14 ajaxlife 31-03-2016 is osso Verkopen LICHTE DALING IN KAARTVERKOOP GEMIDDELD AANTAL VERKOCHTE KAARTEN TOEKOMST vol stadion betekenen ting te geven als ze hun seizoen kaart verlengen, of moet je notoire wegblijvers juist straffen? Het zijn vragen waar Ajax zelf nog geen antwoord op heeft. Belonen klinkt uiteraard beter dan straffen, maar die laatste methode kan wel effect sorteren. Althans, voor vakken waar een wachtlijst is. Dat heeft Bayern München bijvoorbeeld onder vonden afgelopen jaren. Zelfs de Duitse recordkampioen kende - ondanks alle successen - onder de fanatiekere supporters op de staantribunes een hoge no show. Thomas Messthaler, directeur ticketing en veiligheid van Bayern, legt uit hoe de club het probleem aanpakt sinds 2013. "De vraag naar seizoenkaarten was enorm, maar we zagen ook dat een deel van de supporters maar een paar wedstrijden kwam. Na overleg met een fanpanel (waarin allerlei types supporters zijn vertegenwoordigd, red.) hebben we besloten voor bepaalde vakken in de standaard- voorwaarden op te nemen dat je in het seizoen 2013/2014 minimaal acht wedstrijden moest bezoeken om in aanmerking te komen voor verlenging van je seizoenkaart, en in 2014/2015 zelfs tien. In de zomer van 2014 verloren zo'n tweehonderd fans hun seizoen kaart, vorig jaar waren dat er nog maar twintig. Uiteraard hebben die mensen geklaagd, maar over het algemeen zijn de fans tevre den. We willen dat seizoenkaarten in handen komen van supporters die de kaart ook echt gebruiken." De methode van Bayern Mün- chen werkt alleen als je als club een wachtlijst hebt en dus kunt dreigen supporters onderaan die lijst te zetten als ze niet vaak genoeg komen. Ajax heeft slechts voor een paar vakken een wacht lijst, en juist op die plekken in het stadion is het percentage no shows erg laag. Brinkhuis stelt daarom dat de manier in München bij Ajax 'niet concreet aan de orde is'. "Ajax met Bayern vergelijken is in dit geval appels met peren vergelij ken," aldus de woordvoerder. FC Schalke 04 - FC Augsburg VELTINS-Arena, 45891 Gelsenkirchen Een stoeltje hoeft uiteraard niet per se gevuld te worden door de sei zoenkaarthouder zelf. Er zijn ook andere methodes te vinden om het stoeltje te vullen. Neutrale oplos singen, dus zonder te straffen of te belonen. Zo kunnen bij meerdere eredivisieclubs seizoenkaarthou ders hun kaart doorverkopen voor wedstrijden als ze zelf niet kunnen. De Ajaxseizoenkaarthouder kon dat ook, tot aan het begin van dit jaar. De zogeheten Ajax Kaar- tenmarkt werd in 2010 gelanceerd, maar werd nimmer een succes. Sei zoenkaarthouders kregen in eerste instantie geen geld bij de verkoop van hun wedstrijdkaartje, maar waardebonnen die ze bij de Ajax Saturday, 07.05.2016 15:30 Start of match may change Fixed pi Seat description Gazprom-Tribüne 1451 Row 11 I Seat 7 Südkurve 121 Row 3 Seat Südkurve X Row 31 Seat Südkurve S2 Row 3 Seat Südkurve S41 Row 111 Seat 19 Südkurve174 Row 9 Seat Südkurve 172 Row 61 Seat f R+V-Tribüne 1171 Row 13 Seat 24 Gazprom-Tribune M Row 21 Seat 8 Quantity Type Price/Ticket from =f EUR 31.00 EUR 31.00 =f EUR41.50 EUR 41.50 EUR 41.50 =f EUR41.50 EUR 41.50 EUR 41.50 EUR 52.00 De Schalke 04 Kaartenmarkt. Krijgt Ajax deze ook? Fanshop konden besteden. Van dat systeem werd al afgestapt. Brinkhuis stelt dat de kaarten- markt als 'te complex' werd erva ren door seizoenkaarthouders en kopers. De Ajax Kaartenmarkt verdween afgelopen winterstop met Ajax' overgang naar een ander ticketingsysteem, van het Duitse bedrijf Eventim. Op ajax.nl valt onder het kopje Tickets Support echter te lezen dat de club bezig is 'om ervoor te zorgen dat seizoenkaarthouders ook in de nieuwe ticketomgeving hun seizoenkaart, bij afwezigheid, kunnen aanbieden'. Kortom: de kaartenmarkt krijgt zeker nog een vervolg. Het is aannemelijk dat de nieuwe omgeving lijkt op de kaartenmarkt die Schalke 04 nu gebruikt. De club van Klaas-Jan Huntelaar werkt ook samen met Eventim. Seizoenkaarthouders kunnen via Fansale zelf hun kaart te koop aanbieden voor losse wed strijden. En het wordt vrij veel gebruikt, stelt clubwoordvoerder Steffen Jüngst. Hoe het werkt? Als seizoen kaarthouders niet kunnen, bieden ze hun kaartje in een paar klikken aan op de site. Ze krijgen een e-mail als iemand anders het kaartje heeft gekocht; het geld (harde euro's, dus geen waardebon) wordt automa tisch op de rekening gestort. Verzinnen hoeveel je wil vragen voor het kaartje, is er niet bij. Jüngst: "We hanteren de originele prijs van het kaartje. De aankopende suppor ter betaalt wel vijftien procent meer, vanwege de servicekosten." Zo staan er nu diverse kaartjes, vanaf 31 euro, te koop voor de thuiswedstrijd tegen Augsburg, op 7 mei. Per kaartje is te zien voor welk stoeltje in het stadion het is, een service die Ajax met het nieuwe ticketingsysteem overigens ook aanbiedt bij de reguliere ver koop. Wanneer de nieuwe kaartenmarkt bij Ajax daadwerkelijk online komt, is nog afwachten. Brinkhuis: "We verwachten deze zomer meer infor matie te kunnen verstrekken over dit onderwerp. Met als doel dat we dankzij dat nieuwe systeem komend seizoen minder no shows hebben." Los van hoeveel supporters er daadwerkelijk naar de thuiswed strijden in de eredivisie komen, verkoopt Ajax dit seizoen minder kaartjes dan afgelopen jaren. De komende wedstrijden kunnen daar nog weinig verandering in brengen. Het gemiddeld aantal ver kochte kaarten staat momenteel op 48.653. Dat zijn er zo'n acht honderd minder dan vorig sei zoen. Mocht Ajax de wedstrijden tegen PEC Zwolle, FC Utrecht en FC Twente uitverkopen - wat je wel zou mogen verwachten - kan het gemiddelde van vorig seizoen slechts bijna worden eve naart. Dat betekent dat Ajax sowieso voor de tweede keer op rij minder kaarten verkoopt over een heel seizoen gezien. In het seizoen 2013/2014 werden, op weg naar de vierde titel op rij, gemiddeld nog 50.907 kaarten per wedstrijd verkocht; overigens een clubre cord. i# ,>o1 ,'Qr> ,.\t> ,,\T- .A'S .v\f> ,.\6 .tfl 'ife ,0^1 v\Ol v\\l ,\T A&l v\t)l Ajax - NEC was bijna uitverkocht, maar er waren genoeg lege plekken te zien in de Amsterdam Arena

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 15