ajaxlife INTERVIEW -| -fl 12-05-2016 XX bekijken' In hoeverre snap je de discus sie over de aantrekkelijkheid van het spel? "De fans zien graag dat Ajax een treffer meer maakt dan de tegen stander, maar de verdedigers den ken: als we er een minder tegen krijgen, winnen we. Het hoeft niet mooi, als het maar effectief is. Dat is een paradepaardje van Orlando. Blijven beuken op die muur. Op een gegeven moment valt hij. Maar je moet wel gas blijven geven om die defensie omver te krijgen. Vorig seizoen hadden we meer moeite met de geparkeerde bus. Nu weten we er beter mee om te gaan. Soms kan het niet mooi, maar dan moet het effectief zijn." kwalificatiewedstrijd tegen Zwe den. Op 6 september moeten we er staan en nogmaals: ik heb wel wat goed te maken." Even terug naar Ajax. Je con tract loopt tot 2018. In hoe verre is het missen van het EK een streep door je persoonlijke planning? "Het had inderdaad mooi kunnen zijn. Bij mijn laatste contractver lenging is afgesproken om deze zomer te kijken naar een vervolg stap. Speel je een goed EK, dan komen er wellicht clubs. Aan de andere kant: als een club echt geïnteresseerd is, zullen ze me het hele seizoen wel gevolgd hebben." Je overweegt deze zomer seri eus een vertrek? "Ik zeg niet op voorhand dat ik deze zomer weg wil, maar ik ga alle opties bekijken. Als er iets moois komt, ga ik erover nadenken en kijken wat de voordelen zijn. Ik zal Ajax niet ver laten om ergens als tweede keeper op de bank te gaan zitten. Ajax zal mij over twee jaar niet trans fervrij laten vertrekken, dus moet het deze of vol gende zomer gebeuren. Hoe verklaar je de mindere periode van het team direct na de winterstop? "Simpele dingen gingen verkeerd. Daardoor kwam er druk en frus tratie in de groep. We verkramp ten. En op Europese avonden, als we niet speelden, zat je toch met frustratie te kijken." Je werkt zelf met een mental coach en Ajax sinds dit sei zoen met een focuscoach. In welk opzicht word je daar een betere sporter van? "Mijn mental coach heeft geen verstand van voetbal, maar werkt wel veel met voetballers. Hij heeft dus een andere kijk op het spelle tje. Zijn belangrijkste les? Je moet je eigen ding doen en de rest rela tiveren. Altijd naar je eigen pres taties kijken als de buitenwacht negatief is. Heb ik er zelf alles aan gedaan? De mening van anderen veran der ik toch niet." Kijk je uit naar de sponsortrip richting China? "Het is anders dan straks met Oranje. China is meer een ont spannen trip met commerciële verplichtingen, terwijl ik bij het Nederlands elftal juist drie weken gas wil geven." Hoe kijk jij naar de ontwikke ling van je collega-internatio nal Jeroen Zoet? "Hoe beter hij zich ontwikkelt, hoe beter dat ook voor mij is. Ik moet blijven presteren. Dat was bij Ajax met Kenneth (Vermeer, red.) en mij ook zo. Het leuke is: ik sta er nog steeds. Ik zag er in de interland tegen Frankrijk niet goed uit. Ik kijk altijd naar mijn eigen handelen. Als dat niet vol doende is, had ik dus meer kun nen doen." Je speelt met het Nederlands elftal tegen Ierland, Polen en Oostenrijk. Kun je je daar nog voor opladen? "Natuurlijk. Ik hoop ze ook alle maal te spelen, omdat we ons met een moeten voorbereiden op de Vooralsnog meld ik me op 4 juli gewoon voor het trainings kamp in Oostenrijk." Zie jij André Onana of Diederik Boer als jouw opvolger bij' Aj'ax? "Of zij die vacature kunnen invullen, moet je aan Marc Overmars vragen. André is mijn meest logische opvolger, op dit moment. Al denk ik eerlijk gezegd dat het voor hem goed is als hij eerst nog vlieguren gaat maken. Je gaat ook Europees spelen en dat is een grote stap vanuit de Jupiler League. Ik denk dat je dan sowieso iemand nodig hebt die ervaren is en weet wat er gevraagd wordt." Welke uitdagingen zie jij voor jezelf nog bij Ajax? "Ons kwalificeren in de Cham pions League en overwinteren. Europees hebben we dit seizoen domme fouten gemaakt en werden wedstrijden op details beslist. Dat moet eruit."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 11