JA! NEE JA! NEE GEDULD WORDT BELOOND ACt Meedoen is gratis voor alle Ajax Kids Clubleden! Data en locaties op ajaxkidstour.nl ajaxlife Geduld is een schone zaak. Gelukkig heeft Riechedly Bazoer dat ook ingezien. De mid denvelder gaat dit sei zoen definitief door breken. Godzijdank als Ajacied. AJAXLIFE POLL Wie gaat er dit seizoen echt shinen? sm s 4 OPINIE 13-08-2015 DOOR MIKE VAN DAMME Tussen alle foto's van letterlijk aan geschoten wild door zag ik vorige week een filmpje van Mino Raiola op Facebook voorbijkomen. De zaakwaarnemer stond Italiaanse media te woord en iemand had bij het gesprek een grappige Neder landse ondertiteling geplaatst. Er viel te lezen dat Raiola blij was dat hij weer een speler uit zijn stal bij Ajax had weg weten te krijgen. En dat hij een pizza ging eten met Ricardo Kishna om diens transfer te vieren. Kortom: de zaakwaarne mer werd flink op de hak genomen. Terug naar de realiteit: Kishna tekende een contract voor vier jaar bij Lazio Roma. Eerlijk is eerlijk, het is een knap staaltje werk van Raiola om de vleugelaanvaller bij een Italiaanse (sub)topper te stal len. Natuurlijk had Kishna afgelo pen seizoen enkele aardige acties in het Ajaxshirt, maar een con stant niveau haalde hij niet in een al kwakkelende ploeg. Een dag voor Kishna's officiële vertrek werd al duidelijk dat Raiola de talentvolle Donyell Malen ook uit Amsterdam haalde. Tot grote teleurstelling van Ajax' hoofd opleidingen Wim Jonk vertrok de zestienjarige aanvaller naar Arse nal. Zoals in een verder verleden Ouasim Bouy - een andere protegé van Raiola - ook vroegtijdig ver trok. Het is een leuke quizvraag: bij welke club speelt Bouy tegen woordig? Houdt Raiola zelf van ongedul dige spelers of maakt de zaakwaar nemer van 'zijn' protegés onrus tige voetballers? Je zou haast het laatste vermoeden. Neem bijvoorbeeld Riechedly Bazoer, die wordt bijgestaan door zijn eigen broer. Vorig jaar sprak ik geregeld bij Jong Ajax met de mid denvelder. Eerst was er hoop op een kans, daarna kwam het onge duld. Maar hij zocht het uitblijven van een doorbraak vooral bij zich zelf. Zijn broer zei ook al meerdere malen dat geduld een schone zaak is. Dit seizoen gaat Bazoer excel leren, dat merk je aan alles. Bijna alle aanvallen beginnen bij de pas achttienjarige voetballer, die dic teert op het middenveld. Gelukkig doet hij dit, in tegenstelling tot talenten met een andere zaakwaar nemer, in Ajaxshirt. Reageren? Mail naar m.van.damme@ajaxlife.nl Riechedly Bazoer gaat excelleren, dat merk je aan alles. Frank de Boer heeft met John Heitinga en Nemanja Gudelj de nodige ervaring ingekocht. Toch liet de trainer tegen Rapid Wien twee keer een piepjong elftal het veld ingaan. Sterker: de basisopstellingen vormden steeds het jongste Ajax in Europa ooit. En dus vroegen wij ons af welke jongelingen dit seizoen echt van zich gaan laten horen. AANTAL STEMMEN: 2490 Riechedly Bazoer 48% Daley Sinkgraven 32% Mitchell Dijks 8% Jairo Riedewald 7% Kenny Tete 5% De bezoeker op ajaxlife.nl is duidelijk: Riechedly Bazoer gaat dit seizoen echt shinen in het Ajaxshirt. Daar kunnen we ons zeker in vinden. Maar verlies de andere talenten niet uit het oog. Wat goed is, komt immers snel. De spelers van Jong Ajax zagen vorige week dinsdag ineens een nieuwe 'teamgenoot' op het trainingsveld staan. Urby Emanu- elson mag zijn conditie op peil houden in Amsterdam zolang hij geen nieuwe club heeft gevonden. Het is een mooie geste van Ajax. En stiekem hopen we dat de linkspoot langer blijft dan een paar weken. Natuurlijk waren we blij dat de burgemees ter van Alkmaar ondanks de politiestaking AZ - Ajax gewoon liet doorgaan. Hulde voor hem. Maar de onzekerheid en het afgelasten van diverse andere duels is niet de manier waarop het voetbalseizoen hoort te begin nen. Hopelijk kan het voetbal verder een rustig jaar tegemoet gaan, met de spanning alleen op het veld. Van David Endt en Simon Tahamata weten we dat ze heerlijk kunnen praten over Ajax. Tarik Oulida, de eerste Marokkaan in Ajax 1, heeft zeker ook mooie anekdotes. De drie Ajacieden zijn op 28 augustus te gast in de tweede editie van het Sportcafé in loungebar Vanzz. Kaarten kun je bestellen via www.ajax-sportcafe.nl.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2015 | | pagina 4