Een zomer vol met verbouwingen in het stadion ajaxlife Ga staan als je voor Ajax bent... Henk Markerink zegt het eerder in deze krant: de Arena is nooit af. Deze zomer wordt er ook flink getimmerd aan het stadion. Wat zal er zoal gaan veranderen? Een overzicht. Hup Ajax hup, rood-witte stoeltjes. -fl Jg FANZONE XTK 02-06-2016 arjiK Het Ajaxlogo was al een verbetering. Er komen meer rode en witte stoeltjes in de Arena. Wanneer wordt begonnen, is nog niet duidelijk, Arena werkt aan rood-witte toekomst was het antwoord teleurstellend: de huidige stoeltjes waren nog goed genoeg. Nu kan Markerink de Ajaxfan echter blij maken. Er is geld gere serveerd om de stoeltjes te vervan gen, en er zijn zelfs al drie ontwer pen gemaakt. Allemaal rood-wit, zoals het hoort in het Ajaxstadion. Een flinke metamorfose ligt dus in het verschiet. Alleen is de volgende vraag: hoelang gaat het nog duren? Daar kan Markerink helaas geen antwoord op geven. De ontwerpen liggen inmiddels bij Ajax, dat uiteraard ook een belangrijke stem heeft. "Het vervangen wordt sowieso een lang proces," waarschuwt Markerink. "We moeten de stoel tjes vak voor vak vervangen, tus sen de thuiswedstrijden van Ajax door. Het kan zomaar twee jaar gaan duren voordat het hele sta dion nieuwe stoelen heeft." We moeten dus nog even geduld hebben. Maar hoever is Ajax in het maken van een keuze? We vragen het woordvoerder Miel Brinkhuis. Hij geeft echter ook niets prijs over de tijdsspanne. Er is volgens hem nog niet bekend wanneer een definitieve keuze wordt gemaakt. Over stoeltjes gesproken: de eer ste ring aan de zuidkant van het stadion, tot nu toe het domein van de F-side, zal wat uiterlijk betreft deze zomer wel al veran deren. Niet vanwege de rood witte metamorfose, wel omdat een deel van het vak een staantri- bune wordt. De Arena en Ajax werken mee aan een pilot van de KNVB. De F-side zal de staantribune gaan delen met (een deel van) Vak410, zodat achter het doel een bulk sfeer kan worden gecreëerd. Een staantribune is al langer een wens van een deel van de ach terban. "Marc Overmars heeft het ook vaak over de Gelbe Wand bij Borussia Dortmund," weet Henk Markerink. "Het zou mooi zijn als zoiets uiteindelijk in de Arena kan. Alleen heeft de KNVB voor nu nog de nodige beperkingen opgelegd qua grootte. Dat heeft ook met de veiligheid te maken. Je kunt op een staantribune bijna twee keer zoveel mensen kwijt, maar om dat te realiseren moet de infrastructuur bij die vakken ook veranderd worden." Het is de bedoeling dat een DOOR MIKE VAN DAMME Hoe zit het met rood en witte stoeltjes in de Arena? Het is stee vast de laatste vraag die we stellen bij een interview met Arena-direc teur Henk Markerink. Jarenlang In de zomer wordt begonnen met het verbreden van de omloop op de tweede ring Oost.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 14