(ziggo Mike van der Hoorn heeft zijn plek gevonden ajaxlife Tegen PSV speelde Mike van der Hoorn (23) verdedi gend de perfecte wedstrijd. Het kan een bepalend moment zijn in de beeldvorming over de Aja- cied, voorspelde hij zelf al voor het duel. Een gesprek over gunnen en vooroordelen. Column 'NOG NIET GESPROKEN MET AJAX' INTERVIEW 31-03-2016 'Ik heb nu meer schijt aan zaken' 0d\das DOOR MIKE VAN DAMME Dat hij lekker bezig was, werd al duidelijk aan de manier waarop Mike van der Hoorn PSV-spits Luuk de Jong fysiek opzij zette in het eigen strafschop gebied. Dat de Ajacied uitgerekend tegen de landskampioen en titelconcurrent ver dedigend foutloos was, hadden ech ter weinigen ver wacht. Achttien duels vocht hij uit, achttien duels won hij. Het is een unicum. Eigen lijk is het mooi dat iMÊÊÊj^ het juist Van der Hoorn mag overkomen. De Ajacied fungeert sinds zijn overgang naar Ajax, nu ruim 2,5 jaar geleden, toch gere geld als kop van Jut. Te beginnen met de knullige strafschop tegen Mario Balotelli tegen AC Milan, en onlangs nog met zijn rode kaart tegen FC Groningen en het onbewuste elleboogje tegen NEC-spits Christian Santos. Het zijn momenten die blijven kleven aan de verdediger. En dan ineens speelt Van der Hoorn de perfecte wedstrijd. Tegen de koploper, de grote rivaal én de ploeg die al 54 eredivisie wedstrijden op rij minstens één keer wist te scoren. Dat hij in de catacomben van het Philips Sta dion voorzichtig concludeerde dat het misschien wel zijn beste wedstrijd als Ajacied was, was dus meer dan terecht. Op de vrijdag voor de kraker tegen PSV zakt Van der Hoorn nog sym bolisch een beetje onderuit in zijn stoel als het gesprek met Ajax Life uitkomt op de column van Hugo Borst in het AD. De journalist/ schrijver stelde dat PSV vurig zou hopen dat Van der Hoorn niet geschorst zou worden voor zijn elleboogje, omdat hij bij de twee NEC-goals ook niet helemaal vrij uit ging. De kern van Borst zijn relaas: 'Ik heb een zwak leren krijgen voor de voorstopper van Ajax die in 2013 voor 3,8 miljoen euro van FC Utrecht kwam. Ik denk omdat hij geen succesnummer is. Als er een lullig tegendoelpunt valt in de laatste minuut dan kun je er vergif op innemen dat het de schuld is van Mike van der Hoorn.' Van der Hoorn heeft de column zelf niet gelezen, maar heeft wel genoeg koppen op internetsites voorbij zien komen om te weten dat hij weer eens onderwerp van gesprek was. En dus zakt hij even onderuit en zucht. "Ik denk dan echt: laat mij lekker met rust. Zo'n elleboogje ook. Het was totaal niet bewust en gebeurt elke week wel ergens op een veld. Maar als ik het doe, schreeuwt iedereen moord en brand. Waarom?" Heb je een slecht aura? "Ik heb geen idee. Volgens mij doe ik geen gekke dingen. Toch staan mensen te trappelen als ik een foutje maak. Dat is heel apart. Misschien gunnen ze me het niet dat ik bij Ajax speel, zijn ze zo omdat ik een aankoop ben. Het gekke is dat bij FC Utrecht juist het tegenovergestelde gebeurde. Ik kwam daar weg met fouten waar van ik dacht: oef, nu zal ik het wel te horen krijgen. Maar ik lig er niet wakker meer van." Niet meer... Dat betekent dat je dat wel deed? "In het begin wel ja. Vandaar dat ik ook wel aanpassingsproblemen had. Ik had weinig vertrouwen. Als speler van FC Utrecht kon het niet stuk, alles ging goed. Bij Ajax was dat anders. Als je dan weinig speelt, kun je het slechte gevoel ook niet van je afspelen. Je zit een beetje in een kooi, terwijl je gretig bent te laten zien wat je wel kan. Ik heb daar echt een halfjaar last van gehad." Heeft Ajax je veranderd? "Ik bén niet anders, ik dénk wel anders. En dat is niet eens negatief bedoeld. Ik ben rustiger, heb meer schijt aan zaken, zeg maar. Ik heb ook meer meegemaakt natuurlijk. Het gaat niet altijd over rozen, maar de voetballerij kan ook heel mooi zijn. Ik heb tegen Feye- noord echt genoten, er zat alles in die wedstrijd. Als kleine jongen droom je ervan zulke wedstrijden te mogen spelen." We leren jou als Ajaxvoetballer misschien pas nu echt kennen, na een reeks van wedstrijden in de basis. "Ik denk het wel. In mijn eer ste seizoenen heb ik niet veel gespeeld. Ik ben blij dat ik nu een wat langere serie kan maken. Het lekkerste is het als je als voetballer van wedstrijd tot wedstrijd kunt leven zonder jezelf steeds de vraag te stellen of je wel of niet speelt." Begrijp je dat supporters na het wegvallen van Jairo Riede- wald en Kenny Tete iets hadden van: oei, met Van der Hoorn en Viergever achterin wordt de titel een lastiger verhaal? "Ze zien spelers wegvallen die het heel goed hebben gedaan. Nick en ik moesten eerst ritme opdoen. Maar we hebben aangetoond dat we het niveau aankunnen. En voetbal gaat niet om individuen, maar om het team. Als je goed in het team past, is er niets aan de hand. Ik denk dat de fans echt tevreden zijn als we zondag van PSV winnen en de nul houden. Dat kan wel eens een bepalend moment zijn, voor de buitenwe reld. Nee, niet voor mij zelf. Ik weet wat ik kan." En wat hij kan, heeft hij hij inder daad laten zien. Met de perfecte wedstrijd. Mike van der Hoorn mocht in de winterstop niet weg van trainer Frank de Boer, hoewel hij zelf wel oren had na een (tijdelijk) nieuw avontuur. Zijn contract loopt over ruim een jaar af, maar met Ajax heeft hij nog niet gesproken. "Ik heb ook gezegd dat ik me eerst wil focussen op de titel strijd, daarna zien we wel wat er gebeurt," stelt Van der Hoorn zelf. "Ik wil wel perspectief zien natuurlijk. Om me te blijven ont wikkelen, moet ik de juiste keuze maken, hoe hard die ook kan zijn. Ik heb het hier reuze naar mijn zin, maar je beleeft je carrière maar een keer. Daar draait het om: wat is het beste voor mezelf?"

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 13