'Hij is écht fanatiek hoor' AGENDA 2015 Voetballen in de achtertuin van Frank de Boer De Ajax Kids Club organiseert ook dit sei zoen de Ajax Kids Tour, een gratis en uiterst populair voetbalcircuit voor voetballertjes van zes tot en met twaalf jaar oud. Het rood-witte circus streek onlangs neer in het West-Friese Andijk, waar ruim tweehonderd jeugdige Aja cieden een unieke dag beleefden. REPORTAGE -| fT aj ax life 30-10-2014 1Ü A|A* De Ajax Kids Tour trapte dit seizoen af in Andijk, tot vreugde van een grote groep jonge Ajacieden. Alle balvirtuozen ontvangen, met de zweetdruppels nog op het voor hoofd, een persoonlijk diploma. Op weg naar huis praten de Ajacieden, groot en klein, trots over hun belevenissen. Vaders en moeders horen het met een gouden glimlach aan. De Ajax Kids Tour in Andijk is een hoogtepunt in de herfstvakantie en levert stoere ver halen op voor op het schoolplein. De Ajax Kids Tours zitten voor 2014 allemaal propvol. Er staan er in de voorjaarsvakantie weer drie gepland. De XL-editie b(j Bui tenboys, op 4 maart in Almere, is extra speciaal, omdat daar en kele Ajaxspelers bij aanwezig zjjn. Je kunt alleen iemand in schrijven als hij of zij tegen die tijd lid is van de Ajax Kids Club of van de desbetreffende voetbalclub. Tip: zet maandag 26 januari 11.00 uur vet in je agenda, want vanaf dan kun je jouw Aiaxkroost in schrijven voor de Ajax Kids Tours. Finaledag Aan het einde van dit seizoen is er een finaledag op De Toekomst voor iedereen die heeft meege daan aan een van de zes edities (Andijk, Ede, Uithoorn, Meppel, El- burg en Almere). Op deze dag zijn ook de meeste selectiespelers aanwezig. Het laatste nieuws hierover vind je op de ajaxkidsclub.nl en in de nieuwsbrieven van de Ajax Kids Club. 25-02-2015 MVV Alcides (Meppel) 240 plekken 27-02-2015 SC Elburg (Elburg) 240 plekken 04-03-2015 Buitenboys (Almere) 180 plekken (XL-editie) ös DOOR SANDER ZELDENRIJK Op weg naar Andijk, omringd door weilanden en koeien, injecteert de giergeur zich in je neus. Neder- landser dan dit wordt het in het pit toreske West-Friese plaatsje niet. In de achtertuin van Grootebroek, het dorp waar Frank en Ronald de Boer opgroeiden, dirigeren smalle en bemodderde N-wegen je naar het sportcomplex van Sporting Andijk. De korf- en handbalvelden blij ven leeg, want het draait vandaag om Ajax. Op het hoofdveld staat een competitief voetbalfeest gepland, verdeeld over een ochtend- en mid dagsessie. De kinderen werken in tweeënhalf uur oefeningen af als één tegen één, Ajaxmemory, ijshoc- keyvoetbal, drie tegen drie, slag voetbal, estafette en een Ajaxquiz. Alle spelertjes worden ingedeeld in teams die de naam van een selec tiespeler dragen en staan onder lei ding van een professionele trainer. Er zijn saaiere dagen in de herfstva kantie te bedenken. De liefde van Ajax gaat van generatie op generatie. Dave (links), Robin en Jim Steltenpool vermaken zich tijdens de Ajax Kids Tour. Knuffel Langs het veld worden de jeugdige voetbalhelden gesteund door trotse opa's en oma's, terwijl ouders alles vastleggen met fototoestel, filmca mera of smartphone. Kleine broer tjes en zusjes vermaken zich met Lucky. De mascotte van de Ajax Kids Club heeft ook oog voor de allerkleinste Ajacieden buiten het veld. Een driejarig meisje blijft maar vragen om nóg een knuffel. "Eerst was ze terughoudend, daarna speel den ze samen met een bal en nu is ze helemaal verliefd op hem," zegt een moeder glunderend, terwijl ze de bijbehorende foto's laat zien. Het gaat vandaag om voetbal, nieuwe vriendschappen en, het allerbelangrijkste, ontzettend veel plezier. Leden van de Ajax Kids Club en Sporting Andijk konden zich gratis inschrijven voor het evenement en deden dat massaal. De ruim tweehonderd beschikbare plekken waren binnen een dag ver geven en alle deelnemers zijn deze dag al vroeg, ruim voor de afgespro ken tijd, in de kantine om hun team pas af te halen. Een van de geluksvogels is de elfjarige Lex Besseling uit het nabu rige Wervershoof. Hij is met leef tijdsgenootjes ingedeeld in team Ricardo van Rhijn. "Ik heb hem aangemeld, omdat het me leuk leek en het is ook nog eens gratis," zegt moeder Brenda. "Lex is gek van Ajax en wil het liefst de hele vakan tie voetballen. Thuis zijn we lid van de Supportersvereniging Ajax. We hebben passe-partouts voor de Champions League gekocht. Dat was in de blinde verkoop nog wel te betalen. Straks ziet hij Ajax spelen tegen Lionel Messi en misschien wel Luis Suarez, en nu kan hij hier voet ballen. Geweldig toch?" Leren Voor het clubhuis staat Robin Stel tenpool, in een trainingsjas met het oude Ajaxlogo, ontspannen voor- overleunend tegen een reclamebord. Hij kijkt naar zijn kroost. Zoons Dave (tien jaar, team Duarte) en Jim (acht jaar, team Serero) lopen er, in het uittenue van dit seizoen, ook goedgekleed bij. Vaderlief heeft een seizoenkaart en vindt de Ajax Kids Tour een goed concept. "Ik vertelde dat ze goed hun best moe ten doen, omdat ze vandaag kunnen leren hoe echte spelers trainen." De intense beleving bij ieder onderdeel is indrukwekkend. Op adrenaline stormen de kinderen het veld over, op zoek naar dat ene doel punt óf de tegenstander dollend met een trucje. Voor sommigen is dit de eerste aanraking met Ajax, anderen zijn al meer ervaren. "Vorig seizoen nam ik mijn oudste zoon mee naar de bekerwedstrijd tegen Feyenoord. Dat werd overigens wel een latertje, waardoor hij de volgende ochtend op school miste," bekent Stelten pool. Leergierig Er zijn ook ouders die er een fami liedagje van maken. Erik ten Kloos ter en Suzanne Sandee, ouders van de achtjarige Bent, hadden er samen met oma wel een uurtje rij den vanuit Velserbroek voor over. "Bent is sinds de zomer lid van de Ajax Kids Club. Op de site keken we of er iets leuks te doen was in de herfstvakantie. Andijk is niet om de hoek, maar dit is leuk. Ik vind het mooi om te zien hoe leergierig hij is bij de oefenin gen. Hij is écht fanatiek hoor. Hij weet zelfs op welke schoe nen iedere speler loopt," zegt moeder Suzanne met een glimlach. Als het rood-witte voetbalfeest na een lange dag ten einde komt, is het tijd voor een laatste groepsfoto met alle voldane deelnemers. Mas cotte Lucky poseert uiteraard mee.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2014 | | pagina 15