Schaduwlijst opstelling Ajax 2013/2014 Mare Overmars en Frank de Boer laten licht schijnen op komende transferzomer Frank de Boer wil volgend seizoen met een evenwichtige selectie voor het eerst sinds 2006 overwinteren in de Champions League. Hoe ver gaat de regerend landskampioen deze transferzomer om die doelstelling waar te maken? TRANSFERCARROUSEL O-f ajaxlife 16-05-2013 mX Met welke selectie gaat Frank de Boer volgend sei zoen hoogstwaarschijnlijk een nieuwe stap omhoog proberen te zetten? Ajax Life belicht de posities. Linksback Linker centrale verdediger Rechter centrale verdediger: Rechtsachter Controlerende middenvelder Rechtshalf Linksbuiten Spits Rechtsbuiten 'Soms kun je beter geduld hebben DOOR SANDER ZELDENRIJK Ajax gaat geen hoofdprijs betalen voor Marco van Ginkel. hebben een financiële grens en daar gaan we niet meer over. Wie weet beland je bij de derde of vierde speler die op je lijst staat." Over de creatieve Maher en loper Van Ginkel wilde Overmars wel iets kwijt, zonder in zijn kaarten te laten kijken. "Ze zouden beiden bij Ajax kunnen spelen, maar ik zie dat niet zo een-twee-drie gebeuren. We hebben ook een aantal jongens die er achter zitten. Davy Klaasen... Lukas Andersen... is Viktor Fischer de linksbuiten of iemand die op hun plek op het middenvelder goed uit de voeten kan? Soms kun je beter geduld hebben en eigen spelers tes ten. Daar zit een risico aan, aan de andere kant zie ik niet veel clubs die de bedragen voor Maher en Van Ginkel kunnen betalen." Hoe zeker is het dat Siem de Jong (contract tot 2015) Toby Alder- weireld en Christian Eriksen (bei den vastgelegd tot 2014) deze zomer gaan vertrekken? "Het is wel jam mer. Ik hoop dat ze een goede beslis sing nemen en een goede club kie zen," stelt Frank de Boer. "Ze weten wat ze hier hebben en kennen de vas tigheden. Dat zou dus mooi zijn om hier komend jaar een stap te zetten, maar ik schat de kans dat ze vetrek- ken op zestig procent." "Ajax kijkt altijd eerst naar de eigen jeugd. Wij moeten heel goed overwegen of onze spelers genoeg tijd krijgen om naar een bepaald, voor ons acceptabel, niveau te komen. Als je Champions League speelt, moet je bepaalde kwaliteit hebben. Maar garanties heb je nooit. Maher en Van Ginkel hebben ook nog nooit Champions League gespeeld." Adam Maher maakt zich in de Kuip niet populair bij de PSV-fans. Wie Adam Maher na de openings treffer in de bekerfinale zag juichen naar het vak met PSV-supporters zou zomaar kunnen denken dat de Die- mer zijn voorkeur voor een nieuwe werkgever al aangaf. Of neem Marco van Ginkel, een talentvolle interna tional, die klaar lijkt te zijn voor een topclub waar de wekelijkse druk om te presteren groter is dan bij zijn hui dige werkgever Vitesse. Kijk echter niet verbaasd op als Ajax deze zomer andere spelersna men uit de hoed tovert. Het open lijk uitspreken van interesse mag al iets transparants zijn van het laatste jaar, de technische beleidsbepalers wisten met Tobias Sana, Danny Hoesen en Christian Poulsen meestal verrassend voor de dag te komen. Alleen de komst van Niklas Moisander was voorspelbaarder. Voor we het mogelijke basis elftal van volgend seizoen doorne men, is het goed om te horen hoe de beleidsbepalers de komende trans ferperiode tegemoet treden. Dat werd onlangs duidelijk op een zeer interessante forumavond van de Supportersvereniging Ajax. Zowel directeur voetbalzaken Mare Over mars als hoofdtrainer Frank de Boer lieten in Café Ajax Life hun licht schijnen op bovengenoemde twee spelers. Overmars benadrukte dat er vrij wel dagelijks spelers worden bespro ken voor de schaduwlijst. "We heb ben namen en ideeën in ons hoofd zitten en werken vanuit een andere mindset. We willen duidelijkheid uitstralen naar de mensen toe. Als we een bepaalde speler willen, dan proberen we het. Wordt er niet op gereageerd, dan gaan we verder. We DOOR JEROEN KLUIZENAAR Doelman Kenneth Vermeer heeft niet te intentie om Ajax na een goed sei zoen te verlaten. Het contract van de sluitpost loopt nog door tot 2015. Desondanks kan de goalie niet met zekerheid zeggen of hij volgend seizoen nog het rood-witte shirt draagt. Bij een vertrek is tweede keeper Jasper Cillessen zijn logische opvolger, met Mickey van der Hart als tweede keus. Daley Blind kon afgelopen zomer naar Aston Villa, maar bleef bij Ajax. Een juiste beslissing, zoals we allemaal inmiddels weten. Komend seizoen zal Nicolai Boilesen op de deur kloppen en heeft De Boer ook Mitchell Dijks nog achter de hand. Jan Vertonghen vertrok naar de Spurs, Niklas Moisander ving het verlies aan ervaring op. Heeft het erg naar zijn zin in Amsterdam. Op de achtergrond deed Stefano Dens- wil alvast ervaring op voor de mooie jaren die nog voor hem liggen. Als Toby Alderweireld deze zomer daadwerkelijk vertrekt, dan is Joël Veltman zijn beoogde opvolger vanuit de eigen geleding. En in ons achterhoofd denken we nog steeds aan Barpa-huurling Mare Muniesa. Ricardo van Rhijn is naast Darryl Janmaat van Feyenoord de meest serieuze kandidaat om als rechtsback naar het WK in Brazilië mee te rei zen. De Ajacied heeft nog een door lopende verbintenis tot 2015. Achter hem staat Ruben Ligeon te popelen van ongeduld. Het heeft er alle schijn van dat Lasse Schone en Christian Poulsen ook komend seizoen de meest serieuze kandidaten zijn voor deze positie, al kan de terugkeer van Nicolai Boilesen leiden tot het doorschuiven van Daley Blind naar deze verdedigende rol op het middenveld. En dan vergeten we nog Ilan Boccara. Linkshalf Als Christian Eriksen daadwerkelijk vertrekt, is Adam Maher een moge lijke opvolger van wie De Boer heeft aangegeven dat hij prima bij Ajax zou passen. Inspelend op de suggestie van Mare Overmars om Viktor Fischer als middenvelder te proberen, mag ook dat niet uitgesloten worden voor deze positie. Datzelfde geldt voor Lukas Andersen. Als Siem de Jong vertrekt, heeft Ajax zijn opvolger wellicht al in huis. Van de huidige groep kan Lasse Schone er spelen, alsmede Thulani Serero en Davy Klaassen. Mocht dat in ogen van de beleidsbepalers ontoereikend zijn, dan zou een betaalbare Marco van Ginkel van Vitesse dus een optie kunnen zijn. De plek die leek voorbestemd voor Derk Boerrigter werd overtuigend opgeëist door Viktor Fischer. Het talent verlengde zijn contract tot de zomer van 2017 en heeft zich inmid dels ontpopt tot een absolute basis kracht. Lukas Andersen kan hier ook uit de voeten, maar de spoeling op links blijft echter dun. Ajax werd kampioen door een half seizoen zonder echte spits te spe len. Kollbein Sigthórsson toonde in de slotfase van het seizoen zijn potentie en door zijn stormachtige ontwikkeling won Danny Hoesen de gunst van het publiek. Frank de Boer begint volgend seizoen hoogst waarschijnlijk met de IJslander in de basis. Luciano Narsingh bleek vorige zomer te duur, waardoor De Boer het dit jaar op rechts probeerde met Ryan Babel, Lasse Schone, Derk Boerrigter, Jody Lukoki en Isaac Cuenca. Laatstgenoemde werd voor een halfjaar gehuurd van Barpa, maar wil graag blijven. Zijn hoge salaris is daarbij wel een issue. Ver der loopt de verbintenis van Babel af en heeft Boerrigter (contract tot 2014) nog niet bijgetekend. De kans lijkt aannemelijk dat Ajax zich op deze positie gaat versterken.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2013 | | pagina 16