V JA! NEE EEN BERG AAN HERINNERINGEN De Supportersvereniging Ajax wenst al haar leden een prachtig voetbalseizoen! AJAXLIFE POLL OPINIE 23-07-2015 ajaxlife De grootste nederlaag van het seizoen is al geleden. Vanaf heden verschijnt er geen geprint programma boekje Kick Off meer bij thuisduels van Ajax. Elk nadeel heeft zijn voordeel. Zo wordt er in de diepste krochten van de wereld der programmaver zamelaars door Ajacieden gewerkt aan een pirate programme, zoals de Engelsen dat noemen. Een fraai, onofficieel, alternatief als een club zelf niets uitgeeft. contract. Hoe viel de beslissing bij de bezoekers van ajaxlife.nl? DOOR SANDER ZELDENRIJK Ik heb ze in allerlei formaten. Van A5 in de jaren tachtig, tot A4 in de jaren negentig en zelfs een ver schrikkelijke uitrolbare variant uit de eerste jaren na de verhuizing naar de Arena. Het programmaboekje Kick Off vormt samen met je entreebe wijs de meest tastbare herinnering aan een wedstrijd. Seizoen na sei zoen stapelde zich zo geleidelijk aan een berg aan herinneringen op, tot irritatie van mijn vrouw. Vanaf dit seizoen moet ik het in het stadion doen met een digitale versie van Kick Off. Mede mogelijk gemaakt door het goedwerkende Wifi-netwerk in de Arena. 'Een passend digitaal alternatief', noemt de club het. Zal wel... Ik begrijp het wel hoor, we leven in moderne tijden, maar ik kan daar bij dit soort zaken niet goed mee omgaan. Te veel emo tie, te weinig ratio. Ik kan ook niet wennen aan kinderen die naar hun eerste wedstrijd gaan met een geprint A4-tje als entreebewijs. Op twitter (@s_zeldenrijk) vroeg ik wat het verdwijnen van het geprinte programmaboekje teweeg bracht. Geen volksopstand, zo bleek al snel. Deze beslissing raakt met name de ziel van Ajaxverzame- laars. Dan heb je het over hooguit een paar honderd man in Neder land, waaronder ikzelf. Sommige volgers lazen het boekje, een ander brak zijn nek er bijna over op de trappen of moest terugdenken aan De Meer waar een verkoper aan de Diemenzijde met zo'n aparte stem 'Officieel Pro gramma!' riep. De mooiste tweet kwam van Bas- tiaan: 'Wat een bekrompen gedoe over dat programmaboekje. Nie mand las dat en nu allemaal huillie huillie. Grow up en get over it.' Hij raakt de kern van mijn pro bleem. Ik ben volwassen, maar die stomme boekjes nemen me mee terug naar mijn jongste Ajaxjaren in De Meer. Dat gevoel wil ik niet loslaten. Ook niet in ruil voor een sweep over mijn smartphone.(SZ) Reageren? Mail naar s.zeldenrijk@ajaxlife.nl Winston Bogarde gaat de verdedigers in de bovenbouw van de jeugdopleiding onder zijn hoede nemen. De twintigvou- dig international tekende een eenjarig AANTAL STEMMEN: 1347 7% Prima, dat had al veel eerder gemoeten! Het heeft Toby Alderweireld ook goed gedaan Die is binnen de kortste keren Lekker voorbeeld is dat, zo'n bankzitter Het moge duidelijk zijn: driekwart van de stemmers is blij met de terugkeer van de oud-Ajacied. Staantribune noemt zichzelf hét magazine over voetbalcultuur. Of dat echt zo is, moet u zelf natuurlijk ondervinden. Wij zijn na het lezen van het allereerste nummer in ieder geval fan. Fraaie fotografie, goede onder werpen en veel nostalgie. De volgend editie verschijnt medio september. Andre Onana kreeg vorig seizoen gere geld kritiek over zich heen. De doelman liet tijdens de voorbereiding op dit seizoen echter zien wat voor talent hij is. Een echte lijnkeeper met een uitstekende reflex, sterk in de een tegen een, twijfelt niet bij hoge voorzetten. Niet slecht voor een eerstejaars senior. Ajax is van plan om tijdens de winterstop een nieuw systeem op het gebied van kaartverkoop in gebruik te nemen. Dat is goed nieuws, want het kopen van kaartjes voor (uit)wedstrijden staat voor mensen die dit niet geregeld doen vaak gelijk aan hogere wiskunde. Nog even geduld alvorens we een simpel en prettig systeem mogen verwelkomen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2015 | | pagina 4