king Jonge Schare-lid Lars scoort primeur als Dapp're Schrijver ajaxlife SV AJAX -fl in 03-03-2016 X BUItOER Vragenlijstje Ajax Jonge Schare-lid Lars Janssen (16) liep op de dag van Ajax - Excelsior mee met met de redactie van Ajax Life. De Dapp're Schrij ver had het druk: snapchatten in de perska mer, whatsappen met jaloerse PSV-vrienden en een exclusief interview met Anwar el Ghazi. Mooiste hublot 'Dit is echt supertof!' FOR SPORTS.NL FUKSpawT5.Nl Ondertussen stromen de whatsappjes binnen. Zijn PSV- vrienden zijn uiterst tevreden met 0-0 en laten Lars dat fijntjes weten. Vijf minuten later scoort Arek Milik alsnog de 1-0. Lars wil juichend opspringen, maar bedenkt zich. Het blijft bij licht opveren met een gebalde vuist. Op de perstribune dien je niet of ingetogen te juichen, meent hij. Ruim voor het laatste fluitsignaal stelt hij al zijn vragenlijstje op. Voor El Ghazi én voor Bazoer. Je weet immers maar nooit. "Misschien moet El Ghazi wel naar het ziekenhuis voor verder onderzoek." Eenmaal in de interviewruimte is Lars opgelucht als hij van persvoorlichter Eefje Schep hoort dat het interview doorgaat. Als de rechtsbuiten voor hem staat, vraagt Lars hoe het gaat. El Ghazi vertelt dat hij een gekneusd jukbeen heeft en dat er een stuk van zijn tand is afgebroken. Na het interview bedankt hij Lars voor een leuk interview, geeft een handtekening en poseert voor een foto als bewijsmateriaal voor het thuisfront. Omdat Lars als enige met El Ghazi heeft gesproken, heeft hij een primeur. Een andere journalist komt vragen wat El Ghazi vertelde over zijn blessure. Lars praat hem collegiaal bij. Een leuke wedstrijd, drie doelpunten, een gesprek met zijn idool, een primeur, een foto én een handtekening is zijn buit; wat wil je nog meer? De lange terugreis naar Limburg gebruikt hij voor zijn wedstrijdverslag. Ondanks alle mooie ervaringen heeft Lars natuurlijk wel gewoon een keiharde deadline. Nog dezelfde avond moet hij zijn wedstrijdverslag voor de website ajaxjongeschare.nl inleveren. Hij slaagt met vlag en wimpel. De trainersstoel bevalt Lars goed. werkdag. Eenmaal in de perszaal maakt de Dapp're Schrijver meteen een filmpje voor zijn vrienden op Snapchat. "De meesten zijn voor PSV, maar ze willen vandaag wel allemaal weten hoe het hier gaat." Kritisch "Top! We zitten precies ter hoogte van de middenlijn," zegt Lars tevreden terwijl hij voor zich uit tuurt vanaf een riante zitplek op de perstribune. Op zijn desk staat zelfs een televisieschermpje, waarop hij de herhaling kan bekijken. "Als Ajax in de eerste twintig minuten scoort, kan het een leuke middag worden. Ik denk dat het 2-0 of 3-0 wordt." Lars is kritisch na het eerste kwartier. Ajax speelt in een te laag tempo en Riechedly Bazoer is onzorgvuldig in zijn passing, analyseert hij. Als El Ghazi een schop in zijn gezicht krijgt, kijkt zijn grote fan zorgelijk. Deels uit eigenbelang. "Ik hoop dat ik hem straks nog wel kan interviewen." DOOR SANDER ZELDENRIJK Ja, Ajax - Excelsior mag wat Lars betreft wel weer eens een vermakelijk duel opleveren. Veel spectaculairder dan zijn eigen wedstrijd met RKSV Neer B1, een dag eerder, zal het alleen niet worden. "We stonden bij rust met 2-5 achter en wonnen na een donderspeech alsnog met 6-5," zegt de zestienjarige linkshalf grijnzend. Lars' wedstrijdverslag van de thuiswedstrijd tegen Vitesse (23 januari) bleek de beste onder alle inzendingen in de Dapp're Schrijvercompetitie. Het gezegde driemaal is scheepsrecht is op hem van toepassing. "Dit is echt supertof! Ik deed voor de derde keer mee met de actie. Later hoop ik als journalist over Ajax te schrijven, zoals jullie dat bij Ajax Life doen. Ik zit nu in mijn examenjaar, ga daarna marketingcommunicatie doen en wil over drie jaar journalistiek studeren in Tilburg." De dag is voor Lars al vroeg begonnen. Vanuit zijn woonplaats in het Limburgse Roggel is het 170 kilometer rijden naar Amsterdam. Het is een traject dat hij dit seizoen al aflegde voor de wedstrijden tegen Rapid Wien, PSV en Feyenoord. "Dit wordt wel de mooiste," zegt Lars, terwijl hij op de redactie met een half oog naar De Graafschap - Vitesse kijkt. De liefde voor Ajax kreeg Lars van zijn vader Gerard, die op zijn beurt in de jaren zeventig werd betoverd door Johan Cruijff. "Anwar el Ghazi is mijn favoriete speler," zegt Lars. "Hij is dreigend en heeft altijd wel een actie. Hopelijk kan ik hem vandaag interviewen." Een uur voor de aftrap haalt Lars zijn perskaart en persmap op bij de mediabalie bij de hoofdingang. De medewerker doet er voor de gelegenheid een speciale Ajaxpen bij. Richting perskamer komt Lars 'collega' Simon Zwartkruis van Voetbal International tegen. Hij wenst Lars succes op zijn eerste Een exclusief interview met El Ghazi gaat door, ondanks dat de Ajacied een gekneusd jukbeen heeft opgelopen

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 17