jarige Arnhemmer. kampioenschappen daarvoor was ik niet in het stadion. Doordat de drie punten al snel een zekerheid waren, werd het een mooie mid dag met drie andere vrienden. Het oefenduel tegen FC Barcelona tij dens het Amsterdam Tournament 2002 scoort ook hoog. Ik was voor die tijd niet zo vaak in de Arena geweest. Ajax stond 1-3 achter, maar won nog met 4-3." De Woerdenaar vindt de sfeer in het stadion ver beterd, maar is ook kritisch naar de eigen aanhang. "Er is wel meer sfeer sinds Vak410 op Zuid zit. Op Noord zijn ook acties en de tribunes in de gracht vind ik ook een verbetering. Wat Ajax verdient, zijn betere fans. Het gebeurt te vaak dat een flink aan tal 'supporters' rond de 85e minuut het stadion verlaat." Freka Wolters bewaart haar is er zo slecht nog niet' Peter Witkop poseert met Jari Litmanen en diens speciale Ajax/Finland-shirt. mooiste herinnering aan de 2-1- zege op FC Barcelona in 2013. "Dat was de eerste keer dat ik zelf een Champions Leaguewedstrijd bijwoonde. Mijn collega en ik waren klaar voor een mooie avond en dat werd het ook. Het zingen vooraf, de vlaggetjes, heel bijzon der. Een dapper en vooruitstrevend Ajax en ze kwamen terecht op voor sprong. En dan nog die rode kaart voor Joël Veltman, waardoor we bleven zingen en aanmoedigen om samen met de jongens de zege vei lig te stellen. Toen ik thuis kwam, was ik helemaal hees van het zingen en de spanning," zegt de 55-jarige Vriezenveense. Inmiddels is de Arena volgens Wolters wel een Ajaxstadion, al mag het allemaal nog wat kleurvol ler. "Er is wel erg veel beton, met neutrale kleuren. Met wat kleurac centen hier en daar op een muur of leuke gekleurde stoeltjes zal het nog meer Ajax worden."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 9