BUITFNLANDS I BUITFNLANDS I BUITFNLANDS BUITFNLANDS ajaxlife 23-07-2015 WÊËÈÈÊÊÈÊÊÈÈÈÈ Et f MIDDFN VFLDFR MIDDFN VFLDFR MIDDFN VFLDFR MIDDFK VFI DFE REPORTAGE Riechedly Bazoer en Nemanja Gudelj deden in de voorbereidinq weiniq voor elkaar onder. ding goed op bij de technische staf. Aan het einde van de subtropische trainingsweek in het Oostenrijkse Kematen, na afloop van Dinamo Moskou-Ajax (2-2, red.), roemt De Boer zijn talent. "Riechedly maakte een fantastische indruk. De hele week al. Hij oogt nóg fitter dan de andere middenvelders. Het wordt met deze middenvelders dringen geblazen, maar Riechedly heeft een heel goed signaal afgegeven." Thulani Serero krijgt dezelfde complimenten, maar moet in de voorbereiding afhaken omdat hij een enkelblessure oploopt. Daar door krijgt Donny van de Beek, ook aanwezig in Oostenrijk, de kans om zich in De Lutte opnieuw te laten zien. De aanvallende middenvelder hangt eigenlijk tussen Jong Ajax en de A-selectie in en ziet elk leermo ment extra als een fraaie bonus. Nemanja Gudelj krijgt na zijn eerste optreden in de hoofdmacht te horen dat hij zich te vaak liet terugzakken tussen de centrumver dedigers. Omdat Bazoer dat na rust tegen Dinamo Moskou wel goed uitvoerde, worden er her en der op het internet al voorbarig conclusies getrokken. Een week na dat duel, na afloop van de oefenwedstrijd tegen Nordsjaelland (1-3-nederlaag) uit de Serviër zich voorzichtig en eist hij min of meer de tekst voor publica tie te kunnen lezen. Terugkomend op die opmerking van De Boer zegt hij: "Ik trek me niets aan van wat de media schrijven, wel van wat de trainer me vertelt. We hebben er over gesproken en hij vindt het niet erg als ik tussen de verdedigers kom te staan, maar dat moet dan wel op de juiste momenten. Vandaag stond ik dieper en ging het goed. Ik stond daar waar de trainer me wilde heb ben." Als Gudelj zijn verhaal doet, begint ploeggenoot Sinkgraven 65 kilometer verderop in Epe aan zijn warming-up voor de tweede oefen wedstrijd van de dag, tegen Pana- thinaikos (2-0-winst, red.). Hij is na afloop tevreden over zijn spel als linkshalf en de manier waarop er druk werd gezet. "Ze kwamen er niet meer onderuit. We zetten wat hoger druk," blikt hij terug in De Lutte. "Eigenlijk zoals Ajax altijd heeft gespeeld. Dat gaat aardig maar tegen clubs die inzakken, blijft het toch las tig er doorheen te komen." Even verderop staat Lucas Ander sen uit te hijgen van een warme mid dagsessie. De Deen, geroemd om zijn techniek, heeft deze week in De Lutte geregeld laten zien tot wat voor fraais hij in staat is. Het is de vraag of hij mee kan in het agressievere spel op het middenveld. In De Lutte zagen we hem in ieder geval harder knokken in de duels, maar Ander sen is en blijft een lichtgewicht met andere capaciteiten. Ook hij zal zich afvragen hoe vaak hij die dit seizoen in de hoofdmacht mag etaleren. In de eerste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen VfL Wolfsburg kiest De Boer voor de middenvelders Bazoer, Sinkgraven en Klaassen. Zij spelen negentig minuten. Andersen en Gudelj maken ook negentig minu ten, maar doen dat bij de reserves die eerder op de dag tegen de reserves van VfL Wolfsburg spelen. De eerste Ajaxtreffer van dit sei zoen laat de bank lachen. Het is er een 'uit het boekje' van de voorberei ding. Linksbuiten Queency Menig wordt de diepte in gestuurd, spits Arek Milik fungeert als bliksemaflei der bij de eerste paal, de bijgesloten Klaassen kopt binnen. De Boer: "Op een gegeven moment stonden we na een omschakelmoment met drie man voor de goal. Dat geeft aan dat de spelers het hebben begrepen." MCMAMIA ftlinCI I De Servisch international kwam voor zeven miljoen euro over van AZ. Kan op alle middenveldposities uit de voeten. Is ervaren en daardoor communica tief sterker dan Sinkgraven en Bazoer. Goed in de een-teqen-een-duels, sterk ie a mncnccu De Deen (20) stroomde vanwege hel EK voor spelers onder 21 pas in tijdens het trainingskamp in De Lutte. Gaat als letterlijk lichtgewicht een zwaar seizoen tegemoet. Ajax speelt meer op fysiek en dat is niet Andersens speelstijl. Het Speelde in de voorbereiding in de front linie, maar is van origine een aanval lende middenvelder. De Boer kiest op '10' echter voor de onomstreden cap tain Davy Klaassen. Schöne zal vooral op de vleugels minuten gaan maken en voegt als vrijetrappenspecialist iets extra's aan de ploeg toe. Miste vrijwel de gehele voorbereiding door een enkelblessure. Heeft aanbid ders en criticasters. Bezit minder sco rend vermogen dan zijn concurrenten door een gebrekkige traptechniek, een handicap voor wie vaak in kansrijke schietpositie komt. Moet eerst maar eens fit worden alvorens hij wellicht als slot op de deur het middenveld mag bewaken. 1C AMnCDCCM OA CrUAMC

Ajax Life (vanaf 1994) | 2015 | | pagina 9