Klaas-Jan Huntelaar laat toekomst geheel open Klaas-Jan Huntelaar (31) verlengde onlangs zijn contract bij Schalke04. Of hij ooitterugkeert bij Ajax weet hij nog niet. De verbondenheid is er nog, de gelegenheid voorlopig niet. ajaxlife INTERVIEW -| W 15-01-2015 JL Klaas-Jan Huntelaar speelde met geen enkele huidige Ajacied samen in zijn eigen Ajaxperiode. 'Altijd gek geweest op Ajax' DOOR MIKE VAN DA MME Klaas-Jan Huntelaar nam in Qatar alle tijd voor Ajax Life en de overige Nederlandse pers. Gelegenheid Veel voetballers zeggen dat ze ooit een keer willen terugkeren bij een club waar ze successen vierden. Zel den komt het echt tot een hernieuwd huwelijk. Voor Ajax zijn oudgedien den vaak te duur, of spelers wach ten zo lang met een terugkeer dat ze niet meer interessant zijn. De herfst van hun carrière is langzaam een winter aan het worden. Klaas-Jan Huntelaar is 31 jaar, en zit daarmee nog niet in de herfst van zijn carrière. Onlangs tekende hij een vernieuwd contract bij Schalke 04, dat hem tot 2017 bindt aan de Duitse club. Een snelle gele genheid om terug te keren naar de Amsterdam Arena, waar hij van januari 2006 tot januari 2009 menig treffer scoorde, zit er dus niet in. Ajax maakte enkele maanden geleden echter wel gebruik van de gelegenheid - Huntelaar had nog niet bijgetekend, zijn contract zou aankomende zomer aflopen - om de spits te polsen. In gesprek met een afvaardiging van de Nederlandse pers in Qatar, waaronder Ajax Life vertelt de spits dat zijn zaakwaarne mer Arnold Oosterveer door Ajax is benaderd. "Ajax heeft wel een keer geïnformeerd bij Arnold. Bel len mag altijd natuurlijk. Op dit moment wil ik graag nog in het bui tenland spelen. Over een paar jaar zien we wel verder. Je kunt niet alles plannen in het voetbal." Huntelaar wil niet weg bij Schalke 04, de club waar hij al sinds 2010 speelt. Hij kan gewoon in Nederland blijven wonen en voetbalt op hoog niveau. Daarnaast heeft de club uit Gelsenkirchen een fanatieke achterban. "Ik vind de Bundesliga ook een fantastische competitie. Iedereen kan van elkaar winnen, er zijn geen ervaren spelers. Dat Ajax hem heeft gepolst voor een terugkeer, heeft vast ook daar mee te maken. De Amsterdamse selectie kan wel een ervaren kracht gebruiken, een speler die de jonkies op sleeptouw neemt. Die spelers zijn moeilijk te vinden, stelde Frank de Boer nog tijdens zijn perspraatje in Doha. Maar is Huntelaar een leiders type? Als hem wordt gevraagd of zijn rol bij Schalke 04 is veranderd door de aanwas uit de eigen jeugd, zegt hij met een knipoog dat er nu beter naar hem wordt geluisterd. "Dat is een grapje hoor. Het voelt voor mij niet zo dat mijn rol is veranderd. Ik voel me ook niet echt ouder, dat valt zelfs mee als ik in de spiegel kijk." Bij Oranje speelt hij ook steeds meer met talenten die vijf tot tien jaar jonger zijn. Zoals Veltman en Klaassen. Hij merkt wel een ver schil, maar zegt dat dit niet over dreven moet worden. Maar zijn die andere jongens volwassen voor hun leeftijd of blijft hij zelf jong van geest? "Misschien blijf ik wel jong van geest," grapt hij. Huntelaar heeft ook nog geen trainersambities, vindt het ook zonde van zijn tijd om daar nu al over na te denken. Hij kan zeker nog een paar jaar mee als actief voetbal ler, en kent ook geen verleden als blessuregevoelige speler. "Ik ben gelukkig altijd fit geweest, op een knieoperatie na." De spits erkent dat een jonge ploeg als Ajax ervaren krachten nodig heeft om een keer te over winteren in de Champions League, maar stelt eveneens dat het niveau van de gehele eredivisie omhoog moet om aansluiting te vinden met de top van Europa. Juist daarom zou het mooi zijn als spelers terugkeren als ze nog echt van toegevoegde waarde zijn. Huntelaar knikt beves tigend. Maar ziet hij daarin geen taak voor zichzelf weggelegd? "Ik zie dat niet echt als een taak voor mij. Maar wie weet wat er nog gebeurt." gemakkelijke wedstrijden. Het is wel jammer dat Bayern München acht of negen van de tien keer kampi oen wordt, ze zijn Financieel opper machtig. Maar dat betekent ook dat ze een of twee keer niet de titel pak ken, dan moeten wij toeslaan. Dat is een mooie uitdaging." Verbondenheid In de voetballerij moet de liefde ook gewoon van twee kanten komen. Een club kan een speler graag wil len terughalen, maar als deze niet wil, houdt het snel op. Zoals nu dus het geval is met Huntelaar. Wat hij over een paar jaar gaat doen, ziet hij nog wel. Hij wil niet te ver vooruitplannen. Maar hoe sterk is zijn liefde voor het rood-wit nog? "Ajax is altijd een club geweest waar ik gek op was," stelt hij. "Als jonge jongen wilde ik daar al graag spelen. Dat gevoel was minder toen ik eenmaal bij PSV speelde, maar ik vond het alsnog super dat ik via SC Heerenveen bij Ajax terechtkwam." Met de voorliefde zit het wel goed. Een directe verbondenheid voelt hij echter niet meer. De oefen wedstrijd tegen de Amsterdam mers, tijdens het trainingskamp in Qatar, voelde minder bijzonder aan dan zijn eerste wedstrijd met Ajax tegen SC Heerenveen bijvoorbeeld, na de winterstop in het seizoen 2005/2006. "Destijds speelde ik tegen jongens met wie ik dat seizoen nog had gespeeld. Dat was toch anders. Ik ken nog wel wat mensen bij Ajax, maar met de huidige spelers heb ik nooit samengespeeld. Alleen met vier jongens (Jasper Cillessen, Ricardo van Rhijn, Joël Veltman en Davy Klaassen, red.) bij Oranje. Ik ken alleen wat mensen van de tech nische staf en kantoor nog." De Achterhoeker volgt Ajax nog wel en begint spontaan spelers van de Al op te noemen die hem zijn opgevallen in de Youth League wedstrijd tegen FC Barcelona. "Die rechtsback (Terry Lartey Sanniez, red.) vond ik goed, Nouri, Van de Beek, vleugelaanvallers Cerny en Muric, en die spits, El Azzouzi ja." Taakomschrijving; Ook bij Schalke 04 wordt flink ver jongd. Ongeveer vijftig procent van de spelers die trainer Roberto Di Matteo heeft meegenomen naar Qatar is tussen de 17 en 21 jaar, stelt Huntelaar. De oud-Ajacied is met zijn 31 jaar een van de oudste en meest

Ajax Life (vanaf 1994) | 2015 | | pagina 17