Jubileumwedstrijd Sjaak Swart in Olympisch Stadion Ajax in de voorbereiding 18 - 20 mei Net als de acht voorafgaande jaren vindt ook dit seizoen weer de Copa Amsterdam plaats. Het internationale jeugdtoernooi voor spelers onder negentien jaar wordt gehouden in het Olympisch Stadion, met twee heuse primeurs. 3 juli Als we 'Mister Ajax' moeten geloven, gaat het 'één groot voet- balfeest worden'. De oud-Ajacied wordt alweer 75 jaar en dat wordt groots gevierd. Liefst 84 oud-voetballers hebben toege zegd aanwezig te zullen zijn op het voetbalfestijn. Daarvan gaan er 35 ook daadwerkelijk spelen. Het gehele programma: 1 tot 21 juli In de voorbereiding reizen de Ajacieden af naar Oostenrijk. Dat deden zij twee jaar geleden onder leiding van toenmalig trai ner Martin Jol ook al. Frank de Boer ver blijft samen met zijn spelers en staf in de bergen, in het bekende plaatsje Stubaital. ajaxlife Kraampjes Oefenprogramma Ajax: ZOMERAGENDA QQ 16-05-2013 MO Innovaties bij negende editie van Copa Amsterdam Allereerst gaat voor de eerste keer Men United optreden op het prestigieuze jeugdtoernooi. Het team staat onder leiding van Ronald de Boer en is ook door hem samengesteld. Opvallend aan het team is dat het uit allemaal amateurvoetballers bestaat. Uit 325 spelers werd door De Boer en een deel van de technische staf van Ajax een elftal bij elkaar gesmeed. De Boer gaat het met zijn Men United als eerst opnemen tegen het Braziliaanse Fluminense. Daarnaast gaat er voor de tweede keer in de geschiedenis van het voetbal gewerkt worden met doellijntechnologie. Het systeem werd afgelopen winter voor het eerst in gebruik genomen op het WK voor clubteams in Japan, maar gaat nu dus vervolg krijgen in Amsterdam. "Wij hebben goede contacten met GoalRef, een organisatie die dat systeem aanbiedt. Op deze manier kunnen zij hun systeem bij ons testen. Daar betalen we dus ook niet voor," aldus organisator Sander Mallie, die verwacht dat veel voetbalbonden uit Europa aanwezig zullen zijn om het systeem te beoordelen. Ajax trapt op 18 mei om 13.00 uur het toernooi af tegen het Duitse Borussia Mönchengladbach. Vorig jaar speelden Ajax en Ajax Cape Town ook tegen elkaar tijdens Copa Amsterdam. En dat zijn niet de minste namen. Alvast een tipje van de sluier: Johan Cruijff, Frank Rijkaard, Frank de Boer, Ronald de Boer, Marc Overmars, Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart, Marco van Basten en Dennis Bergkamp zijn aanwezig. Maar ook namen als Johnny Bosman, Simon Tahamata, de gebroeders Witschge, Wim Jonk en Johan Neeskens trekken weer de voetbalschoenen aan. "Ik heb zelf de teams verdeeld en in samenwerking met Adidas hebben we zelfs een speciaal shirt ontworpen voor de deelnemers," zegt Swart. Inmiddels is de kaartverkoop gestart. Een ticket voor de wedstrijd kost 12,50 euro. Voor de mensen die liever thuis op de bank naar deze unieke wedstrijd kijken: RTL gaat live verslag doen van de wedstrijd. Je mist dus hoe dan ook niets. Bovendien wordt de verjaardag van de oud-Ajacied ook op een andere manier vastgelegd. Raymond Bouwman, de schrijver van het boek 'Mister Ajax', gaat een documentaire maken over deze speciale dag. Radio Veronica verzorgt de muziek rondomhetstadion. Deradiozender parkeert voor het stadion een grote bus, die een studio in huis heeft. "In die bus worden ook tussendoor spelers uitgenodigd om daar even geïnterviewd te worden. Rondom het stadion staan er voldoende kraampjes waar eten gekocht kan worden door de bezoeker." "Ik hoop, en verwacht eigenlijk ook, dat er rond de twintigduizend mensen zullen komen kijken," blikt de oud-voetballer vooruit, die hoopt de volle negentig minuten te kunnen meespelen. Na de wedstrijd duikt hij samen met de genodigden de Amsterdam RAI in om daar het feest een mooi slot te geven. De wedstrijd in het Olympisch Stadion begint om 19.00 uur. Het stadion gaat om 16.30 uur open. Sjaak Swart in actie, het gaat op 3 juli ook gebeuren, tijdens zijn eigen jubileumwedstrijd. Zaterdag 18 mei 13.00 uur Ajax - Borussia Mönchengladbach 14.00 uur Tottenham Hotspur - Cruzeiro EC 15.00 uur Men United - Fluminense 16.00 uur Ajax Cape Town - Chelsea Ghana Zondag 19 mei 11.00 uur Fluminense - Tottenham Hotspur 12.00 uur Cruzeiro EC - Men United 13.00 uur Ajax Cape Town - Ajax 14.00 uur Chelsea Ghana - Borussia Mönchengladbach 15.00 uur Fluminense - Cruzeiro EC 16.00 uur Men United - Tottenham Hotspur 17.00 uur Ajax - Chelsea Ghana 18.00 uur Ajax Cape Town - Borussia Mönchengladbach Maandag 20 mei 2013 11.00 uur Wedstrijd om zevende plaats 12.00 uur Eerste halve finale 13.00 uur Tweede halve finale 14.00 uur Wedstrijd om vijfde plaats 15.00 uur Troostfinale 16.00 uur Finale In 2010 bracht Ajax de zomerstop ook deels door in Oostenrijk. De trip duurt van 1 tot 9 juli. In die periode wordt er ook een opmer kelijke oefenwedstrijd gespeeld. Op zaterdag 6 juli speelt Ajax een oefenduel met het Duitse Dynamo Dresden. En laat nou net de aan hangers van deze club er bekend om staan dat ze zich met neonazi's sympathiseren. Een imago dat vanzelfsprekend in schril contrast staat met dat van de Ajacieden. Het duel wordt gespeeld in het Glücksgas Stadion, de thuishaven van de Duitse club. Ajax vervolgt zijn voorberei ding traditioneel in het Overijs selse De Lutte. Dit jaar is het veer tig jaar geleden dat de Ajacieden voor het eerst een trainingskamp in het Overijsselse plaatsje beleg den. Bijna elk jaar verblijven de Amsterdammers een paar dagen in het plaatsje nabij Oldenzaal. Mocht je een glimp op willen van gen van de Ajacieden, hoef je in de week van 15-21 juli dus niet ver te reizen. 24 juni: Eerste training 29 juni: SDC Putten - Ajax (14.30 uur) 6 juli: Dynamo Dresden - Ajax (18.00 uur) 27 juli: AZ-Ajax (Johan Cruijffschaal, 18.00 uur)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2013 | | pagina 17