16 JA! NEE JA! NEE JA NEE! AJAXLIFE POLL OPINIE 19-02-2015 ajaxlife Welke rol zie jij voor Daley Sinkgraven? Yin en Yang: het Ajax van 1966 met talent als Cruijff en Keizer, en ervaren rotten als Vasovic, Bals en Nuninga. Beste Johan, Je bent nogal moeilijk bereikbaar. Soms hoor ik, het lijkt mij sterk, dat je niet eens een mobiele telefoon hebt. Vandaar deze open brief over Yin Yang. Je zult vast over hen gehoord hebben en weten dat het geen Chinese of Zuid-Koreaanse voetbaltalenten zijn. Over dit duo zo meer. Ik had eens de mazzel jou te spreken voor Ajax Life, zo'n tien jaar geleden. Bob Haarms had geholpen met de afspraak. Wat ook hielp: we hadden het kort over jouw founda tion. En over Ajax. Ik luisterde en Bob luisterde mee. Als jij over Ajax of voetbal spreekt, lijkt alles mogelijk. Dingen lijken simpel, de oplossing logisch. En ik, sterveling die als blije amateur niet verder kwam dan de onderbond, kon het begrijpen. Maar nu snap ik iets niet. In De Telegraaf zeg je dat Ajax genoeg ervaring heeft. Je noemt Lasse Schöne, Kolbeinn Sigthórs- son, Nicolai Boilesen en Niklas Moisander. En Davy Klaassen, ook al is hij nog jong. De Scandinavische ervaring kun je met de beste wil van de wereld geen leiderschap toedich ten. Het zijn aardige jongens, maar geen leiders door ervaring. Klaassen is, vind ik, te vaak te geforceerd bezig met zijn medespelers. Daar lijdt zijn eigen spel onder. Over vier jaar kan hij wellicht een leider zijn. Eigen jeugd heilig verklaren klinkt leuk. Iets heilig verklaren is echter niet zaligmakend. Dat blijkt al een tijdje. Frank de Boer haalt het maximale uit de dartele jongelingen in zijn selectie, maar Ajax is kwetsbaar. De club heeft zwaar behoefte aan Yin én Yang, de tegengestelde krachten waarvan het hele universum door drongen is. Die gelden voor Ajax, voor de schrijver dezes, en ook voor jou. Daar helpt geen schijnbewe ging tegen. Bij jong hoort onvermijdelijk oud. Of beter: bij jeugdigheid hoort routine. Yin én Yang. Jouw trainer Rinus Michels begreep dat. Midden jaren zes tig ontbrak Yan (of Ying). Daarom werd Gert Bals gehaald van PSV en de goal ging op slot. Aanvaller Klaas Nuninga, de wijze uit het noorden, werd belangrijk gemaakt. Joegoslaaf Velibor Vasovic kwam en werd een bijna onaantastbare aanvoerder. Die Ajacieden hielpen jouw ster nog meer te schitteren. Toeval? Nee. Het was Yin én Yang. Ajax heeft nu - meer dan ooit - juist daar behoefte aan. Erol Erdogan Hij heeft zijn eerste drie wedstrijden als Ajacied er al opzitten: Daley Sinkgra- ven. De linkshalf moet nog wennen aan zijn nieuwe club, een nieuw systeem en nieuwe teamgenoten. Dat hij na een weekje training meteen in het diepe werd gegooid door Frank de Boer, had den de bezoekers van ajaxlife.nl wel verwacht. Aantal stemmen: 1119 Direct in de basis en Ajax op sleeptouw nemen Het boeit me allemaal even helemaal niks Invalbeurtje tegen AZ als de stand het toelaat Pad-Zivkovic: eerst wennen bij Jong Ajax Bij vlagen was al goed zichtbaar dat Sinkgraven een technische voetballer is met een goed inzicht. Dat de pas negen tienjarige middenvelder zich nog niet wist te onderscheiden in een elftal dat niet lekker draait, vinden we niet meer dan logisch. De Boer kennende geeft hij het talent vertrouwen en de tijd. Grote vraag alleen is hoe Lucas Andersen hier mee omgaat. Hij werd de schlemiel van Go Ahead Eagles, na een prima wedstrijd. Niet Mickey van der Hart nekte zijn ploeg tegen Ajax, dat deed een polletje. De door Ajax verhuurde keeper stond na afloop alle pers keurig te woord, ondanks dat hij baalde. Het is een leermoment waar hij ongetwijfeld goed uit komt, en waar Ajax in de toekomst nog meer aan heeft. Er heerste verslagenheid toen het supportershome afbrandde. Door de handen ineen te slaan stond er voor Ajax - AZ alweer een tijdelijk home op bijna dezelfde plek. Het mooiste nieuws was nog wel dat er alsnog wat memorabilia van Bob Haarms de brand hebben overleefd. De Goede Beul blijft onverwoestbaar. De Premier League heeft de hoofdprijs weten te vangen bij de verkoop van de tv-rechten. Vanaf 2016 krijgen de slechtste ploegen alleen al honderd miljoen aan inkomsten, evenveel als de omzet van Ajax. Salarissen zullen alleen maar omhoog gaan. En dus wordt bij Ajax clubliefde nog belangrijker, alsmede het perspectief op prijzen. Ook met 116 miljoen op de bank. i;

Ajax Life (vanaf 1994) | 2015 | | pagina 16