1 O 4 'Zorg voor gedenkwaardig moment' 3 0 0 De Boer ziet verhuurde spelers te weinig aan spelen toekomen Dejan Meleg wordt dit seizoen verhuurd aan Cambuur Leeuwarden. Net als de andere Ajacieden die tijdelijk ergens anders zijn gestald, komt hij weinig in actie. De 'kleintjes' krijgen toch vaak een kansje Ajax heeft het wel vaker lastig tegen de op papier mindere ploegen uit de eredivisie. Ook thuis. Alleen dan moet je als tegenstander wel toeslaan als het kan. Speelronde 11 Speelronde 12 ajaxlife VOORBESCHOUWING K 30-10-2014 PERIODE: Bas Kuipers Lesly de Sa Dejan Meleg Fabian Sporkslede Mickey van der Hart VERHUURD AAN: Excelsior Go Ahead Eagles Cambuur L. Willem II Go Ahead Eagles SPEELMINUTEN EREDIVISIE 413 245 221 19 O SC Cambuur Zondag 9 november, 12.30 uur Cambuurstadion, Leeuwarden Historie totaal (eredivisie): Winst Gelijk Winst Cambuur Ajax Laatste vijf keer SC Cambuur - Ajax 1-3 0-3 4-1 0-3 1-2 Krijgen zo geen goed beeld' DOOR MIKE VAN DAMME Eindelijk had hij weer een basis plaats. Tegen FC Dordrecht en Excelsior - de laatste competitie wedstrijden - zat Dejan Meleg niet eens bij de wedstrijdselectie, maar afgelopen zondag mocht hij zowaar beginnen. Tegen Feyenoord ook nog. Het duel in het Cambuurstadion duurde slechts tien minuten voor de aanvaller, die dit seizoen door Ajax aan Cambuur Leeuwarden wordt verhuurd. Na een tackle van Luke Wilshere was de wedstrijd al voorbij. Het aantal speelminuten namens de noordelingen blijft voor Meleg voorlopig steken op 221, verdeeld over zeven wedstrijden. Hij begon het seizoen goed met basisplaatsen tegen FC Twente en Vitesse, maar tot Feyenoord-thuis kwam hij in totaal vier wedstrijden achter elkaar niet in actie. Hij is niet de enige door Ajax verhuurde speler die amper speeltijd krijgt. Sterker, zijn schamele tien minuten waren afgelopen speel ronde de enige van de in totaal vijf Ajacieden die tijdelijk andere club kleuren vertegenwoordigen. Bij Excelsior speelde Bas Kuipers niet door een hamstringblessure, Fabian Sporkslede zat niet bij de selectie van Willem II. Mickey van der Hart zat - in de Arena - op de bank bij Go Ahead Eagles, waar de gebles seerde Lesly de Sa (rug) helemaal ontbrak. Teleurstelling Van der Hart stelde in het vorige nummer van Ajax Life al dat het zowel geen ideale situatie voor hem als voor Ajax is dat hij weinig aan spelen toekomt. Ajaxtrainer Frank de Boer kan dat alleen maar beamen. "Het is een teleurstelling. Je verhuurt toch iemand met het idee dat hij gaat spelen op een hoog niveau. Mickey heeft in de bekerwedstrijd tegen Feyenoord natuurlijk geweldig gekeept. Maar je hoopt op meer wed strijden dan dat. Je krijgt zo geen goed beeld van een speler. Daar gaat het juist om." Terug naar Meleg. De twintig jarige Serviër begon het seizoen dus goed, maar staat vooralsnog in de schaduw van de in Leeuwarden ontketende Bartholomew Ogbeche. Daarnaast heeft trainer Henk de Jong de beschikking over de ervaren Daniel de Ridder. Dat Meleg het tot zondag moest afleggen tegen de concurrentie, is volgens De Boer ook een belang rijk signaal voor de jongeling. "Als je goed bent, speel je. Een trainer stelt niet zijn mindere spelers op. Spelers zien het soms in eerste instantie niet zitten om verhuurd te worden, maar moeten dan toch de mouwen opstro pen. Dat hoort er ook bij." Maar wat als het aantal speel minuten de komende maanden niet toeneemt? De Boer: "Als een speler geen zicht heeft op speelminuten in de tweede seizoenshelft, kunnen we 'm beter terughalen en bij ons laten trainen. Dan heb je 'm in elk geval dicht bij je en kun je zelf zijn ontwik keling bepalen." Zover is het nog niet. Maar spe lers als Meleg hebben nog een lange weg te gaan om aan te tonen bij Ajax te kunnen slagen. Ze moeten daar voor niet alleen De Boer overtuigen, maar ook hun tijdelijke coach. En fit blijven. DOOR MIKE VAN DAMME Ajax - Dordrecht '90 3-0. De uit slag klinkt in de lijn der verwach tingen in een seizoen dat Ajax niet alleen landskampioen wordt, maar ook de Champions League wint. Als AC Milan en Bayern München in Amsterdam geen kans hebben, moet Dordrecht '90 helemaal geen problemen opleveren. Toch verloopt het op 24 sep tember 1994 niet zo soepel in De Meer als de uitslag doet vermoe den. Roept het Ajaxpubliek na vier minuten spelen nog 'tien, tien, tien' na een doelpunt van Patrick Kluivert, halverwege de tweede helft houden diezelfde mensen hun adem in. Het staat nog steeds 1-0 als Dordrecht-spits Michel Langerak alleen op Edwin van der Sar afrent. De 1-1 is in de maak. "Nu je er over vertelt, begint het weer te dagen," stelt Langerak nadat we hem hebben verteld over de counter en het een-tweetje met aanvoerder Adri van Tiggelen. "Het was een goede redding van Van der Sar. Ik heb voor AZ, een paar jaar later, een nog grotere kans gemist op 1-1. Kreeg ik de bal voor een leeg doel op mijn hak. Kon Van der Sar 'm zo oppakken." Glorie Langerak was vijftien jaar profvoet baller, speelde zelf nooit voor een topploeg, maar kwam er wel gere geld op bezoek. Hij weet dat, hoe scheef de krachtsverhoudingen ook mogen zijn, elke ploeg kansen krijgt. Dus ook een Dordrecht '90 tegen het Ajax van Louis van Gaal. Langerak: "Wij hadden ach teraf gezien geschiedenis kunnen schrijven. Ajax verloor dat seizoen geen wedstrijd in de eredivisie. Als we dan een punt hadden gehaald, was dat wel een moment van glorie geweest. FC Dordrecht krijgt nu ook wel een paar kansen. Die moet je dan wel maken." Langerak was vorig jaar als trai ner van ASWH op bezoek in de Arena, voor de KNVB-beker. Zijn ploeg verloor met 4-1, maar stond tot vlak voor rust keurig op 1-1. "Ik heb mijn spits ook gezegd: 'Zorg voor een gedenkwaardig moment, hoe groot het verschil in kwaliteit ook mag zijn.' Er wordt nog steeds gesproken over dat we toen op 1-1 kwamen, en dat het slechts 4-1 werd. Het was een onvergetelijke dag." (MvD) Ajax FC Dordrecht Zaterdag 1 november, 18.30 uur Amsterdam Arena, Amsterdam Historie totaal (eredivisie): Winst Gelijk Winst Ajax FC Dordrecht Laatste drie keer Ajax - FC Dordrecht 1-0 4-1 3-0 20 nov 24jan 24 sep Zaterdag 1 november 18.30 uur Ajax - FC Dordrecht 19.45 uur FC Twente - sc Heerenveen 19.45 uur Feyenoord - PEC Zwolle 20.45 uur PSV - ADO Den Haag Zondag 2 november 12.30 uur FC Utrecht-Vitesse 14.30uur AZ-Excelsior 14.30 uur Go Ahead Eagles - Heracles Almelo 14.30 uur Willem II - SC Cambuur 16.45 uur FC Groningen - NAC Breda Vrijdag 7 november 20.00 uur Excelsior - FC Utrecht Zaterdag 8 november 18.30 uur ADO Den Haag-Willem II 19.45 uur PEC Zwolle - FC Groningen 19.45 uur sc Heerenveen - Go Ahead Eagles 20.45 uur NAC Breda-AZ Zondag 9 november 12.30 uur SC Cambuur - Ajax 14.30 uur FC Dordrecht - FC Twente 14.30 uur Vitesse - Feyenoord 16.45 uur Heracles Almelo - PSV

Ajax Life (vanaf 1994) | 2014 | | pagina 5