FK Jablonec is ambitieuze weg ingeslagen met trainer Silhavy ajaxlife 13-08-2015 XJ. Wat mogen we verwachten van FK Jablonec in het tweeluik tegen Ajax? In de eigen competitie speelt de ploeg aanvallend, maar in de Europa League lijkt de nul heilig. Bezem EUROPA LEAGUE H H De Chance Arena biedt plaats aan 6100 toeschouwers 'Willen groepsfase binnen drie jaar bereiken' DOOR ONZE REDACTIE FK Jablonec is een grote onbekende voor Ajax. Niet eerder speelden de Amsterdammers tegen de Tsjechi sche ploeg. En wie na de loting het internet afstruinde, werd ook al wei nig wijzer. In het ene bericht wordt Jablonec betiteld als een offensief spelende ploeg, in het andere juist weer als defensief. En dus vroegen we trainer Jaroslav Silhavy of hij zijn ploeg kan typeren. "In de Tsjechische compe titie hebben we een offensieve stijl, waar onze fans van houden," laat hij weten. "Maar in het hedendaagse voetbal is een perfecte verdedi ging van groot belang. Zeker in de Europa League, waar elk doelpunt beslissend kan zijn." Het kan verklaren waarom de selectie, volgens de site van de Uefa, slechts drie aanvallers heeft: Stanis- lav Tecl, Martin Dolezal en Tomas Wagner. Silhavy schreef daarentegen wel negen middenvelders in. "We spelen in een 4-1-4-1-systeem. Meer dan drie aanvallers, voor één positie, hebben we dus niet nodig," aldus de trainer. FK Jablonec speelde vier jaar gele den tegen AZ in de Europa League. Van de spelers die destijds de Tsje chische formatie vormden, is alleen Vit Benes nog basisspeler. Silhavy haalde vorig jaar, toen hij zelf de overstap maakte van aartsrivaal FC Slovan Liberec, de bezem door de selectie. "We hebben zeker de helft van het elftal vernieuwd, vooral met jonge talentvolle spelers. We had den als doel om binnen drie jaar de groepsfase van de Europa League te halen. Nu, een jaar later, zijn we daar nog maar één stap van verwijderd. Al is Ajax een lastige tegenstander." Net als tegen Rapid Wien wordt het voor Ajax een strijd tegen een gelauwerde ploeg. Silhavy schat de gemiddelde leeftijd van zijn team in op 26 jaar. Dat is vijf jaar ouder dan de ploeg die Frank de Boer tegen Rapid Wien het veld instuurde. Leeftijd zegt echter niet veel, vindt Silhavy. "Ajax staat bekend om de zeer goede opleiding. Hoe oud die spelers zijn, maakt mij dus niet uit. Het wordt een lastige wedstrijd, tegen een van de meest traditionele clubs in de wereld. Toen ik zelf klein was, hield ik van het voetbal van Johan Cruijff. Eigenlijk hoort Ajax thuis in de Champions League. Ik vond het een verrassing dat de ploeg werd uitgeschakeld." Het tweeluik begint in Amster dam. Silhavy hoopt in het tweede duel het thuisvoordeel te kunnen uit buiten. Het duel wordt niet in een van de grote stadions in Praag gespeeld, maar in de eigen pittoreske Chance Arena, dat slechts plaats biedt aan 6100 toeschouwers. "We kennen elk plekje van ons eigen stadion. Het is niet groot, maar de wedstrijd wordt wel een groots evenement. Voor de club, de supporters en de stad." Jaroslav Silhavy laat Jablonec in een 4-1-4-1-systeem spelen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2015 | | pagina 11