ERFGOED 'it si 4 USISUS! SVA-LID UITGELICHT 4' Si ajaxlife SVA 4Q 23-07-2015 ±J7 Ajax bezit meer erfgoed dan ooit in een Ajaxmuseum zal passen. Met een grootschalig erfgoedproject wil de vereniging het behoud veiligstellen. In deze rubriek be studeert Ajacied en 'erfgoedvrijwilliger' Menno Pot een object uit de schatkamers. OPROEP cWHifi' Erfgoedobjecten hoeven niet echt oud 'ye zijn om heel erg oud aan te doen. Neem dit Ajaxmobieltje van Sony (nou ja, 'mobieltje'...), dat welgeteld achttien jaar geleden werd geïntroduceerd, aan het be gin van het seizoen 1997/1998, zo als je kunt vaststellen aan de hand van het thuisshirt dat op het toestel staat afgebeeld. Op de rug van de telefoon staat de achterkant van het shirt, met de naam 'Sony' en rug nummer 14. Is deze 'gsm', zoals we toen zeiden, oud? Is 1997 lang geleden? Eigenlijk niet. De Champions League be stond al, Ajax voetbalde al in de Amsterdam Arena, het elftal van trainer Morten Olsen bestond doorgaans voor meer dan de helft uit niet-Nederlandse voetbal lers, kortom: de moderne tijd. Maar bekijk het ding en je reist naar een ander tijdperk. Goeie genade, zie dat eens staan, kloek rechtop op de platte onderkant. Model koelkast, ongeveer even makkelijk in je broekzak te wur men als een flesje pils. Uit de bo venkant kun je een flexibele anten ne trekken die de hoogte van het gevaarte meer dan verdubbelt. Je kunt je, kortom, nog maar am per voorstellen dat dit geval ooit state of the art was, maar dat was het dus wel, nog geen twee decennia geleden. Ikzelf had in 1997 nog niet eens een mo biele telefoon en wie wél zo'n ding had, kon er nog niet. méé sms'en (sms beleefde pas een paar jaar later zijn doorbraak), laat staan fotograferen, filmen of internetten. Zelfs telefone ren in de Amsterdam Arena lukte vaak niet. Fabrikant Sony werd in 2008 nog door Ajax en de Amsterdam Arena aange wezen om van de Arena een 'smart stadium' te maken, naar de modernste maatsta ven. Tot de zomer van 2013 stond het bedrijf in het rijtje 'official sponsors'. Inmiddels is Sony geen sponsor meer en denken we bij een 'smart stadium' primair aan snel le wifi voor smartphones. Ajax- partner Huawei zorgde ervoor en op het Ajaxshirt prijkt inmiddels de naam Ziggo, de grootste in- ternetprovider in Nederland. Dat 'mobieltje' van Sony? Dat ligt in de ergoedruimte antiek en kod dig te wezen. Wie het ziet, schiet spontaan in de lach. Naam: Richard van Schie Beroep: Logistieke dienstverlening Geboortedatum: 30 juni1971 Woonplaats: Essen, Duitsland SVA-lid Vanaf het begin in 1992. Ik bezocht in de Beurs van Berlage een tentoonstel ling van Ajax. Daar werden allemaal prijzen, vaantjes en andere trofeeën tentoongesteld. Ik heb me toen aan gemeld als lid. Borussia Dortmund Ik woon voor mijn werk al bijna drie jaar in Essen. Ik kan nu wel zeggen dat Borussia Dortmund mijn twee de cluppie is. Mijn zoon is groot fan, al heeft hij gelukkig ook wel eens een zweetbandje of een Ajaxsjaal om. Ik moet zijn Duitse vriendjes echt uit leggen dat Ajax vroeger een hele grote club was. De vaders weten het geluk kig wel. Branie Bij Ajax miste ik afgelopen seizoen de nodige branie bij de Ajacieden. ALTIJD AJACIED Jaargang 23, nummer 1 Donderdag 21 mei 2015 Uitgever: Supportersvereniging Ajax i.s.m. ZPRESS Sport BV Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Hoofdredactie: Sander Zelden rijk Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Eindredactie: Mike van Damme Aan dit nummer werkten mee: Joep Bertrams, David Endt, Erol Erdogan, Mark van den Heuvel, Kevin Van Nunen, Niels Pach, Sam Porskamp, Menno Pot, Hennie Schuurman Spelers als Viktor Fischer kunnen dat brengen, ik kijk uit naar zijn te rugkeer. Ik was ook blij met Anwar el Ghazi. Hij kreeg in het begin te horen dat hij te brutaal was. Ik vind dat juist mooi om te zien. Heitinga Ik volg de Bundesliga op de voet en heb Heitinga bij Hertha BSC regel matig voorbij zien komen. De Duit se competitie is toonaangevend, dus in Nederland moet Heitinga zeker meekomen. Hij heeft een berg aan ervaring. Als het aan mij ligt, staat hij gewoon in de basis dit seizoen." Mooiste Ajaxmoment Bij de wedstrijd tegen Bayern Mün- chen (5-2 winst, red.) in de halve fi nales van de Champions League zat ik op de tribune. De tweede goal van Finidi George was voor mij een ab soluut hoogtepunt. Die enorme pegel zorgde voor zo'n enorme ontlading in het Olympisch Stadion. Je mocht toen nog gewoon vuurwerk afsteken. Dat zorgde voor een te gekke sfeer. Advertentieverkoop: Berry van der Tas, Lambert van Waardenburg ZPRESS Sport BV (Tel: 078-63 97 070) Opmaak: ZPRESS Studio BV Jerrold Agterberg Drukkerij: Nieuwsdruk Nederland Ajax Life online Site: ajaxlife.nl Twitter: @ajaxlife Facebook: facebook.com/ajaxlife Instagram: instagram.com/ajaxlife Ledenadministratie SVA Site: ajaxlife.nl/mijnajaxkaart Telefoon: 0900-2322529 0,35 per gesprek) Rapid Wien Het lijkt me een goede loting, maar tegenwoordig is geen een wedstrijd meer gemakkelijk voor Ajax. De laat ste keer dat we tegen een Oostenrijkse club moesten, ging het mis. We wer den van de mat gespeeld. Toch denk ik dat het goed komt. Thuis moeten we het afmaken. Maar ja, dan moeten we nog een ronde. Wil .jij ook in deze rubriek komen? Dat kan! Mail je gegevens naar redactie@ajaxlife.nl en wellicht sta jij dan op deze plek in het volgende nummer. Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten: Supportersvereniging Ajax Postbus 22944, 1100 Dk Amsterdam Ajax Life Ajax Jonge Schare Lid worden? Dat kost 27 euro per seizoen voor Ajax Life, 26,50 euro voor Ajax Jonge Schare (13 t/m 17 jaar). Kijk voor de voordelen op ajaxlife.nl/wordlid Een buitenlands lidmaatschap kost 36,50 euro (Europa) of 58,50 (rest van de wereld) Geen krant ontvangen? Ajaxlife.nl/geenkrant Ajax Life 2 verschijnt op donderdag 13 augustus 2015 Copyright 2015: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakeljkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever ZPRESS SPORT BV. Ajax Open Dag groot succes Al vroeg wisten de Ajacieden uit het land de weg naar P2 te vinden. Imara Rijkhoff was tijdens de Open Dag de razende reporter van de Ajax Kids Club. Haar filmpje verschijnt op ajaxkidsclub.nl ■- Er liep genoeg jong talent. Uiteraard gekleed in het felle nieuwe uittenue met bijbehoren- Uiteraard kon iedereen even gezellig op de foto met Lucky. de aanvoerdersband. Voor de oudere Ajacieden kwam het ook op precisiewerk aan.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2015 | | pagina 19