e tijd richting topvorm 13-08-2015 ajaxlife Welkom in het social mediatijdperk. Als een speler vroegtijdig de trai ning verlaat, heeft hij een uur later al een zware blessure toegeschreven gekregen. Viktor Fischer moet op vrijdagmiddag lachen als hij hoort van de lichte paniek op Twitter eer der die dag. DEENSE DYNASTIE VOORBIJ? De Denen waren niet aan te slepen bij Ajax. Er lijkt een kentering gaande. Geen enkele Deense Ajacied is meer echt zeker van een basisplaats. INTERVIEW voor De Deen verliet na de war ming-up al de training, en dus werd het ergste gevreesd. Dat Fischer veertien maanden aan de kant heeft gestaan met een hamstringblessure zal daar ongetwijfeld mee te maken hebben. "Soms heb ik een beetje last van spanning in mijn spieren," legt Fischer eenmaal gedoucht uit. "Dat gaat meestal wel over tijdens de war ming-up. Een enkele keer niet, dan loop ik naar binnen. Doorgaan met trainen, kan het alleen maar erger maken. Vandaag was zo'n moment. Ik maak me dan maar één procent zorgen." Die ene procent lijkt te verwaar lozen. Helemaal omdat Fischer de laatste tijd vaker zo'n momentje van 'lichte schrik', zoals hij het zelf noemt, heeft gehad. Tijdens het jeugd-EK bijvoorbeeld. In De Lutte en na De Lutte ook. Hij zegt te kunnen spelen, maar zit uiteindelijk tegen AZ niet bij de selectie. Die ene procent aan zorgen is een nalatenschap van zijn langdu rige blessure. Op 23 februari 2014 liep Fischer tegen AZ een scheur tje in zijn hamstring op. Op 19 april 2015, veertien maanden later, maakte hij zijn rentree tegen NAC Breda. Daags na dat duel zei Fischer tegen een groepje journalisten in de bestuurskamer van De Toekomst dat hij voor zijn blessure dacht dat hij 'onsterfelijk' was. Onsterfelijken hebben geen moment schrik, geen procentje twijfel. Die ene procent zegt dan al veel. "Het was voor mijn blessure inderdaad wel anders," bevestigt hij nu. "Ik had haast nooit pijntjes. Als ik iets voelde, ging ik gewoon door met trainen. Dan kwam het wel goed. Ik moet nu verstandiger met Nicolai Boilesen gaat Ajax misschien verlaten, waar de club nadenkt over een verhuur van Lucas Andersen. Lasse Schone begon de eerste officiële wedstrijden op de bank, waar trainer Frank de Boer voorzichtig is met Viktor Fischer. Laatstgenoemde maakt zich geen 'zorgen' om de Denen bij Ajax. "Als Nicolai fit is, heeft hij veel kwaliteit. Lasse is meestal fit en gaat dit seizoen echt wel genoeg aan spelen toekomen." Bij L ucas Andersen blijft Fischer even stil. "Hij valt nu even buiten de selectie. Het is nu de vraag of het misschien beter is dat hij wordt verhuurd. Ik ga daar niets over zeggen. Natuurlijk hebben wij er wel samen over gepraat. Hij wil graag slagen bij Ajax. Het is een lastige beslissing."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2015 | | pagina 8