ajaxlife INTERVIEW -| -| 15-01-2015 X X Wat maakt van jou een goede controleur? "Ik heb een goed inzicht, weet wat te doen met de bal als ik deze krijg. Dat ik echt het middelpunt van het elftal ben, vind ik mooi. Het prik kelt mijn hersens. Op 'zes' spelen is te vergelijken met het door de stad lopen op Koningsdag: er gebeurt van alles om je heen. Mensen kun nen tegen je aan lopen, je moet heel alert zijn. Door een verlaten straat lopen, is geen uitdaging. Ik houd ook niet van stilte, zoals hier op straat in Qatar. Geef mij de drukte maar." Wat moet je nog echt verbete ren? "Ik moet nog veel leren. Ik mag de bal niet verliezen, want dat bete kent problemen. Maar de trainer wil dat ik met risico speel. Dat doe ik soms. Ik moet wel de momen ten herkennen dat het kan, en niet alleen maar risico nemen omdat de trainer dat zegt." Praten Serero mag zich met zijn 24 jaar en bijna 150 wedstrijden in Ajax 1 een van de ervaren spelers in het team noemen. Toch wordt de Zuid Afrikaan zelden tot niet genoemd als het om leiderschap in het team gaat. Hij geeft ook eerlijk toe dat hij tijdens de groepsgesprekken in Qatar niet het voortouw nam. "We hebben over veel dingen gesproken, ook over de nederlaag tegen Vitesse. Niemand was daar blij mee. Dat mag niet meer gebeu ren. Wat ik zei? Niet veel. Ik praat niet zoveel. Ik luister veel. Ik leer meer als ik luister." Wat heb je dan gehoord? "We moeten eerlijk tegen elkaar zijn en elkaar motiveren echt alles te geven. Sommige wedstrijden loopt het niet zoals we willen, dan moeten we er allemaal een schepje bovenop doen. We wil len allemaal hetzelfde: kam pioen worden. Weer. Prijzen winnen werkt toch een beetje verslavend, haha." Maar vind je niet dat je meer moet praten gezien je ervaring? "Sommige mensen zijn niet geboren om veel te praten, het moet ook wel in je persoonlijk heid zitten. Spelers als Davy Klaassen, Niklas Moisander en Nicolai Boilesen pra ten gemakkelijker, voe len zich er prettiger bij. Ik doe het soms, als ik vind dat het echt moet. Dat is dan vaak in het veld. Ik sta ook op een positie dat ik spelers goed kan coa chen. Vooral de midden velders voor me. Dat kan nog beter. Ik moet het ook gewoon doen." De samenwerking met Davy Klaassen en Lucas Andersen lijkt anders al goed te verlopen. "Dat klopt. We voelen elkaar goed aan. Het scheelt ook wel, denk ik, dat ik zelf ook een tijd als aanval lende middenvelder heb gespeeld. Ik weet dus heel goed hoe zij moe ten spelen en hoe ze de bal aange speeld willen krijgen." Hoe zit het eigenlijk met je eigen ambities? Denk je al aan een leven na Ajax? "Daar denk ik echt nog niet over na. Ik heb onlangs mijn contract verlengd tot 2017. Veel jongens tekenen bij, dat is mooi. We wil len echt met elkaar iets neer gaan zetten de komende jaren. Maar je weet ook dat iemand zijn persoon lijke ambities alsnog kunnen veran deren. In mijn hoofd zit momenteel alleen het kampioenschap. Ik wil weer kampioen worden. Of ik uit eindelijk naar een grote club wil? Ik vind Ajax ook een grote club. De eerste twee jaar waren lastig voor mij, maar sinds ik veel speel, voel ik me meer betrokken bij de club. Ik ben ook echt onderdeel van het team. Ajax voelt nu echt als een thuis."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2015 | | pagina 11