25 0 5 Verrassingen in opstelling bij Johan Cruijffschaal Speelronde 1 Ajax treft nog niet sterkste Arnhemse formatie De WK-gangers zijn nog op vakantie en missen de strijd om de Johan Cruijffschaal. En dus moet Frank de Boer een beetje puzzelen tegen PEC Zwolle. Maar gaat de trainer echt een verrassing uit de hoge hoed toveren? Ajax heeft het al jaren lastig tegen Vitesse. De Arnhemse selectie komt echter pas vaak eind augustus rond. En dus zijn er kansen. Ajax Vitesse 4-0 4-2 4-1 0-2 0-1 ajaxlife VOORBESCHOUWING K 31-07-2014 t3 Vrijdag 8 augustus 20.00 uur PEG Zwolle - FC Utrecht Zaterdag 9 augustus 18.30 uur sc Heerenveen - FC Dordrecht 19.45 uur SC Cambuur - FC Twente 19.45 uur NAC Breda - Excelsior 20.45 uur Heracles Almelo - AZ Zondag 10 augustus 12.30 uur ADO Den Haag - Feyenoord 14.30 uur Go Ahead Eagles - FC Groningen 14.30 uur Ajax - Vitesse 18.45 uur Willem II-PSV Bijzondere basisspelers DOOR KEVIN VAN NUNEN een onbesuisde tackle met rood van het veld wordt gestuurd. Twente zege viert met 1-0. Suk verdwijnt daarna in de anonimiteit. Jurgen Colin 'Breedte-aankoop' is het toverwoord, nadat Ajax de landstitel op één treffer was misgelopen. Met een betere bank moet het in het seizoen 2007/2008 lukken om wel kampioen te worden. Die aankopen vallen niet allemaal even goed bij de supporters, ervaart Jurgen Colin. Henk ten Cate kent hem nog uit zijn tijd bij NAC Breda. Diezelfde Ten Cate zet debutant Colin tegen PSV linksback, naast Jaap Stam en Thomas Vermaelen. Ajax verslaat PSV met 1-0, maar dat is slechts een lichtpuntje. Wesley Sneijder vertrekt alsnog, CL-kwalificatie wordt misge lopen en Ten Cate stapt op. Er heerst een compleet seizoen veel frustratie en Colin is duizend speelminuten lang de kop van Jut. Gelukkig heeft ook Sporting Gijón behoefte aan breedte. Julien Escudé Hij is twee seizoenen eerder nog sleutelspeler bij het veroveren van eindelijk weer een kampioenschap. Het verbaast dan ook niemand dat Julien Escudé als aanvoerder de Johan Cruijffschaal krijgt uitgereikt in 2005. Ajax heeft PSV met 2-1 verslagen. Een paar weken later voldoet Escudé echter al niet meer. De Frans man is niet de snelste en wordt onze ker van veel ruimte in zijn rug, terwijl Danny Blind graag met een inschui vende verdediger speelt. Hedwiges Maduro is daarvoor de aangewe zen persoon. De winterstop verlost Escudé van die ellendige bank. Hij vertrekt naar Sevilla en besluit het sei zoen met de Uefa Cup in zijn handen. Gezien alle mutaties in de zomer duurt het bij Ajax vaak even voordat de puzzelstukjes op hun plek vallen. Vurnon Anita als verdedigende mid denvelder, Siem de Jong in de spits, Lasse Schone als rechtsbuiten: het zijn voorbeelden van succesvolle pro beersels als het seizoen al even onder weg was. De strijd om de Johan Cruijff schaal is uiteraard een mooie wed strijd om iets te proberen. Alleen blijft succes wel eens uit. Wij kijken terug op drie 'recente' Supercups met bijzondere basisspelers. Hyun-Jun Suk Martin Jol heeft Ajax onverslaanbaar gemaakt, maar beleeft in 2010 een zware zomer. Ajax snakt naar kwali ficatie voor de Champions League en de derde ster. Er is alleen bijna geen geld. En de overgang van Mounir El Hamdaoui is pas net rond. De ogen richten zich op de 'aanwaai- spits' uit Zuid-Korea. Jol gunt Suk tegen FC Twente een basisplaats. Het wordt een groot drama; Suk lijdt alleen maar bal verlies en doet bijna niks goed. Luis Suarez ergert zich dusdanig aan zijn kompaan voorin dat hij na Vitesse in de steigers DOOR KEVIN VAN NUNEN Ajax mist in de openingswedstrijd van het seizoen hoogstwaarschijn lijk zijn WK-gangers. Vitesse zal op 10 augustus echter nog flink in de steigers staan. Wie medio juli de selectie bekijkt op het digitale thuis van de Arnhemse club, telt negentien spelers. Van wie drie keepers. Chel sea stond zowaar alvast aanvaller Bertrand Traoré en verdediger Wal lace af. Dat Vitesse het seizoen begint met een smalle selectie, is zeker geen incident. Het is inherent aan de over eenkomst met Chelsea, dat pas laat spelers stalt in Arnhem, maar na elk seizoen bijna iedereen weer terug haalt. Zondag 10 augustus, 14.30 uur Amsterdam Arena, Amsterdam Historie totaal (eredivisie): Winst Gelijk Ajax Winst Vitesse Laatste vijf keer Ajax - Vitesse 21 feb 14aug 26aug 03nov 02 nov 2010 2010 2011 2012 2013 De situatie was bij het begin van het seizoen 2011/2012 wel heel penibel. Wachtend op de Engelse grootmacht en kampend met veel geblesseer den had trainer John van den Brom slechts twaalf man tot zijn beschik king voor het uitduel met ADO Den Haag. De bank werd opgevuld met jeugdspelers; verder dan 0-0 kwam Vitesse niet in de residentiestad. Hoe ging het vorig seizoen? Lucas Piazon, smaakmaker van de eerste competitiehelft, kwam pas op 9 augustus. De komst van Christian Atsu werd pas op 1 september gemeld. Het vastleggen van Theo Janssen en Gaël Kakuta gebeurde in 2012 ook niet eerder dan eind augustus. Londen Soms pakt wachten goed uit; Vitesse beleefde in het seizoen 2012/2013 met dertien punten uit vijf duels zijn beste seizoenstart ooit. Uitgerekend de openingswedstrijd, wederom tegen ADO Den Haag, werd niet gewonnen (2-2). Vitesse had toen wel de beschikking over doelpun- tenmachine Wilfried Bony. Een nummer negen kan Vitesse momenteel wel gebruiken, aange zien onduidelijk is wie voor de goals moet zorgen. In twee van de eer ste vier oefenwedstrijden werd niet gescoord. De belangrijkste doel puntenmakers van vorig seizoen zijn vertrokken: Mike Havenaar naar Cordoba, waar Piazon en Atsu terugkeerden naar Londen. Wachten op versterkingen van Chel sea lijkt Bosz echter niet te doen. "Ik verwacht niet dat we er tien spelers bij krijgen, ik vraag daar ook niet om. Het zal bijna zeker gaan gebeuren dat jeugdspelers debuteren in het eerste. Als ze goed genoeg zijn, verdienen ze dat," aldus Bosz. "Je moet goed naar je spelers kij ken. Een trainer moet niet bepalen hoe hij wil spelen, dat is altijd afhan kelijk van de spelers die beschikbaar zijn en de filosofie van de club. Vorig seizoen heeft ons geleerd dat Vitesse goed kan voetballen. Dat moeten we combineren met resultaten, zoals voor de winterstop lukte. Daarna gin gen ploegen zich op ons instellen." Vitesse viert feest na de late 0-1 in de Amsterdam Arena, vorig seizoen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2014 | | pagina 6