Eens Ajacied altijd Ajacied NETNIX IN DE ACHTERHOEK Het nieuwe uitshirt vind ik: AJAXLIFE POLL ajaxlife Het feit dat Ajax op de slotdag naast de lands titel greep maakte nogal wat los bij fans van andere clubs. Ik zag het op televisie en las het op mijn eigen telefoon. 'Don't worry about a thing. Because every little thing is gonna be alright' AANTAL STEMMEN: 1770 Wennen Ajax speelde afgelopen zondag tegen De Graafschap voor het eerst in het nieuwe uittenue. Wij vroegen de bezoekers van Ajax Life naar hun mening over het blauwe tricot. Hoewel het eerste optreden in het nieuwe tricot er een was om snel te vergeten, zijn de meeste Ajacieden het roerend eens. Een ruime meer derheid van de fans keurt de blauwe kledinglijn goed. 4 OPINIE 12-05-2016 want niemand in de groep haakt in. De Ajacieden proberen eerder nog terug te slaan met een beker die je niet als prijs kunt beschou wen, maar die verliezen we met een keiharde 'Wie had dat gedacht? Van lachen om een 'troostprijs' in Rotterdam, naar helemaal niets in Amsterdam.' Touche. Zelf kan ik er wel om lachen. Ik gun iedereen zijn succesje, maar verbaas me soms over de kinderachtige toon die volwas sen mensen aannemen. Hoe diep kan een frustratie zitten? Als ik vlak voor het verlaten van Doe- tinchem nogmaals op mijn telefoon kijk, beklijft één pesterijtje: 'Wie had dat gedacht..van in principe al kam pioen naar vergeten het te doen!' Die doet pijn. Was er inderdaad sprake van onderschatting? Nee, is mijn eigen conclusie. Te veel Ajacie- den waren simpelweg te gespannen en nerveus. Er zat continu 'haast' in de wedstrijd. Ongezonde spanning. Ajax kreeg geen tijd om te genieten en verzuimde de bevrijdende tweede treffer te maken. Met die gedachte rijd ik terug naar huis. Ik twijfel of ik nog zal rea geren in de groepsapp, maar laat het lekker gaan. Volgend jaar een nieuwe kans! Anwar el Ghazi valt verslagen neer na het laatste fluitsignaal. DOOR SANDER ZELDENRIJK De wedstrijd in Doetinchem is nog maar net afgelopen of een van mijn groepsappjes komt op stoom. Zon der eerst te kijken weet ik al wat ik ga aantreffen, aangezien er ook een paar Feyenoorders tussen de verder overwegend aanwezige Ajacieden zitten. Ik zie Frank de Boer met een pannenkoek poseren die de schaal moet voorstellen, ik zie een Ajax- shirt met als shirtsponsor Netnix en ik zie iemand een sticker met Lands kampioen 2015-2016 van een bus afkrabben. De weerkaart met huil buien boven Amsterdam komt ook voorbij. De Ajacieden in de groepsapp blijven netjes en stellen vol verbazing vast dat de aanwezige Feyenoorders spontaan PSV-fan zijn geworden. Waarop een van de vrienden met zelfspot antwoordt dat dit best eens mag, omdat hij zelf elke zondag avond al zeventien jaar lang de sjaak is. Punt voor hem. Daarna volgt het flauwe berichtje dat Frank de Boer per direct ontslagen is. Waarschijnlijk verstuurd vanachter barbecuevlees met een paar biertjes in de kraag, Ajax Vrouwen maakt nog steeds alle kans op de eerste titel sinds haar oprichting in 2012. De Ajacieden hebben drie punten voorspong op FC Twente, dat echter een aanzienlijk beter doelsaldo heeft. Aan staande vrijdag komt eerst Telstar naar De Toekomst, daarna wacht op maandag 16 mei de mogelijke kampioenswedstrijd in Enschede (14.30 uur). Vooraf waren de scenario's nog goed door gesproken, beaamde Jasper Cillessen. Hij adviseerde nerveuze ploeggenoten vooral te genieten. Voor de meeste spelers - uitgezonderd Viergever (met AZ), Klaassen. Cillessen, Serero en Veltman - was het de eerste kampioenswedstrijd ooit. Tijd om te genieten was er niet. Ajax bezweek onder de druk. Sommige spelers hebben zich dit seizoen vanuit de anonimiteit ontwikkeld tot publieksspelers waar je volgend seizoen reikhalzend naar uitkijkt. Amin Younes is zo'n speler. De onverstoorbare Duitse dribbelaar kan vanuit het niets een kans creëren en was tegen De Graafschap de beste Ajacied.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 4