ajaxlife 02-06-2016 XX Hoewel het een uitwedstrijd is in de vertrouwde Arena, pakt De Boer in de voorbereiding op het seizoen 2013/2014 zijn eerste en enige Johan Cruijffschaal. Bekerwinnaar AZ staat na een uur op 2-0, maar de Amsterdammers tonen mentale veerkracht en buigen de achterstand in de verlenging om: 2-3. FRANK DE BOER -f -fl 07. Zijn enige Supercup: AZ - Ajax (2-3, 27 juli 2013) lijn s de 06. Ajaxonwaardig: Ajax - Borussia Dortmund (1-4, 21 november 2012) Zelden kreeg Ajax in eigen huis zo'n pak slaag. Verlie zen kan, maar de manier waarop de spelers tegen (later verliezend CL-fina- list) Borussia Dortmund acteren, wekt grote erger nis op bij Frank de Boer. Hij noemt het spel Ajaxon- waardig. Een kritische en vernietigende column van Johan Cruijff blijft dit keer overigens uit. 08. Frustrerend: Ajax - AC Milan (1-1, 1 oktober 2013) Stefano Denswil kopt Ajax in de slotminuut uit een cor ner naar de ogenschijnlijk bevrijdende 1-0 tegen AC Milan, directe concurrent in de strijd om overwinte ring in het miljoenenbal. De Arena is in extase, maar even later woedend als Mario Balotelli de Zweedse scheids rechter Jonas Eriksson fopt en ook nog eens zijn straf schop benut. De Boer doet de 'overtreding' bij de persco nog even voor bij de perschef. 09. Confronterend: Ajax - Red Bull Salzburg (0-3, 20 februari 2014) Onderschatting of niet, Ajax is kansloos tegen de werve lende, energieke formatie van trainer Roger Schmidt. De Boer ziet dat zijn ploeg vanaf de eerste minuut onder druk wordt gezet en heeft daar in eigen huis niets, maar dan ook helemaal niets, tegen in te brengen. Als Ajax het eens probeert, krijgt Jas per Cillessen via een counter een ongekende tegentref fer vanaf de middenlijn om zijn oren. Jonathan Soriano oogst daarmee Arena-ap- plaus. Zo'n avond dus. 10. Verwarrend: Ajax - FC Barcelona (2-1, 26 november 2013) Zelf noemt De Boer de 2-1-zege op FC Barcelona een van de mooiste momenten in zijn loopbaan als Ajaxtrainer. Dat is het natuurlijk ook, maar - eerlijk is eerlijk - de Catalaanse formatie speelt deze avond (zon der Lionel Messi) met een veredeld B-team. Het sportieve succes wordt voor de helft van het stadion overschaduwd door een dramatische val partij in de gracht op Zuid. 11. Het verpeste jubileum: Ajax - AZ (0-1, 5 februari 2015) Thuis tegen AZ zit De Boer voor de tweehonderdste keer op de bank. John van den Brom, in het verleden genoemd als kandidaat om De Boer ooit op te volgen in Amsterdam, coacht de Alkmaarders. Een kwartier na rust gaat het goed fout. Niklas Moisander krijgt rood tegen zijn voormalige club en een kwartier voor tijd knakt Ajax. 12. De laatste: Ajax - FC Twente (4-0, 1 mei 2016) De titelstrijd is onge kend spannend met het oog op het doelsaldo. PSV speelt tegen hek kensluiter SC Cambuur, dus Ajax moet winnen en het liefst met veel doelpunten verschil. Daar ziet het aanvanke lijk niet naar uit. Terwijl iedereen rekening houdt met de 1-1, dirigeert een ontketende Amin Younes Ajax naar een riante 4-0-zege. Naar later blijkt is dit voor lopig De Boers laatste duel als Ajaxtrainer in de inmiddels ver trouwde Arena. ^fllniCredrt

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 11