Walsend imaasr Ga naar ajaxlife.nl/nieuwsbrief en meld je aan Kluivert ontsnapt in Split aan zware enkelblessure ajaxlife pese avontuur. Aanslag Het is twintig jaar gele den dat Ajax onder lei ding van Louis van Gaal aan een gouden Cham pions Leaguecampagne begon. In deze rubriek blikken we terug op het succesvolle seizoen 1994/1995. In deel 13: de hervatting van het Euro- 4 HISTORIE 19-02-2015 twee gedachten DOOR SANDER ZELDENRIJK Patrick Kluivert speelt de wedstrijd overigens niet uit. De Amsterdamse tiener weet ternauwernood te ontko men aan een absurde aanslag op zijn enkels door de dolgedraaide Kroaat Damir Vuica. De Ajacied raakt wel geblesseerd aan zijn enkel en zal een paar duels missen. Daarmee boft de spits, want met iets meer pech had zijn verdere seizoen er na de onbe strafte aanslag heel anders uit kun nen zien. Ajax bereidt zich, na een pijn lijke doordeweekse bekeruitschake ling tegen Feyenoord, in Egmond voor op de return. Vol vertrouwen. Iedereen verwacht dat Ajax het Kroatische varkentje wel even wast. Tegelijkertijd is de uitgangspositie gevaarlijk. Wat als Hajduk via een counter toch op 0-1 komt en daarna de boel dichtgooit? De wedstrijd wordt gefloten door de onbekende Roemeen Ion Craciunescu. Hij zal later ook de finale leiden. De in vorm zijnde Kanu is ook tot zijn eigen vreugde weer beschik baar en hij breekt als spits uiteinde lijk de ban, vlak voor rust. De Nigeri- aan duikt voor zijn tegenstander bij de eerste paal en kopt Ajax naar de 1-0. Eindelijk is de hechte Hajduk- defensie gebroken. Als Frank de Boer in de slotminuut voor de thee de 2-0 binnenkopt, heerst er totale euforie en weet iedereen het zeker: dit gaat niet meer fout. Ajax wint via een tweede treffer van De Boer met 3-0 en gaat naar de halve finales. Later, vooruitblikkend op de finale in Wenen, blikt Hajduk Split- trainer Ivan Katalic terug op de confrontaties met Ajax. Hij spreekt lovende woorden. "We beletten Ajax te scoren voor onze eigen toe- Frank Rijkaard heerst in de lucht tegen Hajduk. Ajax geeft niets weg, maar komt zelf ook niet tot scoren. schouwers, en wij beschouwden dit als een morele overwinning. Zij waren zoveel beter, vooral in de terugwedstrijd, dat ik ervan over- tuigd was dat we niet alleen tegen een vroegere Europees kampioen hadden gespeeld, maar ook tegen de toekomstige Europees kampioen." Hinken op De tweede seizoenshelft is zeven duels onderweg als Ajax de Europese campagne vervolgt in de kwartfina les tegen Hajduk Split. Een bekende ploeg, want een seizoen eerder speel den beide clubs tegen elkaar in de eerste ronde van het Europacuptoer nooi voor bekerwinnaars. Ajax ver loor uit onverwachts met 1-0 en den derde thuis met 6-0 over de Kroaten heen. In dat duel scoorde Jari Litma- nen zijn eerste Europese treffer. Ajax speelt op 1 maart 1995 eerst uit in de Kroatische haven stad. Ronald de Boer ontbreekt met een blessure en Nwankwo Kanu is, tegen zijn zin, op pad met de Olym pische ploeg van Nigeria. Daardoor is er voor Clarence Seedorf een plek op het middenveld en staat Patrick Kluivert in de spits. Ajax blijft in het uitverkochte Poljud Stadion eenvoudig over eind. Hajduk wil niet en Ajax pro beert het, maar mist overtuiging. Daardoor eindigt het duel zoals het begon: 0-0. Louis van Gaal meldt de meegereisde pers na afloop dat hij twijfels in het veld zag. "Ik ging er, toen de stand lang gelijk bleef, van uit dat wij aan het einde van de wed strijd alsnog zouden toeslaan. Ik had ze verteld dat Hajduk dan kracht te kort zou komen. Nu had ik het gevoel dat mijn spelers in de laatste twintig minuten op twee gedachten hinkten. Ze kozen voor het vasthouden van de nul in plaats van op jacht te gaan naar die voorsprong." '""rtKsvttëfl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2015 | | pagina 4