Ajacieden worden aan de tand gevoeld door fans Andere spelers, een andere locatie, maar wederom een succes: de Supportersvereniging Ajax organiseerde op 3 mei de tweede editie van Café Ajax Life. In de Amsterdam Arena bombardeerden fans de Ajaxspelers zo vlak voor de titel met hun vragen. ajaxlife Gebakken Achteraan Barcelona CAFÉ AJAX LIFE 4 K 16-05-2013 1Ü 'Ik ben altijd wel een entertainer geweest' Gert Kieft uit Ommen loopt met een brede glimlach van het podium. Ondanks dat hij maar vier vragen goed wist te beantwoorden, houdt hij een enveloppe vast met daarin twee kaarten voor de kampioenswedstrijd tegen Willem II. "Ik had al kaartjes gekocht, dus ik zat al gebakken. Ik ga deze aan mijn werkster geven, die heel lang voor mijn onlangs overleden vader heeft gezorgd. Ze is nog nooit naar een Ajaxwedstrijd geweest, maar nu krijgt ze er een die ze nooit gaat vergeten." Tussen alle euforie is er een teleurgesteld gezicht te herkennen. Met de camera in haar hand heeft Priscilla Zeeman een heuse klacht. "Ik kwam hier eigenlijk om met een paar spelers op de foto te gaan," verklapt ze. "Maar erg teleurgesteld ben ik niet hoor. Het programma zat heel goed in elkaar en je bent hier natuurlijk ook voor de club." Terug naar Viktor Fischer, die nog nageniet van zijn amuserende optreden. "Ik ben altijd wel een entertainer geweest. Zo zit ik ook een beetje in elkaar. Ik vind het leuk om grappen te maken en mensen te amuseren. Over de vragen die ik gesteld kreeg, ben ik ook erg tevre den. Het waren de vragen die ik ver wacht had, dus gelukkig was ik voor bereid." De Deen geniet van de aan dacht. Wellicht zijn podia en micro foons dan toch echt iets voor hem? "Ik vind dit soort dingen heel leuk om te doen. Ik zou het zo nog een keer doen. Wie weet zit hier wel een carrière in na het voetballen." Een uitgebreid fotoverslag van deze geslaagde supportersavond kun je vinden op ajaxlife.nl/cafe Viktor Fischer wordt aan de tand gevoeld door presentator Jan Joost van Gangelen, en later ook het publiek. om hem zo dichtbij te hebben. "De vorige keer waren we aan de late kant, dus moesten we achter aan staan. Gelukkig zijn we dit keer vroeger van huis gegaan en kon ik in alle rust mijn vraag aan Daley Blind stellen," vertelt een opgeluchte Anne. Opnieuw klinkt er gejuich en applaus. Blind verlaat het podium en met een mooie aanloop wordt 'kampioenenmaker' Frank de Boer gepresenteerd. Iedereen staat en klapt, want dit is het slagroom op de taart. Tenminste, als we het publiek mogen geloven. Wanneer De Boer de verlossende woorden 'Ik teken bij' uitspreekt, klinkt er alweer een oorverdovend applaus. Het brengt wat los in de zaal, waar tussen de interviews door onderling het seizoen geëvalueerd wordt. "Even lekker ouwehoeren," zo bestempelt Wil de Jong uit Alk maar de avond. "Vorige keer waren we er ook. En dat was erg leuk. Het voegt iets extra's aan je supporter schap toe. Je ziet net iets meer dan de gemiddelde supporter en dat is erg leuk. Bovendien zitten er aardig grote namen in het programma," besluit De Jong, die snel bier haalt wanneer de volgende quiz begint. Naast de al genoemde Fischer, Overmars, Blind en De Boer ver schijnen ook Thulani Serero, Jasper Cillessen en Niklas Moisander op het podium, net als een journalis tenpanel en bestuursraadslid Dick Schoenaker. DOOR JEROEN KLUIZENAAR gevoeld. "Ik kan helaas niet zeggen waar ik deze week was. Alleen dat het een warm land was." Als vanuit de zaal Barcelona wordt geroepen, knikt Overmars. "Heel goed." "Ik snap wel dat hij niet alles kan zeggen," evalueert de 21-jarige Gert Werkman uit Zutphen, die samen met vriend Gert Wolters (28) naar Amsterdam is gekomen. "Ik snap zijn positie wel. Desondanks vind ik dat hij heel netjes en eerlijk ant woord heeft geprobeerd te geven op alle lastige vragen." Gert en Gert hebben geluk, want de oudste van de twee mag meedoen met een quiz. Deelnemen betekent al twee kaarten voor de kampioens wedstrijd Ajax - Willem II. De win naar van de quiz, Shabaka Richters, ontvangt aan het einde van de avond een passe-partout voor de groeps- fase van de Champions League van volgend seizoen. "Het is ongelooflijk dat dit juist mij overkomt," reageert de in Amsterdam geboren Richters, doelend op zijn huidige woonplaats: Rotterdam. Luid gejuich klinkt als Daley Blind het podium opkomt. De verdediger verlengde onlangs zijn contract, wat hem veel bedankjes vanuit de zaal oplevert. "Hoe is het om zoveel in het bijzijn van je vader te spelen," vraagt de 24-jarige Anne Fransen uit Delft. Blind legt uit dat hij zijn vader bijvoorbeeld bij het Neder lands elftal niet expres opzoekt, maar hij het af en toe wel fijn vindt Een kleine driehonderd Ajaxfans zijn naar de Amsterdam Arena gekomen voor Café Ajax Life. "Of ik zenuwachtig ben? Ik ben alleen nerveus wat mijn Nederlands betreft. Straks verstaan ze me niet," zegt een ijsberende Viktor Fischer voordat hij het podium op moet in de Amsterdamzaal in de Amster dam Arena. Het concept van Café Ajax Life is bij de achttienjarige Deen ook bekend: niet alleen gast- presentator Jan Joost van Gangelen stelt hem vragen, ook de aanwe zige Ajaxfans - een kleine driehon derd - mogen hem ondervragen. "Hoe lang ben je nog van plan voor Ajax te spelen," is de eerste vraag die Fischer voor zijn kie zen krijgt. De toon wordt meteen gezet. Keurig geeft de aanvaller antwoord. "Ik heb een contract tot 2017, dus daar heb je het antwoord," klinkt er uit de mond van de Deen. Vragen als 'wat voel je als je het veld op loopt' gaan Fischer wat gemakkelijker af. De vleugelaan valler, die nog bang was dat zijn Nederlandse uitspraak te onduide lijk zou zijn, heeft het naar zijn zin, lacht en voert een leuk gesprek. Hij komt er goed vanaf en is dan ook duidelijk opgelucht wan neer hij het podium afstapt. "Het voelt altijd een beetje eng als je voor veel mensen moet gaan staan en je zegje moet doen, maar dat is het eigenlijk helemaal niet. Ik vond het eigenlijk best wel leuk," concludeert Fischer, die ziet hoe Mare Overmars zich naar het decor manoeuvreert. Fischer hoort hoe de directeur voet balzaken ook aan de tand wordt Shabaka Richters wint uiteindelijk de quiz en daarmee een passé partout voor de groepsfase van de Champions League.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2013 | | pagina 11