V. Mgm&mgf imiiiMiBifiWtf Zakaria el Azzouzi kiest bewust voor Ajax .V J ajaxlife Zakaria el Azzouzi kon al naar het buitenland voordat hij zijn allereerste Ajaxcontract gete kend had. De aanvaller heeft voorlopig maar een missie: slagen in Ajax 1. Daarom tekende hij tot 2020. --- i i 4 DE TOEKOMST «f 29-01-2015 'Scoren geeit een kick' DOOR SANDER ZELDENRIJK Het eerste woord dat bij Zakaria el Azzouzi opkomt als de transfer van de vijftienjarige Martin 0degaard naar Real Madrid ter sprake komt? Bizar. "Zijn leeftijd, salaris, dicht tegen het eerste elftal van Real Madrid aan zitten, alles bij elkaar is het tamelijk bizar. Ik heb wel beelden van hem gezien. Als speler zijn we niet te vergelijken. Hij is een dribbelaar, achter de spits, een '10', zoals Messi," zegt de spits van Ajax A1. bij AZ, maar wachtte natuurlijk op Ajax. In een voor mij allesbeslis- sende testwedstrijd tegen Spij- kenisse wonnen we met 5-3 en maakte ik er drie. Toen liep ik wel met een lekker gevoel de kantine in." De aan valler \N begon in de C2, met onder andere Jairo Riedewald. Daarna had hij het zwaar in de B1. De aanvaller stond een half jaar langs de lijn met een gescheurde enkelband. Eenmaal fit mocht hij niet op zijn gewenste spitspositie spelen. "Dat zat me dwars, maar ik gaf niet op. Ook niet in de A2, waar ik óók weinig in de spits stond. Spelen op een andere positie is goed voor je ontwikkeling, maar ik heb altijd en overal veel gescoord. Dat geeft me een kick en dat wil ik blijven doen. Als ik dan op een plek sta waar ik minder kansen krijg, doet het pijn als ik minder Zelf kon hij ook naar het buiten land voor hij zijn eerste Ajaxcon tract zou hebben getekend. Liver pool had concrete interesse. El Azzouzi tekende echter een vijfja rige verbintenis bij Ajax. "Slagen bij Ajax is mijn droom. Ik woon in Osdorp. Daar speelde ik met mijn broer en vrienden op een pleintje omringd door flats. Ik maakte overuren in mijn eigen stadion. Thuis keek ik wei nig voetbal. Alles gebeurde gewoon op straat. Daar leefde ik voor het voetbal." De geboren Rotter dammer wilde vroeger zo graag bij Ajax voetbal len, dat hij ook naast het pleintje creatief werd. Tot vermaak van zijn vriendjes. "Thuis kregen we eens post van Lucky Ajax, voor de buurman. Hij is niet bekend hoor. Ik was een jaar of acht. Wat ik deed? Ik maakte de brief open, kraste zijn naam door, liep naar mijn vrienden buiten en zei: 'Hé boys! Ik mag naar Ajax'. Ze had den snel door dat het bull shit was, maar het geeft wel aan hoe graag ik naar Ajax wilde." Spitspositie Hij is met voetbaltalent gebo ren, zegt El Azzouzi zelf na een korte denkpauze. Via OSC, Blauw-Wit en DWS belandde hij op zijn dertiende in de kweekvijver van de landskam pioen. "Ik was aangenomen scoor. seizoen in Ajax A1, begon hij op de vleugel. De laatste drie maanden is hij spits en scoort de Osdorper er lustig op los. En niet alleen in de competi tie. In de prestigieuze Uefa Youth League is hij, met zes treffers en twee assists in 162 minuten, zeer efficiënt. Alleen Chelsea-aanvaller Dominic Solanke moet hij boven zich dulden, met zeven treffers en drie assists, in 405 minuten. "Ik kijk alleen naar mezelf. Staat hij boven me? Dan moet-ie uitkijken hoor," grapt de aanvaller. Trots De Ajacied heeft moeite om zich zelf als speler te omschrijven. Na enig aandringen volgt er een voorzichtige opsomming. "Ik ben een spits die oog heeft voor zijn medespelers. Meneer Jonk heeft me wel eens gezegd dat ik gogme heb. Ik doe veel op inzicht," zegt hij bescheiden. Zelfkritisch is hij gelukkig ook. "Ik moet fysiek ster ker worden, meer trainen op mijn linkerbeen en koppen." Met de doorbraak van Anwar el Ghazi groeit de populariteit van Ajax binnen de Marokkaanse gemeenschap in Amsterdam, erkent El Azzouzi. "Iedere Marok kaan is trots als er een landgenoot in het eerste speelt. Nu willen ze alleen maar meer. 'Appie' Nouri, Aschraf el Mahdioui en ik moe ten de volgende worden. Ik richt me op de A1, maar zal wekelijks horen wie waar gaat spelen. Ik hou rekening met speelminu ten in Jong Ajax, maar hoop zo snel mogelijk in het eerste te komen." Zijn grote voorbeeld is Cristiano Ronaldo. Niet alleen voetbaltechnisch, maar ook op fysiek en mentaal vlak. "Als ik zie hoe hij elke dag met zijn sport bezig is. Hij wil nog steeds elke dag de beste zijn, ook al is hij drie keer uitgeroe pen tot beste speler ter wereld." Zodra het over mentaliteit gaat, maakt El Azzouzi zelf al een bruggetje. Waarom slaagden tot op heden zo weinig Marokkanen bij Ajax? Is het echt zo dat de mentaliteit van Marokkaanse jon gens niet aansluit bij de harde leerschool op De Toekomst? Onzin, vindt El Azzouzi. "Het ligt gewoon aan de speler zelf. Meer moet je er niet bij halen. Als jij gewoon heel graag wilt en je gedraagt je goed en doet elke dag hard je best, moet het goed komen. Dan maakt het niet uit waar je vandaan komt." V,. *3' - 'V' .v.*- v, - 1 V **-. V:

Ajax Life (vanaf 1994) | 2015 | | pagina 7