Nick Viergever pakt verdediging bij de hand na nieuwe kans in basis ajaxlife 03-03-2016 Nick Viergever kwam in de eerste seizoens helft amper in actie. Door de blessure van Jairo Riedewald is hij helemaal terug in beeld. 'We zijn allemaal gewaagd aan elkaar.' 'ALS SPELER WEET JE HOE JE IN DE GROEP LIGT, WAAR JE STAAT IN DE PIKORDE' DAT IS KLEMMEN! Nick Viergever die Dirk Kuyt en Karim el Ahmadi van de bal afhoudt en uiteindelijk Riechedly Bazoer ziet scoren. Feyenoordsupporters wisten en weten nog altijd zeker dat de 2-1 van Ajax in de klassieker niet mocht tellen. Viergever klemde de bal, beweerden zij op Facebook. INTERVIEW Q 'Ik moet die taak op me nemen' DOOR MIKE VAN DAMME Je hebt het vast drukker met interviews geven dan voor de winterstop. "Zo gaat het. Je raakt uit beeld als je op de bank terechtkomt, en komt terug in beeld als je speelt. Ik heb het nu dus wel drukker dan een halfjaar geleden." Dat is goed nieuws voor jou. "Voor mij wel ja. Spelen is altijd leuker dan op de bank zitten. Voor Jairo is het vervelend dat hij de rest van het seizoen mist, maar je weet dat zulke dingen binnen een selectie gebeu ren. Nu zijn het Jairo en Kenny (Tete, red.) die er lang uit zijn, volgend seizoen is het weer iemand anders. Daarom moet je ook een brede selectie hebben, met spelers die aan elkaar gewaagd zijn. Als je er een paar mist, moet je dat kun nen opvangen." En dat lijken jullie te kunnen. Je speelt vier duels, met twaalf punten als resultaat. "Dat ligt niet alleen aan mij natuur lijk, maar ik voel me goed. Ik moest tegen Feyenoord natuurlijk al snel invallen, dat was wel even omscha kelen. Je verwacht niet als je op de bank zit, dat je dan al na tien minu ten het veld in moet. Dan is het even lastig om in het ritme te komen. In de tweede helft ging het al beter. Tegen FC Groningen, Excelsior en zelfs AZ hebben we haast niets weg gegeven als ploeg." In aanloop naar FC Groningen - Ajax werd De Boer gevraagd of Ajax kampioenswaardig was NICK VIERGEVER met het centrum Van der Hoorn Viergever. Snap je de twijfel die er misschien was bij de buiten wereld? "Niet helemaal. Zoals ik al zei: we zijn allemaal gewaagd aan elkaar. Iedereen die bij Ajax speelt, heeft het niveau om de ploeg kampioen te maken. Dus Mike en ik ook. Dat laten we ook zien." Een brede selectie betekent wel dat er spelers die in de basis Viergever heeft de discussie niet gevolgd. "Ik heb geen social media, dus het is geheel aan mij voorbij gegaan," stelt hij. "Ik houd me ook niet met dat soort dingen bezig." Maar hadden de Feyenoord- fans een punt? "Geen idee. Ik weet dat er een scrimmage was, dat de bal bij Riechedly kwam en dat hij de bal fantastisch in het doel schoot. Maar goed, als je verliest, ga je altijd op zoek naar een excuus." meekunnen maanden op de bank kunnen zitten. Jij had dat in de eerste seizoenshelft. Dat moet toch lastig zijn. "Dat was ook moeilijk. Ik wilde voetballen. Ik sta niet aan het begin van mijn carrière, ben 26 jaar, vind dat ik niet week in, week uit op de bank hoor te zitten. We hadden een korte voorbereiding, waardoor er snel naar een vast elftal werd gewerkt. Ik zat daar niet bij, dus wist genoeg. Uit gesprekken met de technische staf wist ik ook hoe de vork in de steel zat. Dat was zeker niet gemakkelijk, ik heb mindere en zelfs zware dagen gehad. Het was doorbijten." Frank de Boer was in de winter stop echter resoluut: je mocht, net als Mike van der Hoorn, niet weg. Punt. "Ja. Misschien voelde hij het aankomen... Het is zijn goed recht om dat te beslissen. Ik moest daar mee dealen, en kei hard door blijven werken. Ook om dan in de zomer misschien iets te kunnen doen. Maar nu zijn we een paar maanden verder en ziet het er al positiever uit." De trainer heeft in de media wel eens gezegd dat het zo ver velend voor Van der Hoorn was dat hij zo weinig aan spelen toe kwam, omdat hij zo dicht tegen de basis aanzat. Jouw naam werd minder genoemd. Maar gold voor jou hetzelfde? "Als speler weet je hoe je in de groep ligt, waar je staat in de pikorde. En als je dat niet weet, dan ga je daar over praten met de trainer. Dan vraag je om duidelijkheid." En de trainer antwoordt dan... "Dat is iets tussen ons. Ik wist dat ik er moet staan op het moment dat Jairo zou wegvallen. Dat is gebeurd, dus moet ik het nu laten zien." Heb je wel eens met verbazing naast je gekeken op de bank, naar jongens als Ricardo van Rhijn, Thulani Serero en Lasse Schöne. Jullie hebben samen misschien meer eredivisie-er varing dan de elf spelers op het veld. "Misschien wel ja. We hebben het daar natuurlijk wel eens over gehad op de bank. De jonge jongens heb ben het goed gedaan, ontwikkelen zich goed. Dat was vervelend voor ons, maar we konden elkaar daar ook in steunen. En we hebben sowieso een hechte selectie. Als de sfeer goed is, is het ook gemakkelijk om zelf positief te blijven." Mitchell Dijks zei in aanloop naar Ajax - AZ dat hij het fijn vindt dat er een 'ervaren man' naast hem staat. "Ik probeer de jongens zoveel mogelijk te coachen, geef aan hoe ze de looplijnen van de tegenstan der moeten afschermen, hoe ze de oplossing vooruit kunnen zoeken. Ik ben daar door mijn ervaring verder in dan veel andere jongens. Die taak moet ik dan ook op me nemen." Je noemt het al: de oplossing vooruit zoeken. Dat gebeurt de laatste wedstrijden meer dan daarvoor. Gaat het jou gemak kelijker af dan Jairo? "Dat durf ik niet te zeggen. Jairo is opbouwend ook sterk. En het is iets van het hele team. Het moet een wisselwerking zijn. Als verde digers moeten we het aandurven die pass te geven, ook al staan de middenvelders onder druk. Het is aan de middenvelders het juiste moment van aanbieden aan te voe len. We trainen er veel op en dat zie je terug." En dan win je eigenlijk met gemak van AZ, ondanks een rode kaart voor Anwar el Ghazi. "Als dat niet was gebeurd, hadden we er misschien wel overheen gelo pen. We speelden de eerste helft al heel goed, hadden al 3-0 voor moeten staan. We zaten er goed op. Na de tegentreffer gingen we met vijf man achterin spelen, en kwam AZ er niet meer doorheen. Waar we op getraind hebben, verliep goed."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 9