Niklas Moisander dankzij diëtiste fitter dan ooit ajaxlife Niklas Moisander kwam naar Ajax om kam pioen te worden. In het eerste seizoen is het meteen raak. De 27-jarige Fin blikt terug. INTERVIEW K 16-05-2013 Blokje kaas na de titel DOOR KEVIN VAN NUNEN In je eerste seizoen meteen kam pioen worden... "Het is de perfecte afsluiting van het seizoen. Ik vind het vooral knap van de spelers en de trainers die nu voor de derde keer kampioen zijn gewor den. Dat is echt een topprestatie." "Iedereen dacht dat PSV top favoriet was dit seizoen. Die club investeerde veel. Dat wij kampioen zijn geworden, laat zien hoe goed de filosofie van Ajax is. Indrukwekkend toch hoe een jonge speler als Viktor Fischer zich meteen wist te onder scheiden? Net als Ruben Ligeon, die er bij NAC-uit gewoon klaar voor was. Als er spelers weggaan, kunnen we hun vertrek met jeugd opvangen. Daar heb ik vertrouwen in." Je werd zelf door Ajax gehaald als opvolger van Jan Vertonghen. Dat was geen gemakkelijke taak. "Jan was de beste speler van de ere divisie, dus dat was inderdaad niet gemakkelijk. Maar ik had het zelf ook wel nodig op dit punt van mijn carrière. Ik vul die positie op mijn eigen manier in. Jan was meer aan wezig, was de man. Ik voelde dat iedereen hem miste. Niet alleen de spelersgroep, maar echt iedereen. Ik ben iets rustiger, minder extravert. Hij is een echte Amsterdammer geworden, dat moet met mij nog gebeuren." Na je foutje tegen ADO Den Haag ben je steeds beter gaan spelen. Ervaar je dat zelf ook? "Ik had wel wat aanpassingspro blemen. Ik was niet helemaal topfit toen ik bij Ajax kwam. Ik wilde bij AZ weg, en trainde dus niet hele maal top. Ik voelde me na ADO Den Haag-thuis fysiek ook gewoon ster ker worden, waardoor ik ook beter ging spelen. Nu ben ik echt top fit, ik ben nog nooit zo fit geweest. Daar moet ik de technische staf voor bedanken en de diëtiste." De diëtiste? "Er zijn veel spelers die zich nog fit ter zijn gaan voelen dankzij de dië tiste. Er is mij geadviseerd om niet te veel melkproducten te gebruiken. Ik kreeg echt een specifiek dieet. Zoals geen yoghurt meer als toetje. Mijn vetpercentage is nog nooit zo laag geweest." "Ik ben veel meer met mijn voe ding bezig, omdat gezegd werd dat ik daar echt voordeel uit kan halen. Ik voel dat ook. Mijn fysieke gestel is dit seizoen heel belangrijk geweest, ook met al die wedstrijden in de Champions League. Ik ben nu de laatste tien minuten van de wedstrij den minder moe dan aan het begin van het seizoen. Ik hoef dus minder te doseren." Wat is jouw moment van het sei zoen? "Mijn doelpunt uit bij FC Twente. We draaiden niet lekker, vlogen uit de Europa League en het KNVB- bekertoernooi. De druk was dus best hoog. We moesten winnen van FC Twente. Met mijn doelpunt heb ik daar een belangrijke bijdrage aan gehad. Ik had meteen het gevoel dat ik de bal goed raakte bij mijn tref fer. Een beetje met mijn buitenkant, dus ik wist dat de bal naar links zou gaan. Toen ik de keeper zag stappen, dacht ik: die kan erin gaan." Niklas Moisander voelt zich fitter dan ooit, al gaat hij na het winnen van de titel wel een beetje los. Het was een mooi doelpunt. Maar waarom schoot je eigenlijk van die afstand? "Dat weet ik niet. Ik had een min dere week, met een gemiste straf schop tegen Steaua Boekarest en mijn foutje tegen ADO. Daarnaast was ik ook nog een beetje ziek. Ik wilde misschien gewoon laten zien wat ik kan. Er zat een beetje frustra tie in dat schot inderdaad. Het schot en het juichen daarna was pure ont lading. Voor mij persoonlijk was dat het mooiste moment, naast het win nen van de titel natuurlijk." De ontlading bij Daley Blind en Niklas Moisander, nadat laatstgenoemde heeft gescoord bij FC Twente. In die moeizame week bleek ook maar eens hoe belangrijk Ajax is voor de media. "Dat is wel een groot verschil met AZ. Ik had het wel verwacht, maar vond het toch wennen dat je meteen onder druk stond als je een paar punten had verspeeld. Dan merk je echt dat Ajax een topclub is. Bij AZ konden we best een paar wedstrijden verliezen." Er zullen in de zomer enkele spe lers gaan vertrekken. Praten we nu misschien met de nieuwe aan voerder van Ajax als Siem de Jong vertrekt? "Nee, nee. Of misschien ook wel. Ik sluit het niet uit, en het zou zeker een eer zijn. Maar ik wil daar niet verder op vooruitlopen. Ik hoop dat Siem- gewoon blijft, want hij is echt heel belangrijk voor onze ploeg. Ik ben al tweede aanvoerder in de competitie, Toby in de bekertoernooien." "Ik vond het wel fijn dat ik niet meteen aanvoerder werd gemaakt, maar dat ik de ruimte heb gekregen om eerst te wennen. Meteen aan voerder worden, was misschien teveel geweest, te veel verantwoordelijkheid voor een nieuwe speler." Jullie zijn kampioen. Dat betekent vast dat je wat kaas mag eten. "Haha. Inderdaad. Het seizoen is geslaagd. Als club en als ploeg wilden we graag weer kampioen worden. Als dat is gelukt, mag je wel even los gaan."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2013 | | pagina 5