OOK ZIJ LEVEN TUSSEN HOOP EN VREES 'IK HEB HET GEVOEL DAT IK NU EEN MEERWAARDE KAN ZIJN VOOR HET TEAM' Lucas Andersen nu echt klaar voor concurrentiestrijd Voor sommige spelers wordt het erop of eronder dit seizoen. Zoals voor Lucas Andersen (19). De Deen voelt zich einde lijk echt klaar om de concurrentiestrijd aan te gaan. PORTRET 31-07-2014 ajaxlife 31-07-2014 13 De twijfel voorbij gebracht. De twijfel die vorig sei zoen zo vaak in zijn ogen af te lezen was - vooral na wedstrijden bij Jong Ajax - is verdwenen. De negentien jarige Deen staat er zelfverzekerd bij. Het is een opmerkelijke meta morfose, zo na een paar weken vakantie. Hij merkt zelf ook een duidelijk verschil. "Ik heb veel extra werk verricht aan het einde van vorig seizoen en in de vakantie. Veel gerend, krachttrai ning gedaan. Dat betaalt zich nu uit. Ik voel dat ik in alles op een hoger niveau zit. Daardoor voel ik meer zelfvertrou wen." Stroop Denk je bij Andersen ook aan dat met zichzelf worstelende talent, dat een beetje sloom kan overkomen en zo iel oogt dat er haast geen kracht in kan zitten? Zet door dat beeld maar een streep. Een flinke streep zelfs. En niet alleen omdat de Deen zijn zelfvertrouwen hervonden heeft. Neem dat iele lichaam van hem. Vol gens de wetenschappelijke metingen heeft Andersen een van de krach tigste lichamen van de selectie. Hij fietst tevens als snelste de bergweg- getjes van Neustift op, en loopt steevast de meeste meters tijdens trainingen. Dat hij technisch zeer begaafd is, was al algemeen bekend. Maar krachtpatser en loopwonder Andersen, het blijft wonderbaarlijk. Zelf zal hij niet over het weten schappelijke bewijs beginnen. Hooguit over dat hij iets breder is geworden door zijn inspanningen in de vakantie. De Deen weet dat alleen cijfers als wed strijden, doelpunten en assists uiteindelijk tellen. En die vallen als speler van het eerste elftal nog vies tegen. Vorig seizoen speelde hij in totaal minder dan achthonderd minuten, omgerekend iets meer dan acht gehele wedstrij den. Van moeilijke momenten leer je ook veel, stelt Andersen nu. Wat dat betreft was het een leerzaam jaar. Dat in combinatie met de extra arbeid maakt hem klaar om de strijd aan te gaan met Thulani Serero en Lerin Duarte voor de linkshalfposi tie. "Ik heb het gevoel dat ik nu ben waar ik moet staan, dat ik een meer waarde kan zijn voor het team. Ja, ik voel me veel beter dan vorig sei zoen. Ik ben nu veel sterker. Fysiek en mentaal." Ook Duarte (zie kader) en Serero zijn klaar voor de strijd, waar de Zuid-Afrikaan de beste papieren heeft op een basisplaats, uitgaande van vorig seizoen. Het risico bestaat dus dat Andersen ook dit seizoen is aangewezen op Jong Ajax. Net als vorig jaar hoef je over verhuur niet met hem te praten. "Ik blijf zeker," zegt hij stellig. Twijfels? Hij heeft ze niet meer. En hij is ook klaar om bij de bui tenwacht de (laatste) twijfels weg te nemen. DOOR MIKE VAN DAMME Het is een indringend gesprek, zo halverwege de woensdagochtend training in De Lutte. Lucas Ander sen luistert vooral, trainer Frank de Boer doceert. Over dat de Deen meer in beweging moet blijven op het middenveld, en na een pass zijn explosiviteit moet gebruiken. "Je bent een van de snelste spelers in de selectie. Maak daar gebruik van," is vanaf de zijlijn duidelijk te horen. Andersen vindt het na de training geen probleem de verdere inhoud van het gesprek uit de doeken te doen, en concludeert dat zijn trainer gelijk heeft. "Ik moet meer power genereren," zegt hij. "Als ik een pass geef, meteen verder bewegen, de tegenstander verrassen met mijn snelheid." Het gesprek met zijn trainer heeft Andersen totaal niet uit balans Lerln Duarte (23) Duarte begon vorig seizoen sterk, blonk zelfs uit in de thuiswedstrijd tegen AC Milan. Raakte datzelfde duel eohter geblesseerd aan z(]n enkel en was lang uit de roulatie. "Toen ik weer fit was, draaide de ploeg goed. Dan is het moeilijk om Jezelf weer in het team te spelen. Het was niet het Jaar waarop ik hoopte." De middenvelder ziet in dat hij zioh dit Jaar moet laten gelden. "Ik ben niet voor niets gehaald vorig seizoen. Ik moet nu laten zien wat ik kan, op het niveau van Milan- thuis komen en dat dan vasthou den. Ik zit goed in m(Jn vel." Mike van der Hoorn (21) De 21-Jarige Van der Hoorn heeft een Jaar kunnen wennen in Amster dam. "Een Jaar is een Jaar, dat is een hoop," zegt h(| zelf. "Ik heb veel ge leerd. Ajax voelt nu als thuis, ik ben gewend aan het hoge niveau, aan het sneller denken, het sneller handelen, de ruimte zien. Het gaat steeds iets beter." Met de afwezigheid van WK-gan- ger Joel Veltman kr'Ugt de oentrale verdediger hoogstwaarsohyniyk een kans in de basis. "Ik wil mezelf niet zoveel druk opleggen dat het nu óoht moet gebeuren, maar ik wel gewoon m(|n kans grijpen. Daarna zie ik wel verder." Ruben Ligeon (22) Door de hamstringblessure van Ri- oardo van Rhyn krijgt Ligeon enkele wedstrijden de kans om zioh te bewij zen. Dat h'U een goede voorzet heeft, is bekend. Ook verdedigend voelt hU zioh steeds sterker worden. Tijdens de voorbereiding kreeg hU genoeg complimenten van Frank de Boer. De stand-in van eerst Gregory van der Wiel en nu dus Van Rh(|n hoopt de trainer te overtuigen, zo dat de deur naar een vaste basis plaats opengaat. "Rioardo en ik doen niet veel voor elkaar onder," stelt hij. "Ik hoop dit seizoen meer minuten te maken, dat die deur opengaat en dat ik er eoht doorheen kan lopen." Mitchell DUks (21) Dyks is naar eigen zeggen volwassen geworden by so Heerenveen. Op een basisplaats hoeft de linksbaok eohter niet te rekenen, gezien de status van concurrent Nioolai Boilesen. Tooh is de 21-Jarige verdediger positief. "Ik ben als enige teruggehaald van de verhuurde spelers. Dat zegt wel iets." HU heeft een reëel beeld van zUn kansen. "Ik merk dat ik het niveau gemakkelUker aankan dan twee Jaar terug. Ik heb veel gesprekken gehad met Frank de Boer. HU ziet m'U als nummer twee, aohter Boilesen. Als ik m'Un stinkende best biyf doen, komen er vanzelf kansen. Daar heb ik ver trouwen in."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2014 | | pagina 14