TIEN VOETBALASPEGTEN ajaxlife Oranje Daley Blind - vernoemd naar tienkamper Daley Thompson - sprak twee jaar geleden met Ajax Life over tien aspecten in het voetbal. De linksback loopt het lijstje nog een keer na... Paspoort Daley Blind INTERVIEW 4 Q 16-05-2013 lU Ajax - PEC Zwolle. De supporters eren Daley Blind met een groot spandoek. en aanvoerder Siem de Jong doen? Het is voor de buitenwereld nog niet bekend. Het zou zomaar kunnen dat De Boer komend seizoen een beroep doet op Blind als een van Ajax' aanvoerders. Blind zelf houdt wijselijk zijn mond. Als hij één ding niet wil, is dat mensen denken dat hij solliciteert naar de aanvoerdersband, waarvoor helemaal nog geen vacature open is. Denken voor hem, dat doet de buitenwacht immers al genoeg. "Ook met mijn contractverlenging: jullie waren daar als media veel meer mee bezig dan ik. Elke week kreeg ik er vragen over. Ik dacht alleen: als er een contract komt, komt-ie. Ik wilde graag blijven, maar het was niet aan mij. Ik kon wel hoog of laag gaan springen, maar Ajax zou daardoor echt niet eerder met een aanbieding komen. Ik heb gedaan wat ik kon in het veld, en heb gewacht. Uiteindelijk kwam het goed." Laten we die vraag over het aan voerderschap dan anders inpakken: vindt Blind zich een van de leiders van het elftal? "Ik ben wel een type speler dat zijn mond opentrekt en durft te corrigeren. Ik zie wel goed wat er om me heen gebeurt en praat daar over met teamgenoten." Blind kent zichzelf inmiddels goed, weet waar zijn kracht en zijn zwakte ligt. Hij zal nooit de snelste worden, maar kan dat compenseren door goed te staan. Zoals zijn vader dat ooit deed, en zijn huidige trainer. Hij is wel sterker geworden, wat ook weer helpt in de duels. En waardoor hij fitter is dan fit, zelfs na een lang seizoen. "Ik weet nu beter wanneer ik moet inhouden, tijdens een wedstrijd of training. Even dat sprintje niet maken als het niet nodig is," omschrijft Blind het verschil tussen de meer ervaren speler en het talent. "Als jonge speler wil je alles vol meedoen, speel je te vaak met pijntjes. Je wilt dan niet afhaken en niet elke dag op de massagetafel liggen. Ik heb dat ook gedaan, met pijntjes doorgespeeld. Nu ken ik mijn lichaam beter." Terwijl de jochies van de Ajax Cam pus een driehoekje vormen en de bal proberen over te spelen, loopt ook Nicolai Boilesen naar de kleed kamer. De chronische liesblessure van de Deen is de aanleiding dat Blind een extra kans als linksback kreeg van De Boer. Keert Boilesen komend seizoen terug, ontstaat er een aardige strijd. De Boer heeft eerder dit seizoen al tegenover Ajax Life laten doorschemeren dat Blind ook in aanmerking komt voor de plek voor de verdediging. "Ik kan daar ook spelen, maar we hebben daar nog niet concreet over gesproken," stelt Blind, die opgeleid is als centrale verdediger en middenvelder. "Ik blijf me het liefst richten op de linksbackpositie," zegt hij toch enigs zins verrassend. "Ik weet dat ik wel eens heb gezegd dat ik liever centraal achterin speel, maar als linksback heb ik een goed seizoen gespeeld en heb ik het Nederlands elftal gehaald." En Blind wil net als al die spelers die bij Oranje of op het vinkentouw zitten graag naar het WK in Brazilië. Het was ook een extra motivatie om bij te tekenen bij Ajax. Ook met in Rechterbeen Toen: "Het lukt me aardig om de bal met rechts mee te geven, maar ik trap niet met rechts zoals ik dat met links kan." Nu: "Ik ben nog steeds niet tweebenig, maar mijn rechterbeen is voldoende. Ik heb met rechts gescoord, dat kon ik toen nog niet zeggen." Linkerbeen Toen: "Ik heb een vrij sterk linkerbeen. Ik kan met gevoel passen, heb een goede lange bal en crossbal." Nu: "Ik geef als linksback niet vaak meer een crossbal, maar zoek meer de korte combinaties. Dat gaat ook prima. Mijn linkerbeen is vanuit de basis goed." Communicatie Toen: "Soms moet je serieus zijn, maar we proberen zo vaak mogelijk lol te hebben. Daar probeer ik ook een aandeel in te hebben." Nu: "Dat is eigenlijk niet veranderd. Ik ben goed aanwezig, ben ook altijd in voor een dolletje." Snelheid Toen: "In de jeugd werd vaak tegen me gezegd dat mijn snelheid niet mijn sterkste punt was. Ik ben wel sneller geworden, dankzij looptrainingen van Ruben Jongkind." Nu: "Ik loop niet meer met Jongkind. Ik ben misschien iets sneller geworden, maar moet vooral zorgen dat ik goed sta. Van sommige spelers zal ik het op snelheid nooit winnen, dus moet ik slim zijn." Voorzet Toen: "Ik haal een of twee keer per wedstrijd de achterlijn. Dat kan beter." Nu: "Ik geef eigenlijk niet veel voorzetten, zoek toch meer de combinatie. En mijn voorzetten worden vaak geblokt, wat een corner oplevert. We oefenen er op, en het kan nog beter." het achterhoofd het abrupte einde dat de interlandcarrières van Gregory van der Wiel en Vurnon Anita kenden toen ze de overstap van Ajax naar het buitenland maakten. "Zij hadden ook wel verwacht dat ze bij hun nieuwe club zouden spelen," stelt Blind. "Het kan dus anders lopen. Ik krijg bij Ajax ook geen zekerheid dat ik speel, maar de kans op speeltijd is hier wel groter dan in het buitenland. Natuurlijk speelt dat een rol, met het WK volgend jaar. En ik heb het hier naar mijn zin; dat is de belangrijkste reden om bij te tekenen. Ik voel me thuis bij Ajax." Naam Toen: "Voor mijn debuut werd al gezongen dat ik een 'echte Ajacied' was. Dat heeft natuurlijk te maken met mijn vader." Nu: "Ik denk dat ik nu meer word toegezongen vanwege wat ik heb laten zien, en niet vanwege mijn naam. Ik blijf trots op mijn naam." Kopkracht Toen: "Het gaat steeds beter met koppen. Ik ben er met Frank de Boer veel mee bezig geweest." Nu: "Ik laat me haast niet meer verrassen in de lucht. In de voorbereiding op het seizoen heb ik ook wel met de kopgalg gewerkt. Het gaat steeds iets beter." Conditie Toen: "Ik moet mijn rust pakken als dat kan. Ook tijdens wedstrijden." Nu: "Ik heb bijna alles gespeeld dit seizoen, ben niet geblesseerd geweest. Ik voel me nog steeds fit. Ik heb dus wel een goede conditie." Tackles Toen: "Dat is niet echt mijn ding. Ik heb haast geen gele kaart gepakt." Nu: "Dit seizoen heb ik vier gele kaarten gepakt. Ik ga niet moedwillig iemand tackelen, maar als de bal tussen mij en een tegenstander valt, pak ik wel bal en man tegelijk als dat nodig is. Ik moest het gewoon een paar keer doen: harder inkomen." Tactiek Toen: "Dat is meer mijn ding. Ik ben wel tactisch ingesteld, zie het spelletje goed." Nu: "Dat is nog steeds zo. Ik praat veel met Niklas (Moisander, red.) en Viktor (Fischer, red.) over hoe samen te spelen aan de linkerkant. Ik ben een denker, ook in het veld." International Daley Blind ontvangt een gele kaart tegen Roemenië. De Ajacied is feller geworden afgelopen jaren. Eindconclusie Toen: "Er zijn nog veel punten waar ik aan moet werken." Nu: "Ik ben tevreden met hoe het nu gaat, al kan ik me nog altijd verbeteren. Vooral in het koppen en het fysiek sterker worden. Misschien kan ik wat meer doelpunten en assists achter m|jn naam krijgen." Geboren: 9 maart 1990 (te Amsterdam) Debuut Ajax: 7 december 2008 (FC Volendam - Ajax 1 -2) Palmares: Landskampioenschap 20112012,2013 Seizoen Club Wed. Doel. Ass. 2008/2009 Ajax 6 0 0 2009/2010 Groningen 20 0 1 2010/2011 Ajax 18 0 2 2011/2012 Ajax 26 0 1 2012/2013 Ajax 46 2 2

Ajax Life (vanaf 1994) | 2013 | | pagina 10