JA! NEE JA NEE! JA NEE! STOOM AFBLAZEN AJAXLIFE POLL OPINIE 24-09-2015 ajaxlife David Endt vertrok in 2013 als teammana ger van Ajax. Afgelo pen zondag leek hij na Excelsior-Ajax voor even terug in zijn oude rol. Hoeveel goals scoort Anwar el Ghazi dit seizoen? Ajax Kids Clubleden betalen €34,50 voor twee kaartjes! Kijk voor meer info op ajaxlife.nl/kidsclubkaartjes DOOR SANDER ZELDENRIJK Stoom afblazen en zorgen dat je geen gekke dingen zegt. Dat is in de voetballerij zo'n beetje het aller belangrijkste voor een speler die zich voor een televisiecamera moet melden vlak na een tegenvallende wedstrijd. Viktor Fischer heeft al gedoucht op Woudenstein als hij de inter- viewverzoeken krijgt voorgelegd. Het valt mee. Fox Sports en Ajax Life. Hij kijkt naar het lijstje, aar zelt kort en knikt instemmend. De Deen weet dat het erbij hoort, ook na een frustrerende middag. Iets verderop staat David Endt, als spelersbegeleider nog vaak aan wezig rondom het veld, te praten met een verslaggever. Als Fischer zich richting televisiecamera baant, treft hij zijn voormalige vertrou wenspersoon. De speler reageert niet verrast, eerder alsof het de nor maalste zaak ter wereld is, net als in 2013. Endt voelt de situatie aan. Ook hij ziet de frustraties van Fischer. Hij pakt de Ajacied vaderlijk met twee handen bij diens hoofd en 1 Viktor Fischer liet de frustratie van zich afpraten door David Endt. praat een minuut gepassioneerd op hem in. De ogen vol vuur, inner lijke verbondenheid. Wat Endt zegt? Geen idee. Vind ik ook ongepast om te vragen. Feit is dat Fischer tijdens het gesprek zijn ogen sluit en zijn hoofd even op Endts schouders legt, terwijl deze maar op de Ajacied blijft inpra ten. Na een minuut is het toch wel opmerkelijke tafereel weer voorbij. Als Fischer te lang moet wach- ten op Fox Sports, meldt hij zich bij Ajax Life. 'Hoi, hoe gaat het,' vraagt hij zichtbaar ontspannen. Even denk ik aan zijn gesprekje met Endt, voor we beginnen. Er komt geen stoom meer uit zijn oren en Fischer zegt geen al te gekke din gen. De afkoelperiode heeft hem goed gedaan. Reageren? Mail naar s.zeldenrijk@ajaxlife.nl Anwar el Ghazi is weliswaar een momen tenvoetballer, afgelopen zondag maakte hij zijn zevende treffer in zes duels. De bezoekers op ajaxlife.nl konden voorspel len waar de doelpuntenteller dit seizoen zal eindigen. AANTAL STEMMEN: 3603 16-20 goals: 38% 11-15 goals: 25% 21-25 goals: 17% Coen Dillen gaat uit de boeken 7% 26-30 goals: 5% 6-10 goals: 5% 31-35 goals: 3% Het is duidelijk: de fans verwachten nog wel wat juichmomenten met de rechts buiten. Mocht hij aan die verwachting voldoen, dan doet El Ghazi het in ieder geval beter dan de topscorers van de laatste twee seizoenen: Arek Milik (elf) en Davy Klaassen en Kolbeinn Sigthórsson (beiden tien). Eindelijk maakte Thulani Serero weer speel minuten in het eerste elftal. De Zuid-Afri kaans international, in het verleden vaak het oliemannetje in een haperende Ajaxma- chine, verving tegen Celtic de tegenvallende Daley Sinkgraven. Dat deed hij volgens ons naar behoren. De ervaren Serero is namelijk een van de weinige spelers die de fans vermaakt met zijn werklust en misleidende bewegingen. De Ajacieden bij het uitvak maakten er voorafgaand aan Excelsior-Ajax maar weer het beste van. Opnieuw werden zij gefilmd door de Rotterdamse politie, terwijl juist in het vooroverleg was afgesproken dat dit niet zou gebeuren. Uiteindelijk waren de camera's na opmerkingen vanuit Ajax verdwenen bij aankomst van de tweede groep Ajacieden. Nemanja Gudelj en Daley Sinkgraven zijn voor veel geld aangetrokken. Daar kunnen ze zelf niets aan doen, maar het betekent wel dat hun spel extra kritisch wordt beoor deeld. Beiden zitten momenteel niet in hun lekkerste periode, zo bleek tegen Celtic (Sinkgraven) en Excelsior (Gudelj).

Ajax Life (vanaf 1994) | 2015 | | pagina 4