ajajL f'Sc Kom jij in mei trainen als een echte Ajax-speler? Ajax Camps Clinics Wedstrijdmascotte bevestigt band tussen eerste elftal en jeugdopleiding Nf^lTXES" i Od -C; Ga voor meer info naar Ajaxclinics.nl "I Ct TRADITIES lO 03-03-2016 ajaxlife Ajax is een club vol tradities. Deze vaste gebrui ken vormen de identiteit van onze geliefde club. In deze rubriek lichten we er telkens één uit. In deel 3: de wedstrijdmascotte. Ventje pagina in het stadsblad De Echo. 'U' OÓ i: Sympathiek Ajaxsymbool Ajaxmascotte Donny van de Beek poseert met Luis Suarez, voor de thuiswedstrijd tegen Willem II op 17 oktober 2009. DOOR DAVID ENDT Laten we teruggaan naar het mid den van de jaren tachtig van de vorige eeuw. De rijke en glorieuze jaren van Ajax als mondiale groot macht liggen achter ons en er zijn geen indicaties dat de triomfen van weleer opnieuw haalbaar zijn. Voorzitter Ton Harmsen is stellig van mening dat Ajax binnen het internationale financiële krach tenveld geen Europese triomf meer zal halen. In De Meer heerst een sfeer van praktisch realisme. De natio nale positie van topclub dient gehandhaafd te worden, en uit gebouwd met toekomstgericht denken: sponsoring, commer ciële acties en het terugwinnen van publiek. Met het huisbureau Inter Football, een sportmarke- ting-denktank, worden initiatie ven ontplooid; grootschalig en kleinschalig. Overkapping van de staantribunes, sponsorpoules, skyboxen en bovenal het omar men van TDK als zeer lucratieve shirtsponsor. Kleinschaliger zijn publieks vriendelijke acties, goed voor de binding. Bezoeken aan buiten landse clubs leveren ideeën op die in sommige gevallen niet, maar soms wel tot heuse tradities leiden. In de categorie 'wel' past de Ajax Mascotte. In 1984 is op 5 september Ste fan Sas de allereerste E-pupil van Ajax die aan de hand van Ajax- captain Dick Schoenaker voor het duel met MVV het terrein van De Meer betreedt. Hij noch iemand anders vermoedt dat dertig jaar later er nog steeds Ajaxmascottes uit de jongste jeugdelftallen die sensatie van een stadionentree ervaren. De toevoeging van een Ajaxmas cotte aan het voetbalspektakel was om de voetbalmiddag of -avond op te vrolijken met een sympathieke en ontwapenende deelname van een jong ventje in Ajaxtenue. Maar het bevestigde tevens de band tus sen het eerste professionele elftal en de jeugdopleiding. Ajax, één club. Dat de interactie van blij vende aard bleek, is het onomstote lijke bewijs van het succes. Opgewacht door hun elftal leider, zoals vele jaren Henk van Teunenbroek, meldden de jonge mannetjes zich bij de spelersin gang onder Vak B om, eenmaal omgekleed in het smetteloze rood en wit, present te zijn bij de war ming-up. Aan het einde ging de mascotte met zijn favoriete Ajacied op de foto. Terug in de hal was het wachten op de scheidsrechter en de spelers van beide elftallen, gevolgd door het grootse moment van de presentatie aan het publiek en het aanwezig zijn bij de toss. Imposant is de serie foto's, gemaakt door Ajaxfotografen als Jan Onclin, Pim Ras en natuur lijk Louis van de Vuurst, van de trotse mascottes aan de zijde van hun favoriet. Die werd geplaatst in het volgende officiële program- maboekje en op de Ajaxpromotie- Het leverde een gouden galerij aan soms legendarisch geworden foto- souvenirs op van jonge Ajacieden die nog slechts droomden van een mooie voetbaltoekomst met de vedetten van toen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 16