'Alleen de allergrootste Ajacieden scoren bij hun debuut' Enthousiasme en hoge ambities bij Ajax Life Voetbaltoernooi in de Amsterdam Arena ajaxlife SV AJAX -f K 12-05-2016 1Ü x ai i ff iy i 216 leden van de Supportersvereniging Ajax kregen op Bevrij dingsdag de kans om in de Amsterdam Arena te voetballen. Bij het jaarlijkse Ajax Life Voetbaltoernooi maakten veel sup porters hun debuut, anderen hadden in eerdere jaren al het heilige gras mogen betreden. hoge verwachtingen naar Amster dam gekomen. Waar zijn team vorig jaar voornamelijk werd afge droogd (een keer zelfs met 12-0) heeft hij dit jaar de tijd genomen om een aantal vrienden te scouten die wel wat met een bal kunnen. "Tenminste, dat beweerden ze. We staan nu alweer met 4-0 achter, dus het heeft nog niet het gewenste resultaat opgeleverd." 'DIT IS ECHT EEN UNIEKE ERVARING' Tekort Voetballen in de Amsterdam Arena kan traditiegetrouw tijdens het Ajax Life Voetbaltoernooi. lekker gevoel. De druk is eraf," zegt ze met een brede glimlach. DOOR SAM PORSKAMP Manon van Halen (23) heeft ter voorbereiding de beelden van vorig jaar teruggekeken. Voor haar was dat extra lekker aangezien ze des tijds de kampioensschaal mee naar huis nam. De net afgestudeerde Pabo-student is al sinds 2003 lid van SV Ajax - toen nog van de Ajax Kids Club - en heeft naast het pro longeren van de prestigieuze titel nog een doel vandaag. "Vorig jaar heb ik alleen maar assists gegeven. Dit jaar wil ik ook scoren in de Amsterdam Arena. Daar gaan we voor." Steeds meer leden en introdu- cees komen de Arena binnenwan delen om zich op de tribunes om te kleden. Twee jongens - beiden in een shirt van Riechedly Bazoer - filmen de entree met hun tele foon. Met open mond kijken ze het stadion rond, maar hun bewonde ring verandert al snel in een stukje realiteitszin. "Wat een slecht veld eigenlijk." Gideon de Koning (28) - hij doet voor de derde keer mee aan het jaarlijkse toernooi - heeft wel een verklaring voor de slechte staat van het veld. "Het is niet zo glad als het normaal lijkt. Maar het is het einde van het seizoen, dus dat is logisch. Volgende week staan hier de Toppers alweer, dus ik snap dat ze nog geen nieuwe mat aan leggen." De Koning is vandaag met Aan de teamnaam zal het niet liggen. Ze hebben de eer om onder de naam van Johan Cruijff te spe len. "Als-ie ons zo ziet voetballen, draait Cruijff zich spreekwoorde lijk gezien waarschijnlijk om in zijn graf," grapt De Koning. Keizer Voor de gelegenheid is de Arena opgedeeld in vier veldjes. Aan de ene kant strijden de leden van Ajax Life (achttien-plus) om de titel, aan de andere kant is er ruimte gemaakt voor de Jonge Schare-le- den (van dertien tot achttien jaar). De teams van Ajax Jonge Schare dragen de namen van spelers van het huidige Ajax 1 (Kenny Tete, Lasse Schöne, Nemanja Gudelj, etc.), de 'oudjes' de naam van ex-Ajacieden als Jari Litmanen, Piet Keizer en Edwin van der Sar. Het eerste doelpunt van het toernooi van Ajax Life komt op naam van Bas te Rijdt (25). Geheel in stijl van de Ajaxfilosofie tikt hij een voorzet vanaf de flan ken achter de keeper. "Alleen de allergrootste Ajacieden scoren bij hun debuut," zegt Te Rijdt met de nodige Amsterdamse bluf. "Ik kom zo in een mooi rijtje terecht. Het is een droom die uitkomt. En nu hopen dat we het toernooi ook winnen. Twee keer kampioen wor den in een week zou natuurlijk te DAPHNE VAN LOO gek zijn," doelt hij op het dan nog ingecalculeerde kampioenschap van Ajax 1. In zijn eigen geval moet Te Rijdt wel eerst afrekenen met het team van Pim Beems (18). Zijn ploeg won vorig jaar nog het toer nooi bij de Jonge Schare, dit jaar wil de ploeg uit West-Friesland hetzelfde kunstje flikken bij de volwassenen. "We hebben al wat tactieken, maar daar kan ik helaas niet al te veel over zeggen. Wat ik wel met zekerheid kan zeggen: wij worden kampioen. Geen twijfel over mogelijk." Aan zelfvertrouwen geen gebrek bij de jongens van Team Ronald de Boer. Inmiddels is de droom van de eerdergenoemde Van Halen in vervulling gegaan. Ze heeft haar eerste doelpunt in de Amsterdam Arena te pakken. "En het waren er gelijk twee. Echt fijn. Ik had zelfs nog een hattrick kunnen maken, die laatste kans had moeten zitten. Zo kritisch ben ik dan ook wel weer. Maar wel een Er zijn dit jaar veel meer vrouwen en meisjes op het toernooi afge komen dan vorig jaar. Bijna in ieder team speelt er wel een dame mee. Verder valt op dat het niveau omhoog is gegaan. Er wordt fana tiek gevoetbald, zonder dat het ons portief wordt. Desondanks vallen er toch een aantal blessures te note ren, waardoor één team de laatste poulewedstrijd een mannetje tekort komt. Gelegenheidskeeper Perry Boon (40) voelt zich niet te beroerd om in te vallen. Onder luid applaus gaat hij onder de lat staan. Van een speler van zijn oorspronkelijke team krijgt hij hard een bidon toegeworpen. "Eindelijk pak je eens wat," krijgt hij te horen. Voetbalhumor. Overi gens is de bidon niet het enige wat Boon 'pakt' deze wedstrijd. Naast twee fenomenale reddingen weet hij ook nog een strafschop te benut ten. "Die zat er lekker in. Ik heb zelf altijd de droom gehad om profvoet baller te worden. Ik heb in de jeugd bij Den Haag gespeeld, en ook even bij Feyenoord. Maar helaas nooit doorgebroken. Mooi dat ik nu toch kan scoren in een groot stadion." Een finaleplaats levert het niet op. De eindstrijd gaat bij Ajax Life tussen Team Litmanen en Team Ronald de Boer. Al vroeg komt underdog Team Litmanen op voorsprong via Daphne van Loo. Ondanks de grote druk en het veldoverwicht van Team Ronald de Boer blijft het in deze finale bij dat ene doelpunt. De matchwinner kan haar geluk niet op. "Dit is echt een unieke ervaring," zegt Van Loo. "Het doel punt was een beetje lucky, maar die tellen ook. Zeker in de finale. We waren van tevoren de underdog, dus dat we uiteindelijk de overwin ning over de streep trekken, is extra lekker. De schaal krijgt een mooi plekje." Aan de andere kant is Van Beem van het vriendenteam uit West-Friesland enorm teleurge steld. "We maken een foutje ach terin en dat wordt gelijk afgestraft. Maar ik ben toch trots dat we de finale hebben gehaald. Het was heel bijzonder vandaag. Volgend jaar komen we zeker terug." Team Litmanen, met Daphne van Loo, wint als underdog de finale. 'Gelegenheidskeeper' Perry Boon laat zich niet gemakkelijk passeren.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 15