9 ajaxlife 'HOE MOOI IS DAT: JE BENT ER VEERTIEN MAANDEN UIT GEWEEST EN MENSEN VERWACHTEN METEEN IETS VAN JE' 'WE DACHTEN BIJ YOUNES NIET AAN AJAX' Er is het nodige gebeurd op de linkerflank deze zomer. Ricardo Kishna vertrok naar Lazio Roma. Ajax trok de Duitse jeugdinternational Amin Younes aan. INTERVIEW 13-08-2015 mijn lichaam omgaan. Dus niet doorgaan als mijn hamstring stijf aanvoelt." Frank de Boer zei al tijdens de voorbereiding dat hij voorzich tig met je is. Voelt het soms niet als té voorzichtig? "Helemaal niet. Ik vind dat we er goed mee omgaan. Als ik, zoals vandaag, eerder van het veld stap, dan begrijpen mijn teamgenoten en de trainers dat. Ik krijg daar alle ruimte voor. Ik vind het voor mezelf vervelend, want ik wil graag blijven trainen, maar ik voel me er wel veilig bij om eerder naar binnen te gaan. Misschien dat de trainers besluiten om me rust te geven voor een wedstrijd, dat is dan zo. Dat is ook het leven van een speler die lang geblesseerd is geweest. Maar deze situatie is al zoveel beter dan die van vorig jaar. Ik heb liever een kleine kans dat ik niet speel dan helemaal geen kans om te spelen. Het is goed zoals het nu is." Vertrouwen In de uitwedstrijd tegen Rapid Wien viel Fischer in. In blessuretijd leek hij nog even de 2-3 op zijn schoen te hebben door goed te anticiperen op een doorgeschoten bal. Hij wilde keeper Jan Novota omspelen, maar stelt nu dat hij misschien wel voor een strafschop had moeten gaan. In de thuiswedstrijd speelde de Deense linksbuiten zestig minuten. Hij werd vervangen door Nemanja Gudelj. Fischer pepte zijn team genoot bij de wissel op met een applaus. Hij baalde geenszins. Niet van de 2-1-achterstand, niet van zijn wissel. "Het was heel fijn om een uur te kunnen spelen. En ik had het gevoel dat we goed terugkwamen in de wedstrijd. Ik had en heb per soonlijk echt heel veel vertrouwen in dit team. We hebben zoveel kwaliteit. Er zijn alleen veel jonge spelers. Ik ben zelf nog jong. Onze aanvoerder (Davy Klaassen, red.) is ook nog maar 22 jaar. Maar ik had dus alle vertrouwen dat we nog een keer gingen scoren. Ik had mijn werk gedaan, was daar vrij tevre den over." Toen we elkaar vorig jaar januari spraken, vlak voordat geblesseerd raakte, zei je dat je zo graag belangrijk wilde zijn voor het elftal. Het leek je te belemmeren. Je oogt nu rusti ger. "Ik heb nog steeds de behoefte om belangrijk te zijn. Ik vind alleen niet meer dat ik elke wedstrijd een of twee keer moet scoren. Dat kan ook niet. Ik had dat gevoel voor mijn blessure inderdaad meer, wilde elke wedstrijd beslissend zijn. Ik hoop natuurlijk dat ik dat nog vaak kan zijn, maar ik vind het belangrijker om goed in dienst van het elftal te spelen. Ik zit nog steeds in de periode dat ik geniet dat ik op het veld sta, dat ik kan spelen." Er komt hierna een fase dat je meer wil dan dat alleen. "Ik hoop het, want dat betekent dat het echt goed met mijn lichaam gaat. De drive om te presteren heb ik zeker nog, honderd procent. Het komt er alleen anders uit. Jij ziet dat misschien als 'rust'. 'Volwasse- ner' klinkt ook mooi, haha." Smoes Fischer is fit. Hij praat niet over tachtig procent of honderd procent. Als hij speelt, geeft hij alles. In de thuiswedstrijd tegen Rapid Wien was hij ook honderd procent, zegt hij. "Tot de zestigste minuut. Toen was ik leeg. Maar ik ga niet zeggen dat ik maar tachtig procent was. Dat klinkt dan als een smoes voor het feit dat ik niet scoorde, of weinig kansen kreeg." Het blijft altijd de vraag hoe een speler terugkeert na zo'n lange revalidatieperiode. Nicolai Boilesen blijft kwakkelen, waar een speler als Thomas Vermaelen in het verleden juist ijzersterk was na zijn rentree. Welke kant gaat Fischer op? Hij heeft nog altijd zijn enthousiasme, maar de daadwerkelijke finesse lijkt nog te ontbreken. Angst kent hij niet, zelfs niet nu hij voelt dat de verwachtingen vanaf de tribune hoog zijn. "Ik vind het geweldig dat mensen zoveel ver wachten," reageert hij zelfs. "Hoe mooi is dat: je bent er veertien maanden uit geweest en mensen verwachten meteen iets van je. Dat zegt iets over jouw kwaliteiten, toch? Ik ben daar dus alleen maar blij mee. Bang? Ik ben voor niets bang. Maar de sup porters moe ten wel begrijpen dat ik nog tijd nodig heb. Ik moet nu even oppassen met wat ik zeg, maar ik ga geen tien of vijftien doel punten maken tot de winter stop. Althans, je mag dat niet verwachten. Ik heb nog wel een halfjaar nodig om echt weer heel goed te worden." Er wordt niet alleen van jou veel verwacht, maar van de hele ploeg. Helemaal na een teleur stellend seizoen. De uitschake ling in de Champions League was voor iedereen een enorme domper. Hoe heb jij het ver werkt? "Woensdag was gewoon kut. Op donderdag waren we vrij. Ik ben met mijn vriendin nieuwe pannen gaan kopen in De Pijp. Haar tweelingzus was er ook, met haar vriend. Dat was gezellig. En ik heb nog een kop koffie met mijn neef gedronken. Hij woont voor een halfjaar in Amster dam. Het was een prima vrije dag." (je kon de uitschakeling dus goed loslaten. "Nee. Dat kon ik absoluut niet. Ik werd donderdag met een slecht gevoel wakker. Ik had het liefst ook geen vrij gehad, was liever meteen tegen AZ gaan voetballen om het goed te maken. Maar dan kun je het weer over het 'rustiger worden' hebben; het was goed om donderdag even de tijd te nemen. Het ging 's avonds al een stuk beter." het de oCJiicro fpr Hoe was dinsdag in kleedkamer? "Niemand zei wat. Er waren veel supporters naar de Arena gekomen, we kregen de steun die we nodig hadden, maar konden ze niet geven wat we wilden. Ik zei ach teraf ook in de media dat we dinsdag hebben laten zien dat het team te jong is. Dat kan een volgende wedstrijd zomaar anders zijn als we van onze fouten leren." Vorig seizoen werd de ploeg ook al te jong gevonden. Er is routine gehaald, met John Heitinga en Nemanja Gudelj "Gudelj is geen routine. Hij heeft veel eredivisiewedstrijden gespeeld, maar hij is maar een jaartje ouder dan ik ben. In de Premier League zouden we allebei gewoon snotapen zijn. Heitinga heeft wel veel routine, iemand als Lasse Schone ook. Gudelj brengt wel kracht in het team. We hebben dit seizoen heel veel kwaliteit, we moeten alleen de tijd krijgen. Ik heb echt veel vertrouwen in deze ploeg." Fischer speelde tijdens het EK voor spelers onder 21 jaar met Denemarken tegen Duitsland. "Younes speelde toen zijn beste wedstrijd ooit, zei hij zelf. Hij was inderdaad erg goed. Hij is een kleine, snelle speler die moeilijk is af te stoppen. Om eerlijk te zijn dachten we in het elftal na die wedstrijd dat Younes wel bij een grotere club dan Ajax kon spelen. Hij was zo goed. Als hij dat niveau haalt, is hij zeker een versterking voor Ajax."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2015 | | pagina 9