Ajax en VriendenLoterij pakken uit! Speel mee op vriendenloterij.nl/ajax ^Vrienden ^.IPTERIJ AJAXLIFE POLL 'ANONIEME PLOEG' DIE NEDERLAND DOMINEERT (18* 1 Ct OPINIE lU 30-10-2014 ajaxlife Je kunt van FC Barcelona verliezen. Helemaal In Camp Nou. Moeten we dus teleurgesteld zijn over de 3-1-neder- laagln Spanje? Op zich niet. Alleen het spel In de eerste helft deed erg denken aan Real Madrld-ult In 2010, de directe aanleiding voor de CruUff- revolutie. Zo onmachtig was Ajax. Mogen we nog hopen op over wintering in de Champions League - waarvoor thuis gewonnen moet wor den van Barpa - of kunnen we alvast de hymne van de Europa League uit de kast halen? Bijna dertig procent van de bezoekers van ajaxllfe.nl blijft liever hopen dan treuren. Zeventien procent heeft het Europese avontuur van Ajax al opgegeven. CL-overwintering... Aantal stemmen: 396 Zoek de EL-hymne maar alvast op Liever hopen dan nu al treuren Winnen van Barpa en alles kan weer Ajax in Europa? Ik geef het op Natuurlijk blijven w(j liever ook hopen dan treuren. Het eerste halfuur tegen Go Ahead Eagles - natuurlijk een tegen stander van een totaal ander formaat - liet zien dat de Ajacleden elkaar wel blindelings kunnen vinden. En vorig seizoen gebeurde er Iets magisch in de thuiswedstrijd tegen Barpa. Ook dat biedt hoop. Het was een letterlijk pushbericht. Elke keer dat er werd gescoord bij West Bromwich Albion tegen Manchester Uni ted, duwde de Engelse cameraman fanatiek met de palm van zijn hand tegen mijn schouder. Zelf kon ik het schermpje van zijn smartphone, waarop de wedstrijd te zien was, niet zien. Ik zat met mijn rug naar het apparaat toe. Locatie was een terras in Bar celona, een dag voor de wedstrijd tussen de Spaanse grootmacht en Ajax. Collega Niels en ik sloegen de hand aan wat tapas, net als de twee Engelsen een tafeltje voor ons. Het bleken cameraman Alex Gage en verslaggever Gary Coterill van Sky Sports te zijn. Ze maakten opna mes voor een voorbeschouwing op El Clasico, en pikten de Cham pions Leaguewedstrijd voor hun reportage mee. Gage was de amicale van de twee. Coterill toonde zich vooral een zure verslaggever, die dacht dat iedere Nederlander een hekel had aan Louis van Gaal. Het maakte zijn opmerking over Daley Blind, wiens voornaam hij wel verbasterde door te goochelen met wat klanken, des te opmerkelijker. "Niet al die dure aankopen, maar 'Dèlie' Blind is de beste aankoop van United deze zomer," zei hij, nadat de oud- Ajacied net de 2-2 had gescoord. Van het huidige Ajax kenden de twee Engelsen helemaal nie mand, vertelden ze. Alleen Jasper Cillessen zei ze nog iets, dankzij zijn optreden op het WK. Ze von den het opmerkelijk, omdat Ajax al jaren de Nederlandse competitie domineerde. Nu was het een ano nieme ploeg. Nee, Ajax bestond voor hen - en vooral voor Coterill - uit niets zeggende talenten die zich nog maar eens moesten bewijzen, en niet meer uit uitmuntende spelers als Daley Blind. Ik vroeg of ze vorig jaar, voor het WK, ook al van Blind hadden gehoord. Het bleef net te lang stil. (MvD) Gaat het Mare Overmars lukken of niet3 Er Is al veel gezegd en geschreven over het vijftienjarige Noorse voetbaltalent Martin Odegaard. Heel Europa at achter de aanvallende middenvelder van Stromsgodset IF aan en als hij, medio december, zestien wordt, gaat hij ongetwijfeld ergens een mooi contract tekenen. Laten we hopen dat de international dan de sportieve motieven voorop zet en na zijn bezoekje aan Ajax eigpnEJe al zijn keuze gemaakt heeft, en naAndré Bergdolmo de tweede Noor bj Ajax wordt. Het spandoekenbeleid van Ajax laat geen discrimi nerende, kwetsende en commerciële uitingen toe. Rondom de laatste thuiswedstr jd tegen Go Ahead Eagles werd een doek met daarop de tekst 'F'ck Fox, kom naar het stadion' geweigerd. Wat ons betreft een Iets te overijverige actie van de stewards. Wat is er mis met een creatieve, alitererende oproep om meer mensen in het stadion te krijgen? Dat komt de wedstrijdbeleving toch ook ten goede. Natuurljk komen we volgende week woensdag naar het stadion om te kijken hoe Ajax zich staande houdt tegen FC Barcelona, maar het Is natuurljk ook wel leuk om nóg een oud-Ajacied respectvol te mogen begroeten. Na Zlatan Ibrahimovic. Maxwell en Gregory van der Wiel is de kans zeer groot dat Luis Suarez zijn Champions Leagie-debuut voor Barpa gaat maken. iaand gratis De Loterij is goedgekeurd door de staatssecretaris van Veiligheid en Justitie onder nummer 5664428/10/DSP d.d. 17 december 2010.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2014 | | pagina 16