I ajaxlife SV AJAX 1 Q 02-06-2016 XtJ UITGELICHT (XI OPROEP AJAX LIFE TERUG NAAR DE VRIJDAG HEILIGDOMMEN In deze rubriek laat David Endt ons fraaie relikwieën zien die hij overhield aan zijn Ajax- periode. In deel 10: een champagnekurk. IN BLESSURETIJD Peter Bosz staat bekend als een trainer die aanvallend voetbalt. Krijgen we het komende seizoen spektakel in de Amsterdam Arena? Het Ajax Life Panel voorspelt. ERWIN KORSMAN (23) CYNTHIA STOUTEN (38) BARRY HULSHOFF (69) BJORN OUDE VOSHAAR (21) MARCEL DODEMAN (49) Naam: Alissa Zondag Leeftijd: 13 jaar Woonplaats: Beneden-Leeuwen Studie: Ik ben nu tweedejaars leerling op een vmbo-T-opleiding. Het is de bedoeling dat ik daarna havo ga doen en doorstroom naar de poli tieschool. Uiteindelijk wil ik door leren voor recherche. Lid SV Ajax: Sinds mijn achtste van de Ajax Kids Club en nu van Jonge Schare. Ajax is voor mij en mijn vader de mooiste club. Er zal voor mij nooit een andere club komen. Keepen: Ik speel bij Leonides in de MB1. Keepen is mijn grootste passie. Dat ontstond bij toeval op mijn zevende, omdat we geen keeper hadden. Ik viel al snel positief op en bleef vanaf de eerste dag onder de lat staan. Inmiddels ben ik gescout en nu zit ik in de laatste ronde van het KNVB-jeugdplan Regio Oost onder vijftien. Ik zit sinds een jaar op een keepersschool en was afge lopen winter voor een vijfdaagse clinic bij Benfica in Portugal. Mijn droom is natuurlijk om ooit bij Ajax Vrouwen onder de lat te staan. Jasper Cillessen: Hij is mijn grote voorbeeld. Ik heb hem geregeld ontmoet. Ik hoop dat hij blijft, maar begrijp ook wel dat hij naar een buitenlandse club wil, zodra hij de kans krijgt. Zelf denk ik dat de Engelse competitie het beste bij hem past. Nieuwe uittenue: Dat was even wennen. Het is natuurlijk een groot verschil met het vorige tenue, maar ik vind het echt supermooi. Volgend seizoen: Ajax kan volgend seizoen kampioen worden, maar dan moeten er wel een paar ervaren spelers bij komen. Het is jammer dat Frank de Boer stopt. Hij heeft ons toch vier titels gebracht. Europees is het niet gelukt. Peter Bosz is zijn opvolger, maar ik had ook graag Jaap Stam gezien. Dat is toch een man met uitstraling. Wellicht in de toekomst samen met Patrick Kluivert. Amsterdam Arena: Ik ga geregeld met mijn vader in de Arena kijken. Dit seizoen was ik er bij tegen Rapid Wien, maar ik vond de 4-1-overwinning op AZ het mooist. Zij waren op dat moment heel goed, maar werden compleet overklast. Wil jij ook in deze rubriek komen? Dat kan! Mail je gegevens naar redactie@ajaxlife.nl en wellicht sta jij dan op deze plek in het volgende nummer. Het seizoen zit er nu echt op. Dit was de laatste Ajax Life van jaar gang 2015/2016. Uiteraard gaan we na de zomerstop gewoon door. Alleen verschijnen we niet op donderdag, maar weer op vrijdag, zoals je van ons gewend ALTIJD AJACIED Jaargang 23, nummer 20 Donderdag 2 juni 2016 Uitgever: Supportersvereniging Ajax i.s.m. ZPRESS Sport BV Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Hoofdredactie: Sander Zeldenrijk Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Eindredactie: Mike van Damme Aan dit nummer werkten mee: Joep Bertrams, David Endt, Erol Erdogan, Kevin Van Nunen, Niels Pach, Menno Pot, Hennie Schuurman Advertentieverkoop: Berry van der Tas, Lambert van Waardenburg ZPRESS Sport BV (Tel: 078-63 97 070) Opmaak: Jerrold Agterberg, ZPRESS Studio BV Drukkerij: De Persgroep Nederland was voor 2012. Zo kun je het weekeinde aftrappen met de benen op de bank en de nieuwe Ajax Life op schoot. De eerste krant van het sei zoen 2016/2017 verschijnt op vrijdag 22 juli. Ajax Life online Site: ajaxlife.nl Twitter: @ajaxlife Facebook: facebook.com/ajaxlife Instagram: instagram.com/ajaxlife Ledenadministratie Service SV Ajax Site: Ajaxlife.nl/service Telefoon: 0900 - 232 25 29. Optie 5. 0,35 per gesprek) Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten: Ajaxlife.nl/service Ajax Life Ajax Jonge Schare Lid worden? Dat kost 27.50 euro per seizoen voor Ajax Life, 26,50 euro voor Ajax Jonge Schare (13 t/m 17 jaar). Kijk voor de voordelen op ajaxlife.nl/wordlid Een buitenlands lidmaatschap kost 36,50 euro (Europa) of 58,50 (rest van de wereld) Geen krant ontvangen? Ajaxlife.nl/geenkrant Ajax Life 1 (2016/2017) verschijnt op vrijdag 22 juli 2016 Copyright 2016: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever ZPRESS SPORT BV. DOOR DAVID ENDT In 1996 betraden we de Amster dam Arena, een gebouw, een huis maar zeker geen thuis zoals daar voor De Meer dat natuurlijk wel was. De Arena miste elke relatie tot het verleden. Terwijl dat best had gekund. Met een ietsepiet sie fantasie hadden er Meersche elementen aangebracht kunnen worden om de emotie en geest van vroeger tastbaar te maken in het heden. Naar verloop van tijd werd het stadion enigszins 'verAjaxt'. Foto's, grafitti, de letters boven de portiers-ingang, spandoeken onder het stadiondak. Maar de Arena bleef vooral een gebouw, huisvesting. Mijn minieme kan toortje gebruikte ik als tegen wicht. Gevuld met heiligdom men. "Hier leeft de geest van Koning Voetbal," zei Milan- icoon Paolo Maldini een keer. Een compliment. Van de Arena zelf bewaarde ik weinig tot niets. Geen brok beton, geen stalen deurkruk, geen gebarsten plavuis. Toch bewaar ik een heel klein heilig- dommetje dat ijzersterk aan de Arena is verbonden. Het is de kurk van de eerste champag nefles die in de kleedkamer open spoot nadat in 2011 de dertigste landstitel was veroverd. Het ding landde via het plafond en de gla zen tafel voor mijn voeten. Kampioen! Niet voor het eerst in de Arena, maar wel voor het mooist. In een vlaag van hel derheid binnen de benevelende euforie realiseerde ik mij de sym bolische waarde. Ik plukte het ding van de grond3 stopte het in de zak van mijn jasje en daar kwam het een paar dagen later geurend uit naar voren. Een kurk als reliek? Dat kan3 al is het op zichzelf staand niets bijzonders. En al bruiste er onder die kurk niet de duurste cham pagne. Eugenio Collavini heet het wijnhuis. Italië, meer een spu- mante dan een champagne. Maar wat maakt dat uit? Het spuitende vocht zegende de prachtigste zege ooit in de Arena. En wanneer een object zo sterk aan een sentiment verbonden is3 wordt het heilig dom. "Ik denk dat Peter Bosz een trainer is die bij Ajax past. Hij speelt graag naar voren, is niet een trainer die het rustig aan wil doen. Dat zal dus wel spektakel opleveren. Misschien zal het meer aanvallende spel even wennen zijn voor de spelers, maar ik geloof wel dat Ajax met hem prijzen kan gaan pakken. Dat hij een verleden bij Feyenoord heeft, boeit me totaal niet. Dat hij geen verleden bij Ajax heeft, ook niet. Het gaat erom dat hij een goede trainer is." "Wat zal ik zeggen? Bosz heeft in het verleden goede dingen laten zien. Ik vind hem een goede trainer, maar geen echt Ajaxpersoon. Of dat slecht is, weet ik niet hoor. Het scheelt wel als een trainer een Ajaxachtergrond heeft, zoals Frank de Boer dat had. Onder De Boer was er wel weinig spektakel. Ik heb gelezen dat Bosz meer de Cruijffvisie heeft. We moeten nog zien of dat spektakel oplevert, maar ik heb er vertrouwen in dat Ajax aanvallender gaat voetballen." "Niemand kan zeggen of Bosz voor spektakel gaat zorgen. Dat ligt aan de club, het materiaal, de sfeer. Zowel Bosz als de spelers zullen enthousiast beginnen met elkaar; hopelijk is er snel een klik. Ajax heeft vertrouwen, want anders was Bosz niet voor drie jaar vastgelegd. Het is ook een redelijk logische keuze. Ik ben niet sceptisch, maar ik ben zelf ook hoofdtrainer geweest. Het gaat niet alleen om de trainer en zijn visie, maar of alles bij elkaar past. Daar kun je nu gewoon nog niets over zeggen." "Ik ga ervan uit dat we meer spektakel krijgen. Bosz heeft bij zijn andere clubs bewezen dat hij zijn ploegen verzorgd en aanvallend laat spelen. Als hij wegging, ging het meteen minder. Dat zegt ook wel iets. Hij heeft misschien geen Ajaxachtergrond, maar zijn visie sluit wel aan bij die van Johan Cruijff. Dat is belangrijker. Bosz is misschien geen Ajacied, hij denkt wel als een Ajacied. Ik ben zeer tevreden met zijn aanstelling." "Ik heb veel gelezen over Bosz, en hij schijnt aanvallender voetbal te spelen dan Ajax deed. Dat spreekt me wel aan, net als die vijfseconden- regel van hem. Wat hij tegen heeft, is dat hij nog geen prijzen heeft gepakt, ook in Israël net niet. Dat hij technisch directeur is geweest bij Feyenoord, interesseert me niet. Iedereen maakt wel eens een fout. Ik houd van de manier waarop zijn ploegen spelen. Alleen moet hij geen gezeik krijgen met scheids rechters. Dus spektakel op het veld, maar niet langs de lijn." (MvD)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 19