Lauren Delleman in meerdere opzichten toptalent AJAX ZATERDAG GAAT VOOR BONUSPUNTEN Lauren Delleman (19) is een multi-talent. Afgelopen zomer werd ze bekroond als Euro pees kampioene met Oranje onder negentien én als beste eerstejaars student aan de rech tenfaculteit aan de VU. Een monoloog over keuzes, contracten en kampioenschappen. ajaxlife DE TOEKOMST JTf 30-10-2014 t Tk hou niet zo van opscheppen' Ajax Zaterdag 1 pres teert boven verwach ting in de Topklasse en ontvangt aanstaande zaterdag de tegenval lende titelkandidaat IJs- selmeervogels. Hoofd trainer Bart Logchies is trots op zijn jongens. "Het gaat op zich prima," aldus Logchies. "We staan tiende en daar mogen we best trots op zijn. Maar we moeten honger houden. Het zou mooi zün als we dit seizoen bij de eerste negen eindigen, zodat we ons recht streeks plaatsen voor het KNVB- bekertoernooi." De Amsterdammers leden af gelopen weekeinde tegen titel kandidaat Kozakken Boys een 2-0-nederlaag. "Zij waren weer van een hoger niveau. We had den daardoor in de eerste helft moeite met onze verdedigende organisatie en liepen achter de feiten aan. Het leek een beetje op een drukke zaterdag in de Bij enkorf, waarbij we vastzaten in de draaideur en niet meer wis ten waar de uitgang was. In de tweede helft kwamen we meer aan voetballen toe en kregen ook kansen." Dat goede gevoel dient nu een vervolg te krijgen tegen IJssel- meervogels. "Inderdaad. Er zijn een aantal positieve punten: de stand op de ranglijst, ons spel, iedereen is fit en onze kaarten- last is niet hoog. We spelen tegen een ploeg die gezien het budget eigenlijk kampioen moet worden. Daarna gaan we naar Harden- berg. Dit zijn wedstrijden waarin ieder punt een bonuspunt is." (SZ) DOOR MIKE VAN DAMME Kampioen schap "Vorig seizoen wonnen we met Ajax de de KNVB-beker, dat gaf een enorme boost. We hebben uitgespro ken dat we dit jaar voor het kampi oenschap gaan. We willen het sowieso beter doen dan vorig seizoen, toen we derde werden. Voor de tweede plaats wil geen enkele sporter gaan. Dus we gaan voor plek één." Delleman scoort tegen PEC Zwolle. Ajax Vrouwen staat nu tweede in de BeNe League. "We hebben misschien wel de beste selectie in de BeNe League, maar moeten nu zorgen dat we ook het beste team worden. We staan nu tweede, maar het seizoen is nog lang." "Ook in het voetbal vind ik het leuk om te analyseren, al is dat las tiger dan bij mijn studie. Zelfs de coaches lopen soms te worstelen met de vraag waarom iets niet lukt. Als speelsters zoeken we zeker mee naar oplossingen. Hopelijk levert dat de titel op." Juriste "Ik studeer rechten, zit nu in het tweede jaar. Deze studie past bij mij. Ik hou wel van discussies voeren en het zoeken naar oplossingen. Mijn moeder is jurist, dat helpt ook wel. Ik kreeg na het eerste jaar de Jong Talent Prijs, omdat ik gemiddeld het hoogste cijfer had van de eerstejaars op de faculteit. Inderdaad, een 9,2 gemiddeld. Ik noem dat getal zelf lie ver niet, ik hou niet zo van opschep pen." "Het lijkt me wel leuk om sport en recht te gaan combineren. Contract- recht, transfers, tuchtrecht: dat is wel interessant. Ik heb ook mijn eigen contract bij Ajax gelezen. Ik was toen net begonnen met de studie, maar dacht toch een foutje te zien. Mijn moeder zei dat ik gelijk had en dat ik er gevoel voor had." Voetbal "Mijn vader ondersteunt me meer op voetbalgebied. Hij heeft zelf ook redelijk hoog gespeeld. Hij zat bij De Graafschap tegen het eerste elf tal aan, maar is uiteindelijk gestopt, omdat hij ging studeren in Amster dam. Voor hem was de studie en het voetbal dus niet te combineren." "Ik wil voorlopig niet kiezen, wil kijken hoe ver ik kan komen in het voetbal, naast het studeren. Als ik echt moet kiezen, dan ga ik nu voor Ajax. Een beetje studievertraging is ook niet zo erg. Al is een diploma ook belangrijk; na het voetbal heb je nog een heel leven te gaan. Gelukkig heb ik een topsportstatus op de VU, waar door ik bijvoorbeeld een tentamen kan inhalen als ik een wedstrijd heb. En omdat ik bij Ajax wel wat verdien, heb ik geen bijbaan nodig. Andere studenten werken in de horeca, ik voetbal." CTO-team "Voordat ik bij Ajax speelde, zat ik bij het CTO Talent Team. Daar heb ik drie jaar gevoetbald. In het eerste jaar was het nog het KNVB Talent Team, maar het team werd overgenomen door het Centrum voor Topsport en Onderwijs (CTO), dat ging samen werken met Ajax Vrouwen." "Die samenwerking heeft wel geholpen om bij Ajax te komen. We trainden elke week een dag mee bij de Ajax Vrouwen. Op een gege ven moment mocht ik vaker mee doen. Ik heb in Ajax' eerste seizoen thuis tegen Standard Luik zelfs mijn debuut gemaakt. We stonden toen al 4-0 achter. De trainer (Ed Engelkes, red.) dacht waarschijnlijk dat ik toch weinig schade meer kon aanrichten, haha." Ajaxfan "Ik ben nu bezig aan mijn tweede jaar bij Ajax. Ik ben een van de centrale verdedigers. Ik speel niet elke week, wissel vaak af met Suzanne Marees. Zij is fysiek wat sterker, ik moet het vooral van mijn inzicht en techniek hebben. Ik ben een opbouwende ver dediger." "Ik ben al mijn hele leven Ajaxfan, ben geboren in Amsterdam en woon nu in Amstelveen. Ik ging vaak met mijn vader en broer naar wedstrij den, trainingen en de Open Dag. Ik Rechtenstudent Lauren Delleman spitte speelde zelf in de jeugd bij Sporting Martinus, in een jongensteam. We zaten ook wel eens bij een jeugdteam van Ajax in de competitie. Waren al mijn teamgenoten zenuwachtig als we op De Toekomst speelden, omdat ze hoopten gescout te worden. Dat probleem had ik niet. Ik was dan als enige niet nerveus. En nu speel ik juist bij Ajax. Dat is wel grappig." EK-titel "Deze zomer zijn we met Oranje onder negentien Europees kampi oen geworden; de eerste prijs in het vrouwenvoetbal voor Nederland ooit. Dat ik daar deel van uitmaakte, is wel gaaf. Inessa Kaagman (ook Ajax Vrouwen, red.) zat ook in de selectie." "We waren al door het dolle toen we ons kwalificeerden. Dat was onze lichting in al die jaren, vanaf onder ar eigen contract bij Ajax door. veertien, niet gelukt. Waarom nu wel? We hadden wel geluk met de loting. Op het EK zelf ontbraken toplanden als Frankrijk en Duitsland, die niet door de kwalificatie kwamen. Het lag dus helemaal open. Dat het lukte om de titel te pakken, had niemand dur ven dromen." "Ik maak nu geen deel uit van de A-selectie van Oranje. Erg vind ik dat niet. Ik ben nog jong, en ik kan me nu geheel focussen op Ajax en mijn eigen ontwikkeling. Er zijn wel meiden van onder negentien die de overstap heb ben gemaakt. Vivianne Miedema bij voorbeeld. Zij is bij veel mensen wel al een bekende naam. Het is voor het vrouwen- en meisjesvoetbal belang rijk dat speelsters als zij nu echt door breken. Het is tijd voor een nieuwe generatie idolen. Wie weet kan ik dat ook nog worden."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2014 | | pagina 7