'WANNEER MAAK JE DIT NOU MEE? DEZE GRIJNS GAAT NIET MEER VAN MIJN GEZICHT AF' Traditioneel toernooi in de Arena scoort weer goed ajaxlife Voor 180 supporters van Ajax Jonge Schare en Ajax Life ging op Hemelvaartsdag een droom in vervulling: voetballen in de Amster dam Arena. Het jaarlijkse voetbaltoernooi zorgde weer voor grote opwinding, dat is logisch. Want zeg nou eerlijk: wie wil er niet scoren in de Arena? KLlAWff REPORTAGE 21-05-2015 'Op dit veld zijn grote prijzen gepakt' Team Cillessen wint het toernooi bij de doelgroep Ajax Jonge Schare. Stan Krebbers houdt een balletje hoog als warming-up. DOOR SAM PORSKAMP Op de zachte stoeltjes aan de rand van het veld kleden de Ajacieden zich om. De opwinding is groot, want voetballen in de Arena is de droom van iedere voetballer. De sok ken goed opgetrokken, het shirtje in de broek en de veters extra strak. Je moet immers goed voor de dag komen bij je debuut op het heilige gras. Met gespannen koppies wach ten de spelers op de uitleg van de scheidrechters. Voor een van de spelers duurt het allemaal te lang. Met een soe pele beweging springt hij over de reclameborden en gaat met zijn armen over elkaar op het veld staan. "Stan, maak snel even een foto." De twee vrienden Stan Krebbers en Rik Deckers zijn vandaag helemaal uit Limburg gekomen om hun droom te verwezenlijken. "Mijn dag is nu al geslaagd,"zegt Rik. "Wanneer maak je dit nou mee? Deze grijns gaat niet meer van mijn gezicht af." Rik heeft een aanzet gegeven voor de rest van de spelers om het veld te betreden. Waar het in het begin nog allemaal wat onwennig is, volgen steeds meer mensen zijn voor beeld. Ze raken even het gras aan of gaan op de stoel van Frank de Boer zitten. Geef ze eens ongelijk: zo'n kans krijg je bijna nooit. Aanvoerders De Supportersvereniging Ajax orga niseert traditioneel na de laatste thuiswedstrijd het Ajax Jonge Schare en Ajax Life Voetbaltoernooi. De supporters zaten afgelopen seizoen als toeschouwer op de tribune, maar krijgen op deze dag de kans om zelf hun kunsten te tonen. Als de aanvoerders zijn aangewezen en de teams zijn verdeeld, kan het toernooi beginnen. De Arena is voor de gelegenheid in vier veldjes ver deeld. Aan de ene kant spelen de jon gens van Ajax Jonge Schare en aan de andere kant strijden de volwasse nen van Ajax Life om de felbegeerde kampioensschaal. Bram Wolters scoort het eerste doelpunt van het Ajax Jonge Schare Voetbaltoernooi. Met een simpele voetbeweging verschalkt hij de onge lukkige keeper van Team Sinkgra- ven - alle teams hebben de namen van voetballers gekregen. Bram zag de advertentie voor het toernooi op Facebook voorbij komen en wist dat hij er snel bij moest zijn. "Ik ben als supporter dit seizoen vijf keer naar Ajax geweest. Maar als speler is het toch anders. Ik vond het al speciaal om zo dicht op het veld te zitten, maar om hier te voetballen is echt te gek. Dan doe je wel even extra je best." Op het veld naast Bram laat Marc van Estrik zien dat het niet alleen voor de jongere generaties een hoog tepunt in hun voetbalcarrière is. Hij schiet de bal snoeihard langs de kee per en gooit beide armen in de lucht. "Ik heb gescoord in de Arena!" 'Het jeugdige' enthousiasme spat Zelf voetballen in de Arena is inmiddels een traditie voor leden van de Supportersvereniging Ajax. er vanaf. Hij rent naar zijn vrouw: "Heb je me gezien?" Zijn vrouw knikt en legt haar man nog maar een keer vast op haar iPhone. "Op dit veld zijn grote prijzen gepakt. Een hemels gevoel om hier dan zelf te scoren. Ik voel me voor even Johan Cruijff," grapt Marc. Standbeen Darnell Leepel en Ruben Brinkman uit Hoogeveen lijken al helemaal gewend. Nadat Darnell de bal ach ter zijn standbeen in het doel heeft getikt, voert hij samen met Ruben nonchalant een overwinningsdansje op. Met twee armen vooruit gooien ze de heupen los op de beat van Fire ball van Pitbull. Darnell: "Of we ons al helemaal thuis voelen? Nou, ik zou er wel aan kunnen wennen. Dit is fucking vet man. Ik ga af en toe naar een wedstrijd, maar als je hier beneden staat, is het wel even andere koek. De Arena is zo groot." Darnell en Ruben halen de finale net niet, die gaat bij Ajax Jonge Schare tussen Team Cillessen en Team Schöne. Team Cruijff en Team Bergkamp spelen bij de vol wassenen de eindstrijd. De finalis ten staan als ware voetballers in de spelerstunnel te wachten. De aan voerders zwepen het team nog even op en onder luid applaus betreden ze het veld. Een van de spelers, die doet denken aan Frank Demouge, raakt de schaal alvast even aan. Bij Ajax Jonge Schare is de finale al snel beslist, Team Cillessen blijkt veel te sterk. Bij de mannen is de wedstrijd bloedstollend. Uiteindelijk neemt team Bergkamp de penalty's beter. Bij de prijsuitreiking bouwen de winnaars de spanning op. Ze hou den de schaal nog even laag om hem vervolgens met groot enthousiasme aan het publiek te tonen. Zo hoort dat. Jochem Nieuwenhuijs heeft zich samen met zijn vriend Nick Buren inmiddels alweer omgekleed. Voor een hele middag voelde Jochem zich speler van Ajax, maar nu keert hij terug in het normale leven. "Deze ervaring pakken ze me niet meer af. Nick is trouwens voor Heerenveen, beetje jammer. Hij weet nu wel wat het is om in een écht stadion te voet ballen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2015 | | pagina 23