12 11 20 FC Utrecht raakt supporters kwijt 2 3 9 Speelronde 29 Speelronde 30 Wout Weghorst valt dankzij doorzettingsvermogen alsnog op in eredivisie Galgenwaard voor nog geen zeventig procent gevuld ajaxlife VOORBESCHOUWING tC FC Utrecht Clubs in de eredivisie hebben steeds meer moeite hun stadion vol te krijgen. Uitschieter in negatieve zin is FC Utrecht. De bezettingsgraad van Stadion Galgenwaard daalde tot minder dan zeventig procent. 2-0 3-0 6-4 0-0 resultaten zullen daar ongetwijfeld debet aan zijn. Althans, deels. Omlaag Geen uitverkocht huis dus. Het positieve is dat het een nieuw toe schouwersrecord voor dit seizoen zal zijn. Daarmee krabbelt het gemid delde ook weer een beetje op. Heracles 0-3 1-4 2-3 3-3 1-1 Soms moet je het geluk een paar handjes helpen. Als Heraclesspits Wout Weghorst (22) niet over een flinke portie doorzettingsvermogen zou beschikken, was hij voor altijd een grote onbekende gebleven. Slungelig 26-03-2015 Zaterdag 4 april 18.30 uur PEC Zwolle - Willem II 18.30 uur Vitesse - FC Groningen 19.45 uur sc Heerenveen - NAC Breda 20.45 uur FC Dordrecht - Heracles Almelo 20.45 uur FC Twente - PSV Zondag 5 april 12.30 uur AZ - Feyenoord 12.30 uur FC Utrecht - Ajax 14.30 uur Excelsior - ADO Den Haag 16.45 uur SC Cambuur - Go Ahead Eagles Vrijdag 10 april 20.00 uur PSV - PEC Zwolle Zaterdag 11 april 18.30 uur Excelsior - Vitesse 19.45 uur NAC Breda - FC Dordrecht 19.45 uur sc Heerenveen - AZ 20.45 uur Heracles Almelo - Ajax Zondag 12 april 12.30 uur Willem II - Feyenoord 14.30 uur FC Groningen - SC Cambuur 14.30 uur Go Ahead Eagles - FC Twente 16.45 uur ADO Den Haag - FC Utrecht Lege plekken in Stadion Galgenwaard zijn geen uitzondering meer. Zondag 5 april, 12.30 uur Stadion Galgenwaard, Utrecht Winst Ajax Historie totaal (eredivisie): Winst Gelijk FC Utrecht Laatste vijf keer FC Utrecht - Ajax 06 dec 2009 23 jan 06 nov 23 dec 2011 2011 2012 02 feb 2014 DOOR KEVIN VAN NUNEN FC Utrecht staat al jaren in de onder ste regionen als het om bezoekcijfers gaat. De capaciteit van de Galgen waard bedraagt zo'n 24.000 stoe len, maar uitverkocht is het stadion zelden. Slechts Vitesse scoort nog slechter, met gemiddeld ongeveer een halfvolle Gelredome. De bezettingsgraad wordt berekend op basis van het aantal verkochte seizoenkaarten plus losse kaart verkoop, gedeeld door de stadion capaciteit. FC Utrecht raakte ten opzichte van vijf seizoenen geleden achttien procent van zijn toeschou wers kwijt. De magere sportieve Emotionele laatbloeier Algemeen directeur Wilco van Schaik denkt echter dat er meer aan de hand is. "Het product voetbal is niet meer hetzelfde als vroeger. Het spelletje blijft het belangrijkste, maar we moeten meer stadionbele ving en sfeer bieden," zei Van Schaik eerder dit jaar in het Algemeen Dag blad. Over de invulling is vooralsnog niets bekend. "Het is niet zo dat er al hele plannen klaarliggen," laat Utrechtwoordvoerder Martin Ver steeg weten. "Er wordt nagedacht, gefilosofeerd, over de toekomst. Maar het is te voorbarig om hier nu al inhoudelijk op in te gaan." Op de Facebookpagina van de Bunnik-side, de fanatiekere aan hang van FC Utrecht, werd in een reactie al gekscherend gesproken over 'een wedstrijd van drie uur met reclameblokken tussendoor, lurkend aan een emmer cola en popcorn'. Er worden wel al speciale acties geor ganiseerd voor jonge fans. Amateur clubs uit de provincie krijgen uitno digingen om wedstrijden te bezoeken en de prijs van kaartjes ging omlaag. Zelfs voor wedstrijden tegen AZ en FC Twente. Het lijkt enigszins te werken. Vorig seizoen trok de thuis wedstrijd tegen AZ 14.500 toeschou wers, drie weken terug waren meer dan 18.000 fans aanwezig. De vraag is of het - net als enkele jaren geleden - lukt alle beschik bare kaarten voor FC Utrecht - Ajax aan de man te brengen. "We mogen tegen Ajax slechts een kaart per clubcard verkopen. Zulke restricties maken het moeilijker om het stadion vol te krijgen," legt Versteeg uit. "We verwachten zo'n twintigduizend kaarten te verkopen." Zaterdag 11 april, 20.45 uur Polman Stadion, Almelo Historie totaal (eredivisie): Winst Gelijk Winst Heracles Ajax Laatste vijf keer Heracles - Ajax 30 aug 30 nov 10 sep 20 okt 27 apr 2009 2010 2011 2012 2014 DOOR KEVIN VAN NUNEN hun vertrek afgestemd op mijn wedstrijd tegen Ajax, zodat ze die konden meepakken. Alles viel die avond samen. Het was een overwinning op mezelf, op ieder een die me vroeger voor gek ver klaarde. Alle investeringen brach ten me een doelpunt in de Arena. Maar we verloren wel. Ik heb nog steeds een schijthekel aan verlie zen." "Je bent amateur man, kom op." Wout Weghorst kreeg de opmer king geregeld in de kroeg toe gebeten. Maar de biertjes sloeg de voetballer telkens af. En de zon zag hij ook nooit opkomen. "Die drive had ik toen al," vertelt Weghorst over de tijd dat-ie zijn doelpunten maakte namens ama teurclubs RKSV NEO en Deto Twenter and. Zonder mijn instelling had ik nooit de eredivisie gehaald, maar het is zaak mijn emoties als voordeel te blijven gebruiken." Ajaxsupporters kennen Weghorst vooral als de spits met de tranen in zijn ogen, nadat hij in Amsterdam vlak voor tijd de 2-1 had gemaakt. Zijn emo tie had weinig met de tref fer zelf te maken, al was het wel zijn eerste voor Heracles. "Mijn ouders en drie broers zaten op de tribune. Een dag later begonnen twee broers aan een wereldreis van negen maanden. Ze hadden Het was het waard. Via FC Emmen kwam de student journalistiek terecht bij Heracles Almelo. Zeven goals maakte hij tot nu toe dit sei zoen. "Maar na de winterstop scoorde ik pas twee keer," luidt zijn zelfkritische toevoeging. "Als ik in de zomer terugkijk, ben ik met zeven doelpunten niet onte vreden. Maar eigenlijk wil ik nu meer dan dat." Het is dit seizoen snel gegaan met Weghorst. Hij is populair in Almelo, en is met zijn 1.97 meter lange lichaam toch een opmerkelijke verschijning in de spits. "Ik zat tot mijn acht tiende nooit in het kracht honk, vandaar dat ik een beetje slungelig oog," zegt hij. Toch knokte hij zich van de amateurs naar het prof voetbal. Zijn 'absolute wil' zit Weghorst soms ook in de weg. Hij pakte dit seizoen al vijf gele kaarten. Dat is te veel voor een spits. "Scheidsrechters letten op me, maar dat is mijn eigen schuld.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2015 | | pagina 5