EUROPA DE ROUTE NAAR GROEPSFASE EUROPA LEAGUE AJAX LIFE PANEL ajaxlife 10-09-2015 XX LEAGUE FENERBAHQE Frank de Boer noemt groep A in de Europa League Champions Leaguewaar dig. Kunnen de Amster dammers overwinteren? Het Ajax Life Panel geeft zijn mening. ERWIN KORSMAN (23) BARRY HULSHOFF (68) GIDEON DE KONING (28) EUROPA LEAGUE -fl -fl Pereira stuurde zijn ploeg in een 4-4-2-systeem het veld op tegen Shakthar Donetsk. Tegen het Griekse Armitros speelde hij echter met drie aanvallers: Van Persie van rechts, Nani van links en Fernandao centraal, met vlak achter hem - op nummer tien - Diego. Trainer Ronny Deila zag Virgil van Dijk vertrekken, maar twee nieuwe verdedigers komen. Deila trainer is. Al valt hem weinig kwalijk te nemen. Hij stelde zijn sterkste elftal op." Het geloof in overwintering is niet groot binnen de Schotse suppor- tersschare. Muirhead onomwonden: "Mensen die zeggen dat Celtic de volgende ronde kan halen, hebben te veel van die brownies uit de Amster damse coffeeshops op. Ik verwacht zelf dat ze hooguit derde kunnen worden." We mogen daarom een voorzich tig Celtic verwachten in de Amster dam Arena. Muirhead: "Celtic zal wel willen toeslaan uit de counter, en Ajax daardoor laten komen. Maar als Ajax de druk opvoert, gaat de ver dediging van Celtic wel wat foutjes maken. En daar moet Ajax, net als Malmö FF deed, dan gebruik van maken. Celtic mag blij zijn met een punt in Amsterdam. Dat zou echt een geweldig resultaat zijn. Maar dat resultaat heeft de club wel nodig. Niet alleen om de eigen fans rustig te houden, maar ook fans van andere clubs. De supporters van de Rangers lachen zich rot dat Celtic de groeps- fase van de Champions League niet heeft gehaald." Favoriet Het klinkt alsof Celtic zeer voorzich tig te werk zal gaan in Amsterdam en gokt op een punt. Het is geen voor- bode van een leuke, open wedstrijd. Gelukkig zijn er nog twee tegenstan ders in deze groep. Spelen zij mis schien minder defensief? Van Fenerbahge mogen we dat wel verwachten. Volgens De Boer is de Turkse ploeg de grote favoriet in groep A. Met Robin van Persie heeft de Portugese trainer Vitor Pereira een zeer ervaren aanvaller aange trokken, waar hij ook beschikt over sterkhouders als Diego, Raul Mei- reles en liefst zes Turkse internatio nals, die we zeker niet meer mogen onderschatten: verdedigers $ener Özbayrakli en Caner Erkin, en mid denvelders Volkan $en, Alper Potuk, Mehmet Topal en Ozan Tufan. AJAX 3e voorronde CL play-offs EL Rapid Wien (Oos) FK Jablonec (Tsj) 2-3 1-0 2-2 0-0 Xc TB88^X CELTIC 2e voorronde CL 3e voorronde CL play-offs CL Stjarnan (IJs) Qarabag (Aze) Malmö FF (Zwe) 2-0 1-0 3-2 4-1 0-0 0-2 3e voorronde CL play-offs EL Shakthar Donetsk (Oek) 0-0 Atromitos (Gri) 3-0 MOLDE FK 2e voorronde CL Pyunik (Arm) 5-0 1-0 3e voorronde CL Dinamo Zagreb (Kro) 3-3 1-1 play-offs EL Standard Luik (Bel) 2-0 1-3 Al met al lijkt Pereira, die in eigen land in 2012 en 2013 kampioen werd met Porto en afgelopen seizoen het zelfde deed met Olympiakos Pireus in Griekenland, uit te gaan van eigen kracht als het even kan. Of hij het zelfde durft tegen Ajax zal uiteraard afhangen van het verloop in groep A. Het tweeluik met Fenerbahge vindt plaats in speelronden drie en vier. De Boer acht zijn ploeg ook tegen de huidige koploper van de Turkse Super Lig niet kansloos. "Fener- bahge is normaal gesproken de favo riet, gezien de sterkte van het team," aldus de trainer. "Toch verwacht ik dat we tegen hun ook een goede kans maken. Ik denk dat Celtic en Ajax vervolgens op de tweede plaats komen. Ik acht ons zeker niet minder dan Celtic." Onbekende Dan houden we de Noorse kam pioen Molde FK over. Deze ploeg staat momenteel slechts achtste in de vaderlandse competitie, die de ont knoping al ongeveer bereikt. Molde heeft al 21 competitiewedstrijden achter de rug, en kent een gat van 21 punten richting koploper Rosenborg. Niet voor niets werd trainer Tor Ole Skullerud begin vorige maand ont slagen. Momenteel is de nog onerva ren Erling Moe interim-trainer. Zowel Moe als Molde FK zal voor de Ajacieden de grote onbe kende zijn geweest vlak na de loting. Maar Klaassen, die het liefst voetbal lende tegenstanders wilde hebben, zal inmiddels ook weten dat de ploeg Europees gezien redelijk defensief speelde onder de interim-trainer. Tegen Standard Luik stelde Moe vier verdedigers en vijf middenvelders op, met daarvoor een diepe spits. Volgens De Boer speelt Molde een beetje on-Noors. Dat houdt in PROGRAMMA 17 september, 19.00 uur Ajax - Celtic Fenerbahge - Molde FK 01 oktober, 21.05 uur Molde FK - Ajax Celtic - Fenerbahge 22 oktober, 21.05 uur Fenerbahge - Ajax Molde FK - Celtic 05 november, 19.00 uur Ajax - Fenerbahpe Celtic - Molde FK 26 november, 21.05 uur Celtic - Ajax Molde FK - Fenerbahpe 10 december, 19.00 uur Ajax - Molde FK Fenerbahpe - Celtic dat de ploeg niet bol zal staan van Noorse houthakkers, die de tegen stander vooral beletten te voetballen. Toch staat de ploeg vooral bekend om zijn solide verdediging. Ondanks de achtste plaats in de Noorse competi tie heeft Molde FK de minst gepas seerde verdediging op bijna-kampi- oen Rosenborg na. Ook vorig seizoen was de ploeg nagenoeg onpasseer- baar. Formaties zeggen uiteraard niet alles, ze geven echter wel een indica tie van de intenties. Er lijken nog wat muren aan te komen voor Klaassen en zijn teamgenoten. De Tsjechische werd met veel moeite geslecht. De Schotse is de volgende missie. "Eerlijk gezegd denk ik dat Ajax wel moet kunnen overwinteren. Ik verwacht dat Fenerbahge eer ste wordt. Dat is het beste elftal, met goede aanvallers als Robin van Persie en Nani. Van Molde FK heb ik op internet wat beelden gezien. Die ploeg is thuis mis schien sterk, maar als ze naar de Arena komen, moet Ajax ze kun nen pakken. Celtic is toch minder dan twee jaar geleden. Helemaal nu Virgil van Dijk is vertrokken. Ik vond het Ajax van toen eerlijk gezegd ook wel wat beter, maar hoe de ploeg speelde tegen ADO Den Haag geeft me vertrouwen." "Het is niet gemakkelijk om internationaal overeind te blij ven. Niet de kwaliteit, maar de leeftijd van de spelers geeft pro blemen. Spelers zijn op volle kracht als ze 24 zijn, dat zijn de meeste Ajacieden nog niet. De kans op blessures en inzinkin gen zijn dus wat groter. Celtic en Molde zijn toch wat meer fysieke ploegen; Ajax is technisch en tactisch beter. Fenerbahge is juist mentaal wat minder. Als je snel kunt scoren, ontregel je daar de boel. Vooral het op zondag en donderdag spelen, zal zwaar worden voor die jonge jongens." "Ik heb er vertrouwen in, heb zelfs een passe-partout aan geschaft. Fenerbahge-uit is de enige wedstrijd waar ik tegenop zie. Turkse ploegen zijn meestal in hun eigen huis sterker, dus ik zie Ajax in de Amsterdam Arena echt wel kans maken op drie pun ten. Van Celtic en Molde hoef je echt niet te verliezen. Ik heb Cel tic tegen Malmö FF gezien en er zit toch wat meer voetbal in die ploeg dan ik had verwacht. Maar een topploeg is het zeker niet. Ik schat Ajax beter in. Ik ga dus met vertrouwen naar de Arena volgende week." (MvD)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2015 | | pagina 11