Panelleden hebben voorkeur voor printeditie van Ajax Life WIE DEDEN MEE? ajaxlife is nog steeds op de goede weg. Ajax Life wordt goed gelezen, de inhoud is populair en het wordt gezien als iets Ajacieden zijn nooit tevreden en alles is voor verbetering vat baar. Die eis stellen we aan het voetbal en vertalen we ook naar Ajax Life. Om de koers van onze krant te bepalen, organi seerden wij drie dis cussieavonden met betrokken leden. SUPPORTERSVERENIGING AJAX -| K 19-02-2015 19 'Blijf met je handen I van mijn krantje af9 nooit een vervan ging wor den van de krant," zegt een geïnter viewde. "Het is - denk ik - wel de toekomst, maar nu nog niet," vult een ander aan. Een derde is radicaler en zegt: "Blijf met je handen van mijn krantje af." Op de vraag of Ajax Life als een glossy zou moeten verschijnen, zijn de meningen verdeeld. Vooral de jongere panelleden lijken wel gevoe lig voor een glossy. De genoemde voordelen (mooie fotografie, meer artikelen en een betere uitstra ling) wegen echter niet op tegen de nadelen (lage verschijningsfrequen tie, te dik, niet onderscheidend, duurder). "Dan heb ik het idee dat ik de VI lees," zegt de een. "In het krantje staat al alles wat ik wil lezen," is een andere opmerking bij deze variant. Bijschaven Het belangrijkste advies van de meerderheid luidt: behoud het huidige format van de krant, maar gebruik de uitkomsten van dit onder zoek om bij te schaven. 'Het krantje' DOOR SANDER ZELDENRIJK Wat is de juiste vorm, frequentie en mix van Ajax LifeWat willen leden van de Supportersvereniging Ajax lezen? Wat missen ze? Op welke manier kunnen leden meer betrok ken worden bij Ajax Life en hoe verhoudt de krant zich met onze uitingen online? We hadden genoeg vragen, en kregen duidelijke ant woorden tijdens drie kwalitatieve discussierondes met 22 leden. De panelleden die zich hadden opgegeven en waren geselecteerd, kregen drie toekomstscenario's voor gelegd: Ajax Life als online maga zine, als glossy en als de krant die het nu is, een printeditie die om de twee weken verschijnt. Een online magazine van Ajax Life leidt bij de panelleden tot het minste enthousiasme. De meeste leden twijfelen over de toegevoegde waarde en de frequentie van gebruik. Filmpjes zien ze liever op ajaxlife.nl verschijnen of zelfs via een vermelde URL in de huidige krant. "Ik merk gewoon dat ik het ook wel eens lek ker vind om dingen niet achter een beeldscherm te hebben. Het mag speciaals. Het is een voordeel van het lidmaatschap en biedt unieke, goede content. Er zijn dan ook geen speci fieke onderdelen die geschrapt moe ten worden. "Het is goed dat ze er ook kritische dingen in durven zetten." Vrijwel alle onderdelen van de krant worden goed gelezen. De car toons van Joep Bertrams scoren hoog, net als spelersinterviews, sta tistieken en de afwisseling tussen verleden, heden en toekomst. De meerderheid van de panelleden leest het blad zodra het op donderdag op de mat valt. De minder fanatieke getrouwen geven het op hun beurt weer door aan vrienden of fami lie. Ajax Life is voor sommigen ook een verzamelobject. "Het zijn dingen die je gewoon niet wegdoet. Ik zal er misschien nooit meer in kijken, maar ik kan het niet over mijn hart verkrij gen ze weg te gooien." Fraaie veren voor de redactiekont, maar gelukkig zijn er ook genoeg aanbevelingen met betrekking tot de redactionele inhoud. "Er mag wel wat meer vrouwenvoetbal in," reageren enkele panelleden. "Misschien kan er wat vaker een kijkje achter de scher men bij echte clubmensen worden genomen," adviseert een ander. En: "Benadruk de meerwaarde van het krantje ook naar nieuwe leden. Het is een extra reden om lid te worden." Enkele panelleden geven aan vaker betrokken te willen worden bij panel discussies. In totaal hebben 22 leden deelge nomen aan de drie paneldiscussies. Het was een divers gezelschap, met mannen en vrouwen, van tieners tot zestigers, fanatieke en minder fanatieke leden van het eerste en laatste uur, en Ajacieden uit de re gio Amsterdam, maar ook van ver daarbuiten. Was het onderzoek representa- tief? Nee, maar wat ons betreft wel richtinggevend voor de toekomst van deze krant. De Supportersver eniging Ajax is blij met alle inbreng. Zodra er nieuwe ontwikkelingen te melden zijn, zullen we daar in deze krant en op ajaxlife.nl op terug komen. Heb je zelf een leuke sug gestie of verbeterpunt? Mail ons (redactie@ajaxlife.nl) dan gerust. Ajax Life veranderde al meerdere keren van uiterlijk. De leden zijn te spreken over de huidige krant.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2015 | | pagina 15